Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meghalt a hullámos papagáj...

Meghalt a hullámos papagáj párom egyike, és az eddig csöndes, szótlan fele, most csipog, hangosan veszekszik. Miért csinálja?

Figyelt kérdés
Ennyire hiányzik neki a másik? De akkor nem pont csöndesnek, mélabúsnak kellene lennie? Ő sem fiatal már, ha vennék mellé egy újat, jó kijönnének?
2009. ápr. 26. 08:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
gyaszol
2009. ápr. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól megvoltak, akkor ő így gyászol, hangot ad a bánatának. Várj egy kicsit a párral, de vehetsz neki, csak nézd meg jól a jelöltet, ne legyen akármilyen. Nálunk tavaly nyáron pusztult el a párja a hullámosomnak, és csak most vettem neki új párt, mikor már láttam rajta, hogy hiányzik neki a fajtájabeli társaság (5 nimfa van ugyanis mellette, velük is jól kijön, de egy társ mégiscsak másabb, és már a tükörnek kezdett udvarolni).
2009. ápr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Érdekes dolgok ezek, sosem gondoltam volna, hogy tudnak gyászolni, főleg hogy így.

Jó akkor várok még egy kicsit a párral, csak ő olyan kis félős, nem nagyon tud vele ember foglalkozni, és félek nehogy baja legyen a magány miatt. Ha nem vagyunk a kint nála, a rádiót bekapcsolva hagyjuk, de nem tudom mi lenne neki a jó.

2009. ápr. 26. 09:51
 4/23 anonim ***** válasza:

Hosszú évekig voltak madaraim,hullámosok is.

Mikor egyik meghalt,előfordult,hogy utánahalt a másik is.Én mindig mielőbb vettem ez után a tragédia után új társat a megözvegyültnek.

Társas kis lények ők,nehezen bírják a magányt.

2009. ápr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj, hogy egyen-igyon rendesen, ha ez rendben van, nem fog a másik után halni. A másik miért pusztult el? Idős volt, vagy beteg, vagy más?
2009. ápr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Hát igazából idős is volt (kb 10 éves gondolom ez már annak számít), de beteg lett. Tegnapelőtt még csak "ágról szakadtul" nézett ki, azt hittem összepacsálta magát vízzel, mert csak a tollai álltak furán, de tegnap reggelre már csak gubbasztott, és mikor szóltam neki, rám nézett és majd megszakadt a szívem olyan rosszul nézett ki. Elrohantunk az állatorvoshoz, aki szerint fertőzést kapott, a szeme is összevolt ragadva, kapott egy injekciót, és itthon mától a vizébe kellett volna valami szert tennünk, de nem érte meg, tegnap este elment, pedig már nem gubbasztott, jobban nézett ki valamivel.

Az evéssel nincs gond, sőt nagyon sokat evett ma, többet mint szokott. Azon gondolkodom, hogy holnap veszek is neki egy párt (vagy kellene neki gyászidő?) de mivel ő sem fiatal már előre félek, hogy az új papagáj is egyedül marad néhány év múlva, és arra gondoltam, hogy most kettőt veszek, és akkor ők nagyjából egyidősek lennének. Vagy párban jobb nekik mint hárman? Nem akarom, hogy rossz legyen neki, a tegnapi már a második volt, akit látott meghalni. Mit csináljak?

2009. ápr. 26. 21:21
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha fertőzése volt,várj kicsit az új madárral,míg kiderül,a régi nem kapta-e meg?
2009. ápr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
73%
Nem volt idős 10 évesen, legidősebb hullámosom 9 évet élt meg, de életerős volt és sajnos baleset vitte el, de élt volna még vígan jópár évig, mert makkegészséges volt, a jelenlegi legidősebb madaram 6 éves, és életerős. A tiedet inkább betegség vihette el. A kalitkájukat mindenképpen fertőtlenítsd ki, és figyeld a másikat, nem kapta-e el. Ha egyetlen apró jelét is látod, hogy elkaphatta, akkor azonnal vidd dokihoz, hogy megelőzzétek nála a komolyabb problémát, de reméljük, nem lesz baja. És ha már biztosan látod, hogy ő egészséges, és nem kapott el semmit a volt társától, akkor már vehetsz mellé új társat, addig viszont ne kockáztass, mert ha elkapott valamit, az új madarat is megfertőzi (ezért is nem szabad azonnal másik madarat venni, ha az egyik betegségben pusztult el).
2009. ápr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Aham, értem...

Hát úgy van, hogy mondtam a dokinak, hogy kettő van, de nem mondta hogy el kell különíteni, így ha megéri, akkor egy azon vízből ittak volna, amiben van gyógyszer, de mivel kidobni sem akartam, és ha elkapta mégis a másik, még használ is, úgyhogy beleraktam a vizébe a gyógyszert. Kicsit kacifántos mondat lett, de remélem érthető:)

Hát akkor várok még a párral egy kicsit, és minél előbb kifertőtlenítjük a kalitkát!

2009. ápr. 27. 07:07
 10/23 A kérdező kommentje:
Jah és mit gondoltok, három papagájt lehet együtt tartani? Vagy kettesben jobb? És nagyon megviselné a "régit" ha most kettőt vennénk mellé?
2009. ápr. 27. 07:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!