Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicák vajon milyen okosak?...

A cicák vajon milyen okosak? Az én cicám ha csak ránézek rögtön odajön hozzám. Ezt nem ételért csinálja. Ha látja hogy ki nyitok egy szekrény ajtót és azt becsülöm, utána ő is kinyitja. Keresi a társaságomat és megérti azt, hogy ha én nemet mondok.

Figyelt kérdés
Lehet hogy az én cicám kivételesen okos, hiszen bengália cica, viszont én nem erre számítottam, Már csak azért sem, mert amiket olvastam cikkeket, azok olyat írták, hogy a macska kizárólag az étel miatt van az ember közelében semmi másért. Akkor most hogy is van ez?
2018. febr. 21. 23:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jézusom miket írtam, most látom... Bocsi, telefonról ment...
2018. febr. 21. 23:11
 2/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a nemre megtanítottam és amikor határozottan kimondom hogy nem, akkor azt megérti. Például hogyha fel akar ugrani az asztalra és én éppen dolgozom, akkor ránézek És határozottan azt mondom, hogy nem, akkor visszafordul és keres magának egy helyet, ahol pihen amíg nem szólította.
2018. febr. 21. 23:12
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Parancsolj: [link]
2018. febr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a formákat is meg tudja különböztetni névről illetve visszahozza a játékát ha eldobom neki. Vannak neki egér labda és más formájú játékai. Ha azt mondom neki, hogy egér, Akkor odamegy az egér formájú játékához és pofozgatja, vagy oda hozza nekem. ha azt mondom hogy labda , akkor ugyan ezt megcsinálja azzal.
2018. febr. 21. 23:22
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A cicák, akiknek van lehetőségük az ember közelségében élni, nem pedig ki vannak csapva és nem beengedve, azok meg tudják csillogtatni, hogy milyen okosak és mennyire szeretik a gazdit. Nekünk is ilyen csodacicáink vannak, pedig egyszerű házi macskák.
2018. febr. 21. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
... na jó, a labdát nem hozzák vissza!:)
2018. febr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok trükkre megtaníthatók ,okosak,de mivel nem falkaállatok ezért a kutyával ellentétben csak a gazda kénye kedvéért nem ugrálnak vég nélkül és cél nélkül. Ha nincs kedvük nem csinálják,durva kényszerrel tekintélyelvűséggel nem taníthatók,mert nem tekintik főnöknek gazdát.


Itt egy aranyos videó ahol a bengáli macskát megtanították azokra a dolgokra amire a kutyát is. https://www.youtube.com/watch?v=G5dIB2oF6sQ

2018. febr. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csodálatos macskád van, nemcsak okos, de legalábbis bizonyos keretek közt engedelmes is... Az átlagmacska nem ilyen. De még a mi szimpla kis haspókmacskánk sem csak az ételért van velünk. Nagyon bújós cica, imádja, ha középpontban van, ez sok macskára jellemző. Bár esélyes, hogy étel nélkül nem jönne, hisz másfelé lenne dolga, hogy meglegyen a betevő. De ha már etetem, nem kizárólag az étel érdekli és nem csak azért jön oda hozzám.
2018. febr. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

A miénk nyomkodja le a kilincset az ajtón, ha ki akar menni és be van csukva. :D

Először eléggé megijedtem tőle, hogy te jó ég, ez csak egy macska! :D

2018. febr. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez mind fugg a gazdi cica kozti viszonyon.

Nekem ket cicam van es rendkivul okos.

Ha azt mondom allj befejezi amit csinal

Vagy ha mondom gyere akkor kon utanam

Es nem a kajaert csinalja

A parom ad neki kajat :D

Nagyon okos cica es megerti amit mondok neki.


A macska nem csak az etelert van az ember kozelebe ez vmi tudatlan ember irta...

Ha cica egy olyan lelki kapcsolatot alakitot ki a gazdajaval pl vlm vagy vld az mar tul szarnyalja sok mas dolgot is ;)

2018. febr. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!