Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tanácstalan vagyok. Ötletek?

Tanácstalan vagyok. Ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 5 éves, anno az utcáról mentett nőstény cicám. Kb 1 éves koráig kijárós volt, mert lehetetlen volt bezárni a házba (ordított, lógott a függönyön stb). Szépen, fokozatosan lett beszoktatva. 3 hetes korában találtam kb, mindig is nehéz eset volt. Az a tipikus bunkó, mindenkit utálok típus volt. Valamelyest normalizálódott a helyzet, már mászik ölbe, dorombol. Találtam 1 évvel később a kukában 2 db kiscicát. Az egyik túlélte és mivel nem sikerült neki gazdit találnom, így megmaradt ő is. Ennek már 4 éve. Ő a másik sorscsapás.

Voltak előtte cicáim (17 éves volt amikor el kellett altatni az előző macskámat), soha nem volt gondom egyikkel sem. Ezek borzalmasak. Borogatnak, nem lehet egyedül hagyni őket, ha nem vagyok otthon akkor szobafogság van. Ahogy kimegyek pl.a nappaliból hallom, hogy valami csattan és tuti összetört. Tudják, hogy nem mehetnek fel a konyhapultra, mégis találok mindig szőrcsomókat a gázon is. Igazából mindent leamortizálnak és már nagyon tele van a hócipőm. 2 hatalmas almostál van, de valahogy mindig sikerül az almostál alá pisilni (vagy mellé és gondolom aláfolyik). Ha megemelem hogy kimossam, akkor megcsap az az erőteljes macskapisi szag, hiába a hypo vagy más fertőtlenítő. Nem tudom melyik nem képes beletalálni. Neha sikerül mellékakilni is. Általában úgy, hogy csempét is kelljen mosnom. Ha elfelejtem lecsukni a wc deszkát és beledobom a zsepit vagy takarításnál a papírtörlőt akkor kiszedik. A wc papírt ha elfelejtem eldugni apró darabokra tépik. Komolyan nagyon elegem van.

Nyilván imádom mindkettőt és eszembe sincs megszabadulni tőlük, de tamácstalan vagyok. A kanapé tiszta szőr, hiába takarítom azt is. Úgy erzem, hogy az egész életem egy folyamatos ganézás a macskák után. Hol a virágokat verik le, hol a fürdőkád lesz tiszta szőr.


Igazából ez a folyamatos mellépisi a legkiakasztóbb, erre ha tudna valaki okosat mondani, akkor megköszönném. Van fedett, ajtós macskawc, abba nem mennek bele. Ha leszedem az ajtaját akkor ugyanúgy kipisil valamelyik belőle.


Az egyik kandúr, a másik nőstény, mindkettő ivartalan.


2018. máj. 29. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Mellépisilésre sajnos nem tudok tanácsot. Az én macskám kandúr, ivartalanított, sokat tombolt a lakásban ő is, igazából akkor hagyta abba, amikor elkezdtük kiengedni a lakásból. Szépen lemozogja magát, és nyugodtan jön haza. Talán ha kiengednéd, hadd futkározzák ki magukat, akkor az segítene. Igen, van olyan macska, aki tökéletes szobacica tud lenni, de az én macskám sem ilyen, bármennyire szerettem volna én is. Nem érzi jól magát sajnos bezárva, már kakilni sem szeret az alomba. Lehet ki kéne engedned őket, és akkor a wc-zés is megoldódna
2018. máj. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Magasabb falú alomtálca? Nekünk olyan magas van (igaz, az fedett, de ha leveszed a tetejét is működhet), amiből még állva se tud kipisilni. Vannak kifejezetten olyan alomtálcák is, ami még a bejáratnál sem alacsonyabb, nyilván ez idős cicának nem ajánlott, aki már nem ugrál, de nálatok nem lehet gond.

Sőt, olyan is van, aminek a tetején van a bejárata, de ha a fedettet utálják, akkor az nem feltétlen megoldás.


Egyébként mi az ajtósra szoktattuk rá úgy, hogy először tető nélkül, aztán tetővel, felhajtott ajtó, stb... ő nem pisil mellé, csak baromi büdös a pisije (pedig egészséges), úgyhogy én úgy csuktam rá egyszer a csapóajtót, hogy eluntam a szagot, akkor már jó ideje járt bele. Az első egy-két hétben bénázott, főleg kifelé nehezen jött, hogy ő azon hogy menjen át, manccsal hintáztatta, aztán laposkúszásban kimenekült, de mivel a tálcát már megszokta, soha nem volt baleset, mára meg már profi. :)

2018. máj. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyesmire gondolok, hogy olyan magas minden oldala, hogy állva sem tud kipisilni. :)

[link]


Nekünk ez a verzió van, csak a fedeles:

[link]

Ez mondjuk bejáratnál alacsonyabb, a miénk az mindig a hátsó felében pisil, úgyhogy ez sem gond, de a cicáidat te ismered, ha bejáratnál is pisilnek, akkor ez nyilván nem opció.

2018. máj. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Sajnos a kijárás nem megoldott, mert a kandúrnak van egy olyan fejlődési rendellenessége, ami miatt nem tud elszaladni vagy fára mászni ha valami veszély fenyegeti. Igazából a lányt kiengedhetném, de úgy megnövekedett az autós forgalom, hogy fél éven belül tuti elütnék. Ráadásul valahonnan a drága kullancsriasztó nyakörv és cseppek ellenére zsákszámra hordta be a kullancsokat a házba. Ezért nem szívesen engedném ki őket. Gondolkoztam egy nagyobb, fedett kinti cicaketrec megépítésén is, de ez ugye csak tavasztól-őszig megoldás és este vagy viharban amúgy is bent lennének a házban.


Ez a magas falú almostál nem is rossz ötlet, meg is rendelem a héten. :)

2018. máj. 29. 13:09
 5/5 A kérdező kommentje:

A fedelest nagyon nem akarják használni, keptelenek használni az ajtót. Ami érdekes, mert a régi szemetes fedelét simán felnyitották és kiborogatták. -.-

Megpróbálom ezt a magasfalút, aztán maximum használt macskaalmos tál boltot nyitok. :D

2018. máj. 29. 13:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!