Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Sarlós fecske a lakásban, mit...

Sarlós fecske a lakásban, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Berepült hozzánk egy sarlós fecske.. Fizikailag szerintem nincs baja, de nem tud elrepülni. Gondolom a hideg miatt (?)


Egy dobozba betettük, próbáltam lisztkukaccal etetni, de nem igazán érdekelte.. Csak a sarokban alszik..


Hogy tudnék segíteni rajta? Köszi előre is



szept. 13. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Nekem az állatkertben adtak tanácsot mikor hasonló problémám volt.

Írtam nekik, válaszoltak, tanácsot adtak.

Egyelőre ne engedd ki.

Inni adjál neki..

Ne nevess ki, de beszélgethetsz is vele. Hátha figyel rád es kicsit élénkebb lesz.

szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A sarlósfecskék nehezen tudnak felszállni a földről a hosszú szárnyuk miatt. Mondjuk ilyen hidegben nem is nagyon kellene elengedni. A doboz aljába tegyetek papírtörlőt és szúrjatok bele pálcikát vagy valamilyen fadarabot, amire fel tud ülni. Ha nem fogadja el a lisztkukacot, akkor mentőhelyek segítségét kell kérni. Sajnos most mindenhová elkezdtek beömleni a hívások, így nem tudni, hogy ki fog tudni segíteni.


Tanácsot itt tudnak adni, de sajnos sokan csak össze-vissza beszélnek, kezeld fenntartásokkal a kommenteket:

[link]

[link]

[link]

szept. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ui.: Vízet csak úgy adj neki, hogy eléteszed egy kis alátétben vagy a csőre legvégére cseppentesz egyetlen cseppet fecskendőből, hátha megissza. De az is elég, ha a lisztkukacot beáztatod vízbe, úgy a folyadékot is beviszi, ha megeszi.


A csőrébe csak gyakorlattal szabad vízet adni, mert a madaraknak elől van a légcsőnyílásuk és könnyen fulladáshoz vezethet:

https://www.youtube.com/watch?v=LtLP6DE6RbA&t=17s

szept. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%
Próbálhatsz neki szúnyogot vagy legyet csapni,és azt adni csipesszel. A sarlósfecske nem fecske,hanem lappantyú alakú madár, sajnos semmi köze a fecskékhez. Sosem száll le,csak ha költ. A levegőben eszik,iszik,alszik, párzik. Mindent ott csinál. A lába nem alkalmas járásra,csak a sziklán tud megkapaszkodni vele. Nem eszik kukacot,csak repülő rovart.
szept. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

A hideg miatt bajban vannak a fecskék. Dobozba kell tenni meleg helyre.

Őrségi Nemzeti Parkot vagy Állatvédők Vasi Egyesületét hívd, hogy hozzátok közel melyik szervezethez forduljatok.

szept. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Vidd ki a lakásól és rendben lesz , a sok degenerált gondolja csak azt hogy az állatoknak gondoskodás kell ,a vadállat nem szereti az ember közelségét ,nem isten vagy hogy mindent megments ,ha elpusztul kint ez az élet rendje
szept. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, beszéltem telefonon közben szakemberrel is, de a madár sajnos másnap reggelre meghalt :(
szept. 15. 09:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne emészd magadat rajta, ez sajnos megesik. Köszönjük, hogy megpróbáltál segíteni!
szept. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!