Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik aranyosabb a házi...

Melyik aranyosabb a házi veréb vagy a kék cinege? 😊

Figyelt kérdés

jún. 28. 16:45
A kérdező szavazást indított:
Házi veréb
Kék cinege
24 szavazat
1 2
 1/11 anonim válasza:
66%
Házi rozsdafarkú
jún. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1


Az is cuki, de most nem játszik!

jún. 28. 17:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkettő aranyos.

Így hát nem tudok választani.

jún. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Nekem a kék cinege jobban tetszik, de így nem lehet eldönteni melyik arányosan, mindenkinek saját ízlése.
jún. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tudom.

Én pl verébpárti vagyok 😁

Csak kíváncsi voltam, milyen eredmény születne egy ilyen kérdésből...

jún. 28. 17:42
 6/11 anonim válasza:
A kék cinege nekem cukibb, de úgy tudom ha pl. befognak egyet akkor bizony van amelyik rendesen megharcol veled és összecsíp. A verebek csak megdermednek. A cinegék (nem tudom, hogy a kék is..) van, hogy erőszeretettel esznek agyat. Nagyon brutál szerintem. De kinézetre, formára valóban aranyosabb nekem a cinege. :D
jún. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a verebek cukibbak - csak a hangjuk idegesítőbb, mint a versenytársuké. :D De amúgy azért is verébpárti vagyok, mert ahol lakom, anno felhőkben voltak és mára alig maradtak. :/ (cinke meg van, mint a tenger)
jún. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Fényképen a cinege, valóságban a veréb.

Konrad Lorenzt a nevelt verebe a tulajdon kabátzsebébe akarta becsábítani mert ott rakott fészket..

Az általam nevelt veréb is előszeretettel aludt az ingzsebemben amíg vegeztem a dolgom. Egy elárvult fióka volt akit elengedtem.

A cinegék sokkal személytelenebbek, érződik h ők nem csoportban élnek. De ők is aranyosak.

jún. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A verébcsapatok kifejezetten irritálóak tudtak lenni.

Megdöbbentő, de néhány év alatt nagyon megfogyatkoztak, majdnem eltűntek.

Nem kedveltem a verebeket a hajnali hangos csiripelésük miatt sem, de főleg azért mert rendszeresen beköltöztek a fecskefészkekbe, amit jellemzően használni nem tudtak, csak tönkre tették azokat.

Idegesítő madaraknak tartottam a verebeket, amelyek nem is különösebben szépek, viszont a fészeképítő tudományukat csodáltam.

Szövőmadarak, formás fészkeket tudnak fonni, igaz sokszor bosszató helyeken fészkeltek.

Nem gondoltam, hogy ilyen gyors ütemben, ennyire el rudnak tűnni a verebek.


A kék cinegék nálam a tél, a kora tavasz madarai.

Sokkal dekoratívabbak a verebeknél, és sokkal ritkábban is kerültem szem elé, főleg télen, a madáretetőknél.

Sok helyen gyakori madár a kék cinege, de itt az Alföldön viszonylag ritkán látok, inkább télen, azok meg lehetnek északról itt telelők is.

tegnapelőtt 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A legaranyosabb madár az őszapó, a kettő közül a cinegét mondanám inkább, de talán csak mert a tavaszhoz kapcsolom. A veréb is cuki. Messziről tetszenek, közelről kicsit ijesztőek, ez az üreges csont dolog félelmetes számomra. Olyan kis törékenyek.
ma 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!