Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Beteg lehet a cicám?

Beteg lehet a cicám?

Figyelt kérdés

Tegnap óta furcsán viselkedik, de lehet már előtte is volt valami...Általában leszokott kísérni a buszmegállóba, de már napok óta nem jött utánam, tegnap is mikor megsimiztem gyorsan, vártam hogy utánam jöjjön (hogy aztán majd visszakergessem, nehogy elüssék... :) ) de nem jött, csak feküdt egy helyben...mivel siettem ezért nem figyeltem meg jobban mi baja de most már aggódom...

Amikor hazajövök, általában mindig az ölembe ugrik, dorombol, hízeleg de most a szekrényben találtam rá, ott aludt. Kivettem, és olyan könnyűnek tűnt, meg furán is tartotta magát. Aztán az ölembe raktam, simizni akartam de rám morgott....ilyet még sosem csinált..:(

Aztán visszamászott a szekrénybe de ilyen nagyon lassan, mintha fájna valamije vagy nem is tudom...

Gondoltam a kajára biztos ugrani fog, hivogattam, nem jött. Odatartottam az orra elé a szalámit, erre elfordította a fejét...

Máskor úgy rohanja le a lábamat és karmolja hogy adjak már enni....

Most is ha odamegyek megnézni mi van vele, csak bámul engem, mintha szomorú lenne vagy nem is tudom....Félek valami baja van :(



2018. nov. 9. 07:33
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
58%

Jól értem, elütötték, eltört a lába de csak gyógyszert kapott annak ellenére hogy műteni kellett volna, csak nincs pénzed? A törött végtaggal mi van, legalább rögzítették, kötötték? Azt azért megmondom, hogyha most műteni kellett volna és nem lett, rosszul forr össze, akkor élete végéig fájdalmai lesznek, rosszabb esetben maradandó sérülés lesz. És kinti macska...sajnos benne van hogy legközelebb ez miatt nem tud elmenekülni egy kutya elől, de te tudod...


Üdv, két benti boldog cica gazdája.

2018. nov. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
56%
Hát igen, a benti macskával foglalkozni kell(ene), és játszani vele. Ha csak úgy van, persze hogy unatkozik. Én a benti tartást preferálom, de elismerem, hogy bizonyos esetekben teljesebb éltet élhet egy kijárós macska. Már ha él. Nekem rengeteg negatív tapasztalatom volt a kinti tartással, és lehet önzőség a részemről, de rohadtul nem akarok minden évben macskát temetni. Egyszerűen ez a világ már nem alkalmas arra, hogy a nacskák biztonságban kint grasszáljanak. Szerintem egyébként az a rohadt nagy k. cs. ség, hogy hagyod kimenni úgy, hogy NINCS pénzed kifizetni a kezelését ha komolyabb baja lesz! Mit csinálsz, ha mondjuk beakad valaahova és amputálni kellene a lábát? :) Hagyod pusztulni gondolom... Valóban nagyon felelős állattartó vagy!
2018. nov. 10. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Jó lenne,ha megtudnák műteni a cicát.Beszélj állatvédőkkel,hátha tudnak segíteni.Nekem segítettek mikor eltört a cicám lába.Azt sajnos nem tudom mivel tudnád még enyhíteni a fájdalmát,de az vize és az ennivalója legyen közel hozzá,hogy minél kevesebbet kelljen mozognia.Meg almot is beszerezhetnél neki.
2018. nov. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom felétek hogyan van, de nálunk az állatkórházakban van mód utólagos fizetésre, pl. utalásra, vagy akár részletfizetést is lehet kérni. Mivel az állatokért vannak, ők sem akarják hogy csak azért ne legyen kezelve egy állat, mert épp nincs rá keret. Volt, hogy beteg lett a kutyám, és felhívtam az állatkórházat, hogy ha ez meg az a baja ilyen összegre kell számítanom, mert nem tudom hogy elég lesz -e a pénzem ha beviszem. Azt mondta erre a recepciós hölgy, hogy azzal ne törődjek most, vigyem csak nyugodtan, majd megoldjuk.

Szóval én a helyedben megkérdezném ezt, mert a törést el kell látni!

Egyébként én is kijárós macska párti vagyok, kertes házban kínzás bent tartani, viszont én nem engedném meg hogy kikísérjen a buszmegállóba. Az enyéim nem mennek az utca felé, csak a keretekben bóklásznak. Még kicsiként rájuk ijesztettem ha a kapu felé akartak menni, és soha nem is mennek már abba az irányba, és szerencsére félnek az autóktól.

Az a köztes megoldás nem lehetséges, hogy bent van míg te nem vagy otthon és csak akkor mehet ki hancúrozni, ha otthon vagy? Persze majd amikor meggyógyul, most egy ideig biztos nem fog kimenni.

2018. nov. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!