Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicák számára nagyon fájdalm...

A cicák számára nagyon fájdalmas a vérvétel?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy vérvételre kell vinnem az idős cicámat, holnap telefonálok a dokinak, de már említette, hogyha nem javulnak a dolgok, akkor vérvételre lesz szükség.

Annyit mondott, hogy az nagyobb procedúra a cica számára is... Nagyon féltem őt. :( Fájni fog neki?


Előre is nagyon köszönöm!


2017. nov. 6. 21:11
 1/9 anonim válasza:
70%

Ha megkèrdezel pàr embert , hogy fàj-e a vèrvètel , mindenki màst mond. Valakinek nagyon fàj , valakinek egyàltalàn...

Szerintem àllatoknàl is ez van. Viszont inkàbb fàjjon neki 1-2 percig , mint ne vegyenek tőle vèrt és 2 hèt múlva meg megdöglik mert van vele valami.

2017. nov. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2017. nov. 6. 21:55
 3/9 anonim válasza:
70%
A szúrást szerintem mindenki érzi, így a cicák is.. Ahogy az előző válaszoló írta ez ember-állatfüggő hogy mennyire!! :)
2017. nov. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon bízom benne, hogy nem fog neki nagyon fájni!
2017. nov. 6. 23:05
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
70%
A nőstény macskám fel sem fogta, még csak meg sem rándult, a nagy böszme kandúromat alig bírtam lefogni és fél percig nyivákolt utána. Rossz helyen szúrták, vagy ennyire nyafka én meg nem mondom de szerintem egy vérvétel nem jár normál esetben fájdalomnak nevezhető érzéssel.
2017. nov. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem fájdalmas, hanem sokkal inkább félelmetes számára, hogy idegen helyen van, hogy leborotválják egy kis részen a lábán a bundát, lefogják, nem szabad mozdulnia addig.

A tűszúrást persze érzi, de ezt még embernél sem nevezném fájdalomnak, az állatoknak pedig magasabb a fájdalomküszöbük. Inkább a félelem, stressz, ami rossz lesz neki.

2017. nov. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, akkor erről beszélhetett a doki, ez most be is ugrott, hogy mondta, hogy ott le kell borotválni, stb, stb..
2017. nov. 7. 13:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem a fájdalom miatt nagy procedúra, nyilván olyan érzés neki is, mint egy embernek, vagyis nem fáj különösebben, viszont maga a helyzet komoly stressz neki. Vannak cicák, akiket be kell bódítani a vérvételhez, mert annyira pánikolnak, tiltakoznak. Ez macskafüggő. De ha muszáj, akkor muszáj sajnos.
2017. nov. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönjük, túl vagyunk rajta! :)

Nagyon ügyes volt, meg sem mukkant, de jól le is fogták szegénykémet,- persze tudom, ilyenkor így kell- megvolt ijedve.

Köszönöm még egyszer!

2017. nov. 8. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!