Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj-ról lenne...

Hullámos papagáj-ról lenne pár kérdésem? (lent)

Figyelt kérdés
Fogok venni egy hullámos papagájt.1.Hím vagy Tojót érdemes venni,melyik a csendesebb tehát nem rikácsol folyton.2.Az ürüléket naponta ki kell szedni a kalitkából,ha igen akkor hogyan mert ügye homok van az alján.3.Melyik a szelídebb tojó vagy hím.
2011. febr. 4. 06:55
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Tehát akkor nem muszály a kalitka aljára homokot szórni,elég ha egy kis tálkába teszek?De hogyan takarítod ki az ürülékét?
2011. febr. 5. 07:00
 12/21 anonim ***** válasza:
22%
A kalitka aljából ehetnek is belőle és az ürülék kitakarítása is könnyebb.
2011. febr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Akkor ha nem szórok homokot az aljára vagy akkor ha szórok?
2011. febr. 5. 15:59
 14/21 anonim ***** válasza:

A kalitka aljára is kell homok, mert egyrészt könnyebb úgy kitakaritani, másrészt a papagájok lába könnyen megbetegszik, ha az ürülékben mászkálnak, a merev talajon az izületeik károsodnak (hasonló elváltozásuk lesz, mint a lúdtalp) ezen kivül a homok a körmüket is koptatja.

Nem érdemes a homokkal spórólni, mivel nem drága, és a madaraknak egyértelmüen jobb, ha az van alul.

2011. febr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Beus35 ***** válasza:

Nekem más a tapasztalatom!

17 éves volt előző papagájom,a mostani 4 múlt és fél éves a másik!

Soha nem raktunk homokot a kalitka aljába,csak tálkába,illetve a karomkoptató a rúdon is homokos!!

A kalitka nálunk lecsatolható,így mindennap le tudom zuhanyoztatni,és könnyen takarítom!!

Nem spórolok a homokkal,de így mindig jó volt!

Nálunk a kalitka alján nem is nagyon vannak a madarak,szabadon vannak,repülnek!!

2011. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
64%

Beus35 Nem szabad ülőrúdra húzható karomkoptatót venni és betenni a madaraknak mert az a szemcsés papír nem csak a karmukat hanem a talpukat is kidörzsöli és ha sokáig ilyenen áll a madár akkor eldeformálódhat a lába vagy fekély,stb. nőhet a talpára. Fűzfa vagy nem permetezett faágakat tegyél be neki vagy ha nincs a közeledben rendelj az internetről mint én.

[link]

2011. febr. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Beus35 ***** válasza:
Hát, köszönöm a tanácsot,majd körülnézek!!
2011. febr. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
28%

Remélem még nem késő a válaszom. A papagájok közül valóban ezt ajánlják a kezdőknek, de előbb olvass utána rendesen.

A (hullámos) papagáj az egy egyfolytában csicsergő, kiabáló, rikácsoló állatka. Szóval ha te valami kis csendes állatra vágysz, vegyél halat. Az tuti csendben van!

Ugyan úgy mint a rikácsolás a vadságra is ugyanolyan vad a hím, mint a tojó. Neked kell megszelídíteni, és ez nem a nemétől függ, hogy melyiket könnyebb, melyiket nehezebb.

Homok, vagyis kimondottan papagájnak készített "homok", vagy nagyon finomra szitált sóder, de tényleg nagyon-nagyon finomra. Takarítani meg mondjuk 2-3 naponta, ja és úgy, hogy kicseréled alatta a "homokot", lemosod a lent lévő játékokat (labda, kelj fel Jancsi), ha kakisok.

Etető és itató: a lényeg, hogy legyen bent és úgy, hogy az állókánál. Mag mindig legyen benne, előtte. A vizét pedig naponta cseréld, nyáron akár napi 2x is simán lehet.

A kajás pl ilyen elhelyezéssel: [link] az itató szintén hasonlóan jól elérhető helyen legyen.

Kör alakú kalitkát még véletlenül se vegyél neki! A műanyag állókát váltsd le fára, és különböző vastagságban. A csengő és a tükör nem a legjobb játék a számára, bár 99%-ban az is sok papagáj játékai közt szerepel. Az állatkereskedésben pedig tuti nem fognak maguk ellen beszélni, hogy ne vedd meg.

A sima magkeverék mellé vegyél neki vitamint is; hol fürtös kölest, hol vitamin rudat, hol pedig ilyen tasakos/zacskós vitaminkeveréket.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe még pluszba. A kérdéseidre asszem válaszoltam.

2011. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,Nemes papagájt fogok venni.
2011. márc. 5. 17:42
 20/21 anonim ***** válasza:
28%
Nemes papagájt? Kezdőként? Hát akkor remélem hogy te kérdeztél a forum.index.hu-n mert ott páran tartanak nemest ezért az a legjobb hely számodra.Én is ott tanultam rengeteg dolgot a papagájtartásról(elolvastam az egész fórumot az elejétől).
2011. márc. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!