Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Karácsonyra kaptam egy nimfát....

Karácsonyra kaptam egy nimfát. Valaki segítene kézhez szokatni?

Figyelt kérdés
Karácsonyra kaptam egy nimfa papagájt.Nagyon aranyos ,csak fél és kapkod a kezem után és fújtat.Valaki tudna segíten ,hogy hogyan tudnám őt kézhez szokatni?
2010. dec. 25. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Kezd azzal, hogy hírből sem nyúlsz felé kézzel. Madár felé szigorúan tilos kézzel nyúlni. Ő préda állat, és ha felé nyúlsz, azt hiszi, meg akarod enni :)


Kezd azzal, hogy elkerülöd. Legyél a közelében, mozogj lassan, de ne nézz rá, ne tegyél hirtelen mozdulatot.


Aztán ha pár nap elteltével megszokta a szobát, elkezdhetsz beszélni hozzá. Mindegy, miről. A hangsúlyod legyen kedves, beszélj lassan, hogy felkeltsd az érdeklődését. A kezeid viszont végig legyenek a hátad mögött!


Aztán, ha látod, hogy nem fél már tőled, sőt, felkeltetted az érdeklődését, akkor esetleg óvatosan kiengedheted. Kaját sose adj neki kinn, csak benn a ketrecben, hogy megszokja, az az ő otthona, akkor nem lesz gond azzal, hogy visszamegy :)


Ha közeledsz felé, lehetőleg ne felülről, hanem vagy egy magasságban legyen a fejetek, vagy te legyél lejjebb. Ez biztonság érzetet ad neki, és nem fog félni :)


Ha pedig már megbarátkozott veled (észre fogod venni: az én madaram egyszer csak odarepült a hasamra, amikor feküdtem, feltotyogott, és elkezdett magyarázni, aztán félrefordított fejjel várta a választ :) )


Ha ujjra akarod ültetni, akkor csak egy kézzel, kinyújtott mutatóujjal (a többit zárd össze szorosan, egyetlen ujjad legyen kinyújtva) közeledj, alulról a hasa felé. Ha nem lép fel, akkor lágyan told oda a lába felett az ujjad, és akkor magától átlép. A másik kezed legyen a háta mögött, és ne próbáld megsimogatni. Még ha nehéz is megállni :)


Az én madaram most van velem másfél éve, és még mindig nem igazán engedni, hogy hozzáérjek :) De ezenkívül remekül megvagyunk, a vállamon alszik, és felháborodik, ha bármiből is kihagyom :) Neki mindenhol ott kell lennie, és minden tevékenységet felülvizsgálni :)


Ami fontos a nimfákkal kapcsolatban: sós dolgot szigorúan tilos nekik adni. Az enyém imádja a salátát, a répát, a céklát, ezekkel bármikor le lehet venni a lábáról :)

2010. dec. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ ! Majd írom ,hogy hogyan haladunk :):)
2010. dec. 25. 19:32
 3/8 A kérdező kommentje:
Spangli egy szabadulóművész :):)
2010. dec. 25. 22:22
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudja ,hogy hol nyílik a kalitka ,mindíg oda meg és elkezdi rángatni és feszegetni :D
2010. dec. 25. 22:22
 5/8 anonim ***** válasza:

Narancsot, káposztát, karfiolt, kelbimbót, avokádót, citromot, diót, fekete napraforgót, mogyorót, sós,cukros és fűszerezett ételt soha nem szabad nekik adni.

Ehetnek almát(mag nélkül), ananászt, szilvát(mag nélkül), fügét, datolyát, barackot(mag nélkül), banánt, kivit, epret, szedret, málnát, cseresznyét(mag nélkül), meggyet(mag nélkül), szőlőt, dinnyét, paprikát(erőset is), főtt krumplit(nyersen mérgező), répa féléket, tököt(főve), házi salátaféléket(a bolti a permetezés miatt mérgező), kukoricát, uborkát, céklát, borsót(főve), babot(főve), lencsét(főve), főtt rizst, főtt tojás(30 percig főzve), szárított kenyeret, háztartási kekszet, sajtot(reszelve jobban szeretik).

A boltban kapható magkeverékekben általában rengeteg a napraforgó ami nem tesz jót neki. Én kiszoktam válogatni belőle az összeset és a feketéket kidobom a csíkosból meg a fehérből pedig mindennap összesen 20 szemet szoktam adni a nimfámnak. Vizet mindennap cserélj neki és ilyenkor mindig mosd ki az itatóját egy szivaccsal. A kalitka aljába pedig mindig tegyél madárhomokot ami jó az emésztésének mert ha majd megszokta a helyét az aljában fog rohangálni mint általában a nimfák és enni fog belőle. Ülőrúdnak pedig különböző méretű faágakat tegyél be olyat ami nem mérgező neki(pl.: fűzfa,nem permetezett gyümölcsfaágak) és az egyiket minimum csak a feléig tudja átfogni hogy kopjon a karma. Tegyél be neki csőrkoptatót(szépiát) hogy a csőre is kopjon.

Nem ajánlom hogy adj neki tükröt.

2010. dec. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1 válaszoló!Tudnál nekem küldeni videókat a madaradról és hogy hogyan szelídítsem meg?
2010. dec. 26. 20:09
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, nekem hullámos papagájom van, és szeretném megtudni, hogy hozzájuk képest a animfák hangosak vagy halkabbak? Mármint hajnalban, korán kelnek, vagy ha le van takarva a ketrec akkor csöndben tudnak maradni? (a hullámos papagáj nem)
2011. nov. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Semmi baj. A nimfa az jóval hangosabb ,ha a gazdi figyelmére vágyik ,de ha letakarod csendbe marad. Hajnalba rutinból kel ,nálunk 6-órakor szokott kelni ,és rikácsol ,míg le nem takarom..:)
2011. nov. 20. 10:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!