Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vannak-e fecskék a lakóhelyede...

Vannak-e fecskék a lakóhelyeden? Kevesebb, mint pár éve? Milyen fajta?

Figyelt kérdés

Füsti, molnár, parti, esetleg sarlós?

Település neve vagy típusa is érdekel, meg hogy hol fészkelnek.



júl. 25. 11:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincsenek. Kertvárosban élünk, rengeteg feketerigó, fecske, veréb, cinke volt, de néhány éve már nincs fecske, feketerigó még tavaly volt, az idén már csak néhány galambot láttam. De akkugyárunk lesz 7, vizünk viszont nem lesz, úgyhogy esélyük nem lenne itt a madaraknak. :(
júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Füsti meg molnár van, falu, ereszek alatt fészkelnek. Járok Miskolcon, ott a panelházak között vannak sarlósok is, a fészküket nem láttam, de tudtommal a panelek réseit használják.
júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Füsti fecskék Keszthelyen panel lakótelepen. A mi erkélyünkön nem fészkelnek, de a felsőbb emeleteken van pár.
júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Jah, meg Cserszegtomaj istállóban.
júl. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, milyen fajta, de sok van, szerintem annyi, mint tavaly. Megyeszékhely, de kertváros.
júl. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Budapest, Békásmegyeren lakom, nagyon sok molnárfecske van a 10 emeletes házak közelében, ott is fészkelnek a tetőnél. Sipítozva cikáznak egész nap. :)
júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A fecskék száma látványosan csökken évek óta.

Meg sem lepődök az ehhez hasonló írásokon, érzékelem én is a fecskék eltűnését:

[link]


A kérésedre is válaszolva, z idén molnárfecskét nagyon keveset láttam, van egy fecskefészek az ereszünk alatt az idén nem volt lakója annak sem.

Füstifecskéket láttam kisebb csapatokban acsatorna parton de ott van két nagy szarvasmarha telep is a közelben, ami még némi menedéket jelent a fecskéknek, fészkelőhelynek is alkalmas, és a legyek, szúnyogok is oda koncentrálódnak.

Egyébként ilyenkor nehéz felmérni a fecske állomány, a vonulás előtt látszódik mennyire kevés van már, amikor gyülekeznek, nagy csapatokba állnak össze, és a villanyvezetékeket használják pihenőhelyeknek.

+10 éves írás, azóta a fecskék száma tovább csökkent:

[link]

júl. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Oktogonnál lakom, rengeteg a fecske, a Mcdonalds melletti házon is a tető alatt, legfelül van csomó fészek :)

Jó pár éve költenek itt, egész nap keringenek az Oktogon meg a környező utcék felett.

Tavaly, mikor vonultak, az egész csapat beszállt a házunk udvarára (tipikus belvárosi belső udvaros, körfolyosós régi bérház), a folyosó korlátain ültek, csivogtak :)

tettem ki nekik a folyosóra vizet, és felette átrepülve, repülés közben ittak belőle. Aztán az egész csapat felkerekedett, és elrepültek.

júl. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Itt a faluban, ahol most lakom, elég sok fecske van (füsti és molnár), a városban, ahova nem sokára költözünk, ott viszont sok a sarlósfecske (ami egyébként nem is a fecsefélék családjába tartozik).
júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Sarlós fecske tudtommal nem is költ hazánkban. Egyébként én pár éve láttam Békéscsabán egy nagyobb, régi épület erkélye alatt rengeteg fecske fészket. Valószínűleg füsti fecskék voltak, de meglepett, hogy egy nagyvárosban találkozok ilyennel. Nálunk vidéken néhány éve már csak 6 db füsti fecske jár vissza. Egyébként egyrészt a rengeteg rovarirtás miatt, másrészt a háztáji állattartás megszűnése miatt csökken a számuk. (Plusz zárójelben, hogy a vándorlásuk során, amikor megpihennek egy-egy hajón, a legénység belesöpri őket a tengerbe higiéniai okokra hivatkozva.) Na de az állattartásra visszatérve, amikor sok háznál fordult elő szarvasmarha, ló, sertés stb olyan helyen szerettek költeni, mert elsősorban nem szúnyogokkal táplálkoztak, hanem az állatok körül nyüzsgő vérszívó böglyökkel. Mivel mindent gépesítünk, már az állatokat is egyik zárt gyárból a másikba hurcoljuk, nem is csoda ha pár éven belül teljesen kipusztulnának.

Persze ez elsősorban a füsti fecskékre vonatkozik, ez a velük való tapasztalatom.

júl. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!