Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mibe tudom hazahozni a papagájt?

Mibe tudom hazahozni a papagájt?

Figyelt kérdés
Nimfa (nagyobb, felnőtt) papagájt veszek kereskedésben. Onnan adnak gondolom valamit, de mit? Csak a haza szállítás érdekel, mert otthon kalitkába megy. Biciklivel tudom csak hazahozni kb. 7 km, úgy, hogy tudnám biztonságosan szállítani? (Nem fogok gyorsan tekerni)

2021. máj. 6. 00:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Gondolom, adnak a kereskedésbe valami szállító dobozt kilyukasztgatva, azt bele tenném egy nagy méretű hátitáskába és azt nem zárnám össze. A biciklin pedig nem a hátamra, hanem a hasamra tenném. Jó ötlet?
2021. máj. 6. 01:02
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Mi egy állatorvostól vettünk egy nimfa papagájt anno, és kicsi kartondobozban szállítottuk haza, persze kisebb lyukakkal, hogy kapjon levegőt. Igaz, mi kocsival voltunk, úgy könnyebb volt.

Biciklire rá tudsz rögzíteni ilyen kis lyukacsos kartondobozt? Jól lezárva, leragasztva. Akár kosár, vagy bármilyen tartó van-e a biciklin? Esetleg kisebb ketrec? De szerintem állatkereskedésben biztosan adnak dobozt, ugyanúgy mint ahogy a halat is egy zacskó vízben adják oda.

2021. máj. 6. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Azért a kartondoboz szerintem 7 km-en nem nagyon biztonságos. A papagájok előszeretettel rágcsálják a papírt, nehogy lukat rágjon magának rajta, és kibújjon.
2021. máj. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

#4 uhh igen, az enyém imádja rágni a papírt amit a kalitkába teszek alá....

Akkor marad egy kisebb ketrec, ha van kosarad a biciklin, vagy a bicikli kormányra akasztod... Busz, kocsi, egyáltalán nem megoldható?

Talán ha egy olyan napon vennéd meg amikor tudod, hogy busszal, kocsival tudsz menni?

2021. máj. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
és ha hátizsákba betennéd a kartondobozt?
2021. máj. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
A kalitkát nem tudod magaddal vinni és rögtön abba tenni? Betekerhetnéd egy puha ruhával az útra? Mondjuk hogy a kerékpárra hogy rögzíted rá, azt nem tudom...
2021. máj. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Madarat nem szállítunk kalitkában! Autóval sem! Össze-vissza töri magát verdesés közben az ijedségtől! Csakis olyan kicsi doboz jó, amiben nem tud verdesni! Befőttes üvegben pláne nem! Levegőt kell kapnia!

Az állatkereskedésben fognak dobozt adni, kilyuggatott papírdobozt, az tökéletes. Mivel egy megijedt, rettegő kismadárról beszélünk, aki alatt folyamatosan mozog a doboz, nem fogja kirágni magát.

2021. máj. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megoldódott, busszal tudok menni. Ha a hátitáskába belerakom a dobozt, amit adnak, az úgy biztonságos? Nem rágja ki?
2021. máj. 6. 09:11
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem akarok bele szólni, de lehetőleg ne kereskedésben vegyél madarat. Össze vannak zsúfolva, ott nem értenek hozzá az eladók, sokszor betegek az ottani állatok. A papagájok préda állatok, sokáig képesek elrejteni, ha betegek. Keress fel egy tenyésztők, ahol egészséges, fiatal madarat tudsz venni. Könnyebb lesz kézhez szoktatni is. Mellesleg minimum párban tartandóak, tehát hamarosan kell mellé egy pár.

Elhozni meg szállítóban ajánlott. Igen, papagájoknak is van, épp arra a célra, hogy ne tudjon megszökni és ne törje össze magát szállítás közben. Ne rakd táskába, mert úgy megijedhet, hogy megáll a szíve.

2021. máj. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, már megoldódott. Elég sürgősen kellett a segítség, de végül a kereskedésben adtak egy dobozt a buszon meg nagyon vigyáztam rá. :)
2021. máj. 6. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!