Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meghalt a hullámos papagáj...

Meghalt a hullámos papagáj párom egyike, és az eddig csöndes, szótlan fele, most csipog, hangosan veszekszik. Miért csinálja?

Figyelt kérdés
Ennyire hiányzik neki a másik? De akkor nem pont csöndesnek, mélabúsnak kellene lennie? Ő sem fiatal már, ha vennék mellé egy újat, jó kijönnének?
2009. ápr. 26. 08:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, nekem összesen (jelenleg) 7 papagájom van, és elvannak, az odúval rendelkező pároknál is csak akkor van hiszti, ha van tojás vagy fióka, egyébként nincs gond. Ha nem akarod, hogy legyen utód, akkor (természetesen megfelelő méretű kalitkában vagy több kalitkában) tarthatsz 2-nél több madarat is, ha viszont szeretnél piciket, akkor kizárólag párosával, különben összevesznek, vagy a harmadik összetöri a tojásokat.
2009. ápr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Többször is volt pár papagájunk, de vagy nem sikerült eltalálni a fiú-lány párosítást (mert még az állatorvos sem tudta megmondani, hogy melyik melyik) vagy nem tudom, mert egyszerűen sosem láttam rajtuk, hogy tojáscsináláson lennének:) Igazából nem vagyok nagy madár szakértő, szóval ha esetleg az eladó megkérdezné, hogy milyen neműt szeretnék, akkor milyet vegyek? Ránézésre, megérzésem szerint aki most van nekünk lány.
2009. ápr. 27. 21:38
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Mutass egy képet a mostaniról (töltsd fel netre), és megmondom, milyen.
2009. ápr. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Nah itt a két link, az első képen az a papagáj van, aki meghalt (szerintem ő fiú volt) és a második a zöld van most nekünk, szerintem ő lány. Kíváncsi vagyok, mit mondasz:)


[link]


[link]

2009. ápr. 28. 20:01
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
A kék kisfiú, a zöld kislány. A csőr fölötti viaszhártya színe mutatja, fiúnál kék vagy kékes árnyalat, lánynál gyerekkorban rózsaszín-fehér, majd később bebarnul, de semmiképp sincs benne kék.
2009. ápr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
De jó, köszi! És akkor mit mondasz, a lány mellé két milyen neműt vegyünk?
2009. ápr. 28. 21:43
 17/23 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy szerinted három papagájnak mekkora egy megfelelő méretű kalitka?
2009. ápr. 28. 21:53
 18/23 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp 3 madarat akarsz, akkor én 2 kislányt vennék mellé (2 fiú összevész 1 lányon, és 2 lány is 1 fiún). Ha szeretnél fiókákat, akkor viszont csak 1-et és fiút. Ha teheted, tenyésztőtől (expressz oldalon és vaterán is állandóan hirdetik).

Nekem egy kb. ekkorában van 2 hullámos (párban) odúval:

[link]

Egy ekkora, fiókák nélkül elég 3 azonos neműnek is, de inkább legyen egy kicsit nagyobb, a rácsköz viszont ne legyen szélesebb, mert kifeszíthetik és kimászhatnak (egyszer kisállat kereskedésben láttam egy szökésben lévő hullámost, nagypapagájnak való kalitkában voltak, aminek eleve nagyobb a rácsköze, és simán kifért volna, ha nem vesszük észre, és nem fogja be az eladó).

2009. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Aki segített nekem: Nem tudom mennyire olvasod ezt a kérdést, de képzeld úgy döntöttünk, hogy akkor inkább egy fiút veszünk a lány mellé, meg is vettük, és már néhány napja próbálkozom kinengedni őt (a másik már évek óta nem akar kijönni) de eddig csak nézelődött, de ma meglátta a macskát (figyeltem rájuk, ráadásul a macskám jobban fél a papagájtól mint fordítva) és rögtön kirepült, repkedett egy kicsit, aztán magától visszament! Olyan büszke voltam!!:) A szívem végig majd kisesett a helyéről, mert féltem, hogy mi lesz ha nem akar visszamenni, és majd kergetnem kell, de magától visszament! Ez jó ugye? Pedig mégcsak pár napja van nálunk. Még nem teljesen szoktak össze, de nem vszekednek vagy ilyesmi, csak kicsit idegenként bánnak egymással, de gondolom idővel jóban lesznek:) Köszi az eddigi segítséget!
2009. máj. 5. 14:02
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Sok jó hasznos infót lehetett megtudni nálad.

Most a neked a vége-felé válaszolótól érdeklődnék, hogy egy fiatal egyednél miből lehet tudni melyik a hím, melyik a tojó?

2009. jún. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!