Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen gyakran etessem a...

Milyen gyakran etessem a kinti madarakat? És mit adjak nekik?

Figyelt kérdés

Tavaly tél óta etetem a cinkéket. Nincs külön etető, az emeleti szobámból az ablakpárkányra rakok ki tavalyi dióbelet, már egészen ideszoktak, a diófa karnyújtásnyira van, macskaveszély nulla. Plusz nekem is kényelmes, hogy nem kell kimászkálni a hidegbe :)

Mindenki azt mondja, hogy minden nap etessem őket. Ez eddig oké, de egy nap mennyit rakjak ki? Úgy vettem észre, hogy egyre több madár jön, olyan fajokat is láttam ma is, akik eddig nem voltak (pintyek, rigók). Úgy néz ki a dolog, hogy kiszórok pár marék diót, aztán ha elfogyott, elkezdenek benézegetni az ablakon :D Pár hete még elég volt, ha napi kétszer tettem ki diót, most meg már szinte folyamatosan kell pótolni, mert viszik mint a cukrot :D Ráadásul már vagy egy hete egyáltalán nincs hó, tehát elvileg nincsenek teljesen rászorulva. Szerintetek túlzásba viszem a dolgot? Mintha már meg se próbálnának máshol kaját keresni, de lehet, hogy azért is fogy gyorsabban, mert több madár jár ide. Meg kéne szabni egy limitet, hogy egy nap max. mennyit rakok ki? Ti hogyan szoktátok csinálni?

Ebből adódóan vészesen fogynak a diótartalékaim, már csak pár napra való adag van. Boltban mit érdemes venni nekik?


2011. jan. 6. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Szotyolát. A dió luxuskaja a madaraknak, én csak a rosszat adom a madaraknak. A szotyi piszkosabb kaja, mert a héjat össze kell söpörni, de a cirkusz, amit a madarak adnak az ablakban, az megéri. Másrész folytatni kell az etetést, mert az odaszokott madarak már számítanak rá és elpusztulhatnak, ha nem folytatod. Praktikusan javasolok egy etetőt és pl. napi 1 vagy két tejfölöspohár (nagyobb)szotyit. Ablakba a falra szoktam kötni madzagot fél magasságban és arra pedig cinkegolyót kötök, 20-30 cm hosszú spagócával, azon aztán tornásznak a cinkék. Én ezért szeretem a telet, mert az külön élvezet nézni a madarakat. a gyorsabb fogyás az időjárás függvénye, most hideg van, az előőrsök felfedezik a kajahelyeket és értesítik a többit. Tél elején, amikor még nem volt kajánk, akkor a madarak bekopogtak az ablakon, hogy mikor nyit a népkonyha. Tüneményesek. Meg évközben is maradnak, és eszik a legyeket meg a szunyogokat, meg mindenféle csúnyaságtól kitakarítják a környéket. Dupla haszon.
2011. jan. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg elfelejtettem: kenyér, keksz, stb morzsát ne adj, de kiakaszthatsz szalonnabőrt is.
2011. jan. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ :) Igen, tudom, hogy kenyeret nem szabad adni.

Ezt a diót mi már nem ennénk meg, ezért is adom nekik nyugodt szívvel, ők meg odavannak érte :) Én is imádom elnézegetni őket, az meg külön öröm, ha észreveszem, ha olyan is jön aki eddig még nem.

A szotyi jó ötletnek tűnik, akkor már csak egy kérdés: hol tudok nagy mennyiségben nem sózottat venni?

2011. jan. 6. 15:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Feketeszotyolát piacon kapsz olcsón. Veszel két kilót és meglátod meddig elég. Egyébként nálam is viszik a diót mint a cukrot. Ha változatos kaját akarsz nekik adni, akkor tudom ajánlani a kanárieleséget a feketeszotyi mellé. Én ezt a keveréket adom nekik, a kanárieleségben van 6-7 féle mag, amit megesznek a kinti madarak is, nálam szinte maradéktalanul eltüntették az etetőből.
2011. jan. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sopronban ,meglepő módon kutyakaja boltban veszem a szotyit, de gazdaboltokban is adják. Sajnos, az idén drága, 200-300 ft között van kilója, tavaly 65-ért vettük, ugyan nagyban, de az idén brutál a rossz termés miatt. Az jó módszer, hogy kipróbáld, 2 kg-ot mennyi idő alatt esznek meg.
2011. jan. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
azt gondoltam, hogy a dió nektek már nem jó, de a madarak biztos élvezik. Egyszer kaptam egy nagy zsák diótörmeléket, hát az volt a kánaán
2011. jan. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Vettem szotyit, viszik azt is, ha nincs kint dió :D Ha rakok mindkettőből, előbb a diót viszik el :D

Most melegebb van, a nap is sütött, ma alig láttam őket :(

2011. jan. 9. 14:41
 8/8 anonim válasza:
Igen valóban a szotyi a legjobb mi a kertben ültetünk napraforgót és abbol mindig viszek nekik :)
2014. febr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!