Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért tojik naponta a tyúk?

Miért tojik naponta a tyúk?

Figyelt kérdés
Más madarak csak megadott időszakban tojik, a tyúk meg szinte folyamatosan
aug. 23. 22:17
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
50%

"olyan kérdés, hogy az emberi menstruáció miért átlag 28 nap, gyakorlatilag 24-38"


Szó sincs erről!!!!!

Az emberi menstruáció természetes ciklust követ!


A kérdező, más madarakkal hasonlítja össze a tyúkokat, amik szintén természetes ciklusban tojnak!


Úgyhogy kedves szövegértelmező bajnok, hiába mondasz igazakat a női menstruációról, a kérdés tekintetében teljesen irreleváns.

aug. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
50%

Úgyhogy kedves szövegértelmező bajnok, hiába mondasz igazakat a női menstruációról, a kérdés tekintetében teljesen irreleváns.



Nem én írtam róla egyedül, de hasonlatnak lett írva. A tyúknak is ciklusa van, csak más idővel, de mindennek meg van az ideje, hogy mennyi,de úgy látszik hiába magyarázom bármit. Nagyon lecsúszott az oldal színvonala...

aug. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
50%

Hiába magyarázol olyan dologról, ami nem a kérdésről szól.

Ezzel az erővel akkor a szakállas agámának is van gerince, mint a tyúkoknak, beszélgessünk agámákról.


Igen, eléggé lecsúszott a színvonal. Többen, többször próbáltuk elmagyarázni, miről szól a kérdés, de képtelen vagy felfogni, csak szemellenzősen mondod ugyanazt a teljesen érdektelen dolgot, mint egy papagáj.

aug. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
35%

"mindennek meg van az ideje, hogy mennyi,de úgy látszik hiába magyarázom bármit."


Nem bármit hiába magyarázol, csak ezeket a hülyeségeket magyarázod hiába.

Tehát sokadszor: a kérdés arról szól, hogy MÁS MADARAKHOZ KÉPEST amik ciklikusan tojnak és költenek, a tyúkoknak miért deformálódott el a tojási ciklusuk, és miért nincs mára, szinte semmi köze, a természetes költési ciklusukhoz!


Például ha ezt elmagyaráznád, akkor nem magyaráznál hiába.

Minden esetre én részemről feladtam, ha így se bírod felfogni, akkor ott már komoly bajok vannak a toronyban.

aug. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
28%

#25:

Hagyd a francba, látod, hogy tipikus tuskómagyar, képtelen elfogadni azt, amit más mond. Buta, mint a tök.

aug. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%

25-6, micsoda okoskák vagytok, ja nem.



Az evolúció a szaporodásra ösztökél mindent. A madarak tojást raknak, abból kikel a fióka, amelyben továbböröklődnek a szülők azon génjei, amelyek a tojásrakásra kötelezték a tyúkot. A legtöbb vadon élő madár csak a szaporodási időszakban rak tojásokat, miután egy hím megtermékenyítette, így remélheti, hogy a tojásból az utódai fognak kikelni. A tojás létrehozása hatalmas energiabefektetéssel jár, hiszen mindazokat a tápanyagokat tartalmazza, amelyre a fiókának kikeléséig szüksége van.


Semelyik madár nem lehet olyan fogalmatlan, hogy nap mint nap úgy tojja e tojásokat, hogy annak az ő szempontjából semmi értelme (hiszen nem fejlődik bennük embrió).



A kérdést érdemes két alkérdésre bontani: Miért tojik a tyúk folyamatosan, szinte naponta tojásokat?. Illetve: miért tojik egyáltalán akkor, ha előtte nem randevúzott a kakassal? Az első kérdésre egyszerűbb válaszolni: a mesterséges szelekció alakította ilyenné. A vadon élő madarak szaporodási időszaka sem egységes, példányról-példányra eltérő, hogy mennyi tojást tojnak, és ez milyen sok ideig tart. Ahogy bármilyen más mennyiségi tulajdonságra, úgy a tojásrakás időtartamára, illetve a tojások számára is lehet szelektálni, és teszi is ezt az ember 7-10 ezer éve, a csirke vad ősének háziasítása óta. (Mellékszál: a házityúkot valószínűleg legalább kétszer domesztikálták valahol a Távol-Keleten, két különböző vad tyúkféle tenyésztésével.)


Tehát nemzedékről nemzedékre kiválasztották azokat a madarakat, amelyek többet, rendszeresebben hosszabban voltak hajlandók tojni, míg végül a házi tyúk szaporodási időszaka folytonossá vált. Ha nem veszik el a tyúktól mindennap a tojást, egy idő után kotlani kezd rajtuk, és egy ideig nem tojik újra. De térjünk át a sokkal érthetetlenebb kérdésre:


Miért tojik egyáltalán, ha nincs megtermékenyítve?

Ennek magyarázatához érdemes felelevenítenünk az ember peteérési ciklusát. A nők petefészkében nagyjából 28 naponta megérik egy petesejt (amelyet angolul nem véletlenül eggnek, tojásnak neveznek), amely adott esetben a a petevezetékben találkozik egy spermiummal, és megtermékenyítődik. Minthogy a spermium csak pár napig termékenyítőképes (a pete érése viszont sokkal tovább tart), ezért már rég késő lenne, ha csak a közösülés után kezdene megérni a petesejt, azzal a felkiáltással, hogy csak ekkor van rá szükség.


Ugyanez igaz a tojásokra is.


Tehát a nőstény madarak hasonlóan működnek, mint a nők: a szaporodási időszakban függetlenül a párosodástól termelik a tojást, abban a reményben, hogy egyszer még jól jöhet. Sajnos, a tyúkok esetében erre ritkán kerül sor.

aug. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!