Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen vékonyak a macskái...

Miért ilyen vékonyak a macskáim? (Ivartalanított kanok. ) Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van két ivartalanított kan macskám. Kb. fél éves korukban lettek ivartalanítva. Sokszor és sokat adok nekik enni,igyekszem változatosan táplálni őket,mégis nagyon vékonyak...


Adok nekik csirkehúst,konzervet,száraztápot,nyers tojást,vitaminos granulátumot (ilyen tubusba van,vitaminos "krém"/paszta).

Általában tiszta csapvizet adok nekik inni,néha napján vízzel higgított tejet kapnak.

Most jelenleg 4-5 évesek,nincs ki a bordájuk,szóval nem kiéheztetett szintű vékonyak... :D


Úgy tudom,hogy az ivartalanított cicusok inkább hízékonyak,hát nálunk ez pont fordítva van...

Orvos nem tudja mitől lehet.

Egyébként egészséges cicusok,nincs baj a közérzetükkel,esznek rendesen,csak nem eleget...



2018. jún. 4. 18:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az én macskám is tök vékony, de még télen is. Enni se szeret, pedig minőségi dolgokat veszek neki. Biztos, hogy egészséges, doki megvizsgálta. Szerintem ő szimplán csak ilyen, macskák se egyformák.
2018. jún. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Heti 1x adok nekik nyers tojást, tápból pedig a KiteKat-ot kapják,de van,hogy Whiskas-t veszek nekik.

Köszönöm szépen mindenki válaszát! :)

2018. jún. 7. 14:18
 13/14 anonim ***** válasza:

"tápból pedig a KiteKat-ot kapják,de van,hogy Whiskas-t veszek nekik."


akkor ezért. Ezekben a tápokban szinte semmi hús nincsen (4%, olvasd el), a macska pedig húsevő állat.

Ezt hívják minőségi éhezésnek.

Vegyél nekik magas hústartalmú tápot, és etess azzal, vagy hússal.

2018. jún. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Okés,akkor nézek olyan tápot! Köszi! :)
2018. jún. 7. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!