Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért ilyen vékonyak a macskái...

Miért ilyen vékonyak a macskáim? (Ivartalanított kanok. ) Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Van két ivartalanított kan macskám. Kb. fél éves korukban lettek ivartalanítva. Sokszor és sokat adok nekik enni,igyekszem változatosan táplálni őket,mégis nagyon vékonyak...


Adok nekik csirkehúst,konzervet,száraztápot,nyers tojást,vitaminos granulátumot (ilyen tubusba van,vitaminos "krém"/paszta).

Általában tiszta csapvizet adok nekik inni,néha napján vízzel higgított tejet kapnak.

Most jelenleg 4-5 évesek,nincs ki a bordájuk,szóval nem kiéheztetett szintű vékonyak... :D


Úgy tudom,hogy az ivartalanított cicusok inkább hízékonyak,hát nálunk ez pont fordítva van...

Orvos nem tudja mitől lehet.

Egyébként egészséges cicusok,nincs baj a közérzetükkel,esznek rendesen,csak nem eleget...



2018. jún. 4. 18:19
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Próbálkoztam már különféle vitamincseppekkel,de egyik sem jött be igazán. :/

(Béres cseppeket is adtam már nekik,természetesen az állati változatban.)

2018. jún. 4. 18:21
 2/14 A kérdező kommentje:

Egyébként megfigyeltem,hogy sűrűen esznek füvet...lehet,hogy rosszgyomrúak és azért ilyen vékonyak? Összefüggésben lehet a kettő?

(Nem szoktam rájukerőltetni a kaját,meg nincs gyomorrontásuk,mégis mostanában sokszor esznek füvet :/)

2018. jún. 4. 18:23
 3/14 anonim ***** válasza:
Milyen tápot, és konzervet kapnak?
2018. jún. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Féreghajtást sem felejtetted el?
2018. jún. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg ilyen alkatúak. A ciccek sem mind egyformák. Nekem több macskám van, és pontosan ugyanolyan táplálás mellett van egy duci, egy kemény, izmos cica, és egy csíkmacska. A macskák nem gépek, hogy az alakjuk pontosan tükrözze a kajaadagot, amit kapnak.
2018. jún. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Enyém is ivartalanított kandúr, kijárós, és soványka. Nekem mindig a dagibb cicák jöttek be :D de hát ez van :D néha felszed tokára amúgy, amikor nem engedjük ki
2018. jún. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
csíkmacska :D ez cuki
2018. jún. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Konkrétan milyen tápot, konzervet esznek, és miből mennyit?

Nyers tojást max. havi egyet szabad adni, magas A vitamin tartalma miatt.

Kaphatnak még nyers csirkehúst, csirkeszívet, marhahúst, kevés túrót, tejfölt is.

Féreghajtó 3 havonta.

Amúgy ha egészségesek, jól érzik magukat, és normális minőségű tápot kapnak, akkor nem kell aggódni.

2018. jún. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mindig ilyen vékonyak? Csak lakásban vannak?

Nálam másfél éve van egy mentett cica, ivartalanított kandúr, kijárós. Télen a nap nagy részét a lakásban töltötte, akkor olyan kis husi volt:) De most nagyon sokat csavarog, egész nap kint akar lenni.

Nyúlhúst és szarvast eszik, a vöröshús kifejezetten nagy tápértékkel rendelkezik, a legtöbb állat hízik tőle, az enyém viszont így is nagyon kukactestű.

2018. jún. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálkozhatsz ilyen szőroldó pasztával. De szerintem, ha jól vannak amúgy, akkor ez nem gond. Az én lánycicám is kis vézna, bár ő nem annyira szeret enni se, nagyon válogatós. De egészséges cica amúgy, úgyhogy nem aggódom érte.
2018. jún. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!