Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj-ról lenne...

Hullámos papagáj-ról lenne pár kérdésem? (lent)

Figyelt kérdés
Fogok venni egy hullámos papagájt.1.Hím vagy Tojót érdemes venni,melyik a csendesebb tehát nem rikácsol folyton.2.Az ürüléket naponta ki kell szedni a kalitkából,ha igen akkor hogyan mert ügye homok van az alján.3.Melyik a szelídebb tojó vagy hím.
2011. febr. 4. 06:55
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Eszembe jutott még valami.A kalitkába hova kell tenni a vizet és hova az ételt?
2011. febr. 4. 07:04
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem tudsz róla semmit, akkor még ne vegyél, mert igy semmi érteleme, csak állatkinzás lenne.

A hullámos papagájt nem szabad egyedül tartani, hanem legalabb is kettöt - mert csapatosan élö madarak, egyedül csak megbetegszik.

HA valaki papagájt akar tartani, akkor el kell fogadnia, hogy hangokat ad ki, mert ez a természetes (te is szoktál beszélni!!). A him és a tojó közt ilyen sezmpontból (sincs) különbség, éppen mivel csapatban szoktak élni ezekkel a hangokkal tartják a kapcsolatot egymással. Az, hogy mennyire lesz szelid, csak attól függ, hogy a gazdája mennyire türelmes és mennyire ismeri a hullámosokat, mint fajt. Takaritani annyiszor kell, ahányszor összepiszkolják az aljukat, ez függ a kalitka méretétöl is (de egyetlen papagájt sem szabad kicsi lakitkában tartani, mert megbetegszenek), és legalább hetente egyszer ki kell cserélni a homokot. A takaritás ugyanis annyit jelent, hogy a régi, elpiszkolódott homokot ki kell dobni, a kalitkát kimosni, és friss homokot tenni bele.

Naponta kell friss vizet és magokat adni neki, erre vannak kalitkába akasztható etetöedénykék, ezen kivül jó, ha egy fürdöt is adsz nekik legalább 1-2 alkalommal hetente.


Szerintem elöször keress az interneten a hullámosoktól információkat, imerd meg elöre, hoyg milyen igényeik vannak, és csak utána gondolkodj, hogy akarsz-e tényleg venni, mert sokkal több munka van vele, mint gondolnád.

2011. febr. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tájékoztatót. Még 1 gyors kérdés. A papagájt hogyan kell fürdetni? Én beteszek neki egy edénybe vizet majd abba ő mosakszik vagy ki kell venni és kézben mosdatni?
2011. febr. 4. 14:56
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Van kimondottan madárfürdö - ahol a kalitkát lehet venni, ott kapható ez is. Ezt a kalitkaajtóba kell akasztani (az ajtót kinyitod és a nyilásba akasztod a vizzel töltött fürdetöt. NEKED nem kell ezen kivül semmit sem csinálni, a papagáj ha akar, belemegy fürdeni. Nem mindegyik szeret egyformás sokszor fürdözni, ha még idegen a helye, akkor sokszor félnek is, de ettöl függetlenül a lehetöseget biztositani kell. Ilyenkor a kalitka alá jó egy vizálló teritöt, vagy nejlonfoliát tenni, mert fürdéskor kiszórja a madár a vizet.


Itt egy link, ezen láthatod a fürdöt:


[link]


Itt meg egy rajz arról, hogy hogy van beakasztva:


[link]

2011. febr. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se vegyél még ha ennyire nem tudsz róla semmit.

Én egyedül tartok 3 éve egy tojó(hímnek vettük de nem értett hozzá az eladó) hullámost és nem beteg, magányos mint ahogy előttem írták mert naponta több órát foglalkozok vele és nagy kalitkája van sok játékkal. Ha meg akarsz tudni mindent a hullámosokról(az interneten vagy itt se írnak mindig igazat,olyat ami tényleg kell,jó a madárnak) akkor írd meg az e-mail címedet és válaszolok minden kérdésedre akár e-mailban akár msnen. Amit tudok azt mind tenyésztőktől, 10-20 éve madarat tartó emberektől tanultam tehát igaz.

2011. febr. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Én is azt ajánlom, hogy ne vegyél egyet! 1 párt vegyél mert egy társ többet jelent egy papagáj számára mint 1000 játék..

1. Papagájtól függ, mennyire hangos, ők is egyéniségek. Délelőtt általában hangosabbak, élénkebbek.

2. Tisztítani meg a kalitka méretétől függően kell, ha megfelelő méretű kaltikájuk van akkor nem kell naponta az biztos.

2011. febr. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Az elsö meg harmadik válaszoló vagyok és valamennyit azért értek hozzá, mert már 25 éve tartok tiznél több fajta papagájt, többek között hullámosokat is.
2011. febr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek,egész nap csak papagájokról olvastam tehát már valmennyire jártsabb vagyok :)
2011. febr. 4. 18:14
 9/21 anonim ***** válasza:
44%
Az interneten nem nagyon vannak fenn részletesebb dolgok. Pl.:milyen gyümölcsöt,zöldséget ehetnek és mit soha, mi árt a tüdejüknek, milyen fa jó ülőrúdnak, stb.
2011. febr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Beus35 ***** válasza:

Én nem teszek a kalitka aljára homokot!

Kis etetőbe van,mert szükségük van a homokra!

Lecsatolós kalitkájuk van,és én mindennap takarítom,pár perc az egész!Mindennap tiszta vizet is kapnak!!

Vegyél párt:-))

2011. febr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!