Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ezt hol lehetne megcsinálni?...

Ezt hol lehetne megcsinálni? (hullámos papagáj)

Figyelt kérdés
szeretném kiengedni a kismadaram, de eddig mindig nekiment az ablaknak :S és csak egy szobába lene, csak amikor ott vagyok, és a kérdés lényege hogy hol tudnám öh... bevágatni a szárnyát vagy mi... ha jól tudom akkor a tollát csípik le és az újranő vagy mittudomén, lényeg hogy hol csináltathatom ezt meg??
2011. febr. 2. 01:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyet ne tegyél vele, mert mi van ha nem nő ki neki, meg egyébként is, inkább húzd el a függönyt az ablakon, vagy engedd le a redőnyt, reluxát.
2011. febr. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek igaza van, egyszerűen húzd be a függönyt. Nem tudja mi az az ablak, azért repül neki. Ne bántsd a szárnyát!! :(
2011. febr. 2. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem javaslom, de talán állatorvos... vagy ha jó helyet találsz akár a kereskedés eladója is képes ilyesmire. Báár ez egyáltaéán nem jellemző, ellentmond az általános tapasztalatnak ahol én jártam nemhogy tollat nem tudnak vágni de azt se tudták hogy kell megállapitani egy tengerimalac nemét. Ennyit róluk. A legbiztosabb egy kisállatorvos, ő szakszerűen levágja a madarad tollát. És ha ismerőshöz mész lehet még fizetned sem kell érte. De szegény csóri nagyon szomoru lesz hogy nem repülhet :( Én nem javaslom hogy szegénykével ilyet tegyél. Szívtelenség. Csukd be inkább az ablakot ne tudjon kirepülni.
2011. febr. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
De akkor minek akarod elengedni, ha nem fog tudni repülni??húzd rá a függönyt az ablakra, és kész.
2011. febr. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Beus35 ***** válasza:

Ne haragudj,hogy ezt mondom,de akkor ne tartsd a papagájt!

Szeretni kell,mindent megteremteni neki ami jó,de nem bántani!!

Függönyt húzd be,ha ilyen kis butus!!

2011. febr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha függöny van előtte, nem tud nekirepülni, egyébként pedig minden madár ilyen butus, ha ablakról van szó. Sajnos még így is előfordul, hogy nekirepül a madár valaminek a lakásban. Nem egy esetet hallottam már, hogy a plafonnak repült, és a nagy ütéstől rögtön el is pusztult, pedig előtte már hosszú évekig repkedett a lakásban.

A szabadban lévő madarak is nekirepülnek néha a házak ablakának, pedig kívülről nézve nem olyan átlátszó, mint belülről. Nyáron is megtörtént, hogy egy nagy koppanást hallottunk az ablakon, s mikor megnéztük mi az, ott találtunk egy madarat leesve alatta.

Azért én sem ajánlom, hogy levágj a szárnytollából, nyomoréknak érezheti úgy magát, és csúnya is lesz. Az ablak miatt a függöny a megoldás, egyébként pedig ne ijedjen meg lehetőleg, ha kalitkán kívül van.

2011. febr. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz ötlet levágni bármit is a madárról, ezzel rengeteget ártanál neki.

Ahogy előttem is írták, a függöny a megoldás. Illetve este, amikor kint sötét van és csak bent van világosság, ekkor kell kezdetben röptetni.

De még ezzel együtt is, bármikor előfordulhatnak balesetek. Nekem nagyon sok hullámosom volt, tenyésztettem -nevelgettem is őket, s bizony előfordult, hogy egy pici korától kézhez szokott, teljesen szelíd madár valamitől megijedve vad száguldozásba kezdett. És olykor ez tragikusan végződött, ha a falnak csapódott...

2011. febr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem se vágasd le neki. Ha pedig mégis, azt olyan állatorvos tegye, aki madarakkal is rendszeresen foglalkozik, mert pl. én falun lakom, és az itteni szinte csak a haszonállatok kezelését ismeri, a degumat is egérnek nézte. Én mindig beviszem inkább a legközelebi városba szegény állatot. Állatkereskedésben is sokszor hülyék. Pl. ugyanezt a degut a barátomnak úgy adták el, mint amerikai mókust (mégcsak nem is hasonlít) amikor interneten kerestünk a tartási javaslatok után, akkor jöttünk rá mekkora balfékek. Egy másik helyen pedig a szemgyulladására vitamincseppeket adtak, hogy cspegtessük a szemébe, még jó, hogy megnéztem a használati utasítást, mert itatóvízbe kellett keverni, ráadásul madaraknak való volt. Szóval inkább állatorvos. Bocs, ha hosszú voltam :-)
2011. febr. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

de nincs függönyöm :( van az egyik ablakon működő roló, de a többi három bazinagy ablakkal nem tudok mit csinálni...

jó, nem vágatom le neki, de akkor hogyan tudnám arra szoktatni hogy... nemis tudom talán hogy visszajöjjön amikor elmegyek, mert félnék úgy hagyni hórákra :S

2011. febr. 2. 14:22
 10/15 anonim ***** válasza:
Függöny nélküli helyiségben - különösen nagy ablakfelületek mellett - nem szabad kiengedni. Biztos van a házban függönyös ablakú helyiség, ahol ezt megteheted. Csak akkor engedd ki, mikor tudod, hogy lesz elég időd visszacsukni. Nekem volt hullámos papagájom, akinek egy élethű műanyag papagáj volt a barátja. Ha azt kivettem a kalitkából, ő utána ment, ha pedig visszatettem, oda is követte.
2011. febr. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!