Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fájdalmas a vérvétel?

Fájdalmas a vérvétel?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki, hogy vérszegény vagyok, hétfőn megyek vérvételre. Még soha nem voltam vérvételen, és a kórháztól-tűtől is rettegek. :-( Mennyire fájdalmas a vérvétel és hogy zajlik pontosan? Válaszaitokat előre is köszönöm.
2009. nov. 6. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem fáj,2-3 perc és kész.Attól függ hányszor szúrnak,mennyi vért vesznek le.Nekem általában a 2. szúrás sikerül.
2009. nov. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem fajdalmas! ne nezz oda es kesz. es esetleg ha veletlenul megis fajdalmas, akkor az azert lehet mert rossz az aszisztens no, de az a "fajdalom" nem nagy!!!!estleg max 5 masodperc:D de nekem meg nem fajt.csak mondtam ne nezz oda es gondolhatsz esetleg valamire..ha lesz idod persze, mert amugy meglatod h eszre se veszed h vege van1!majd szolnak h helooo elmehet. ne izgulj!
2009. nov. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok. :-)

De biztos fogom érezni amikor átszúrja az eremet, nem? :-'(

2009. nov. 6. 11:32
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
hat igen...mintha egy bolha csipes volna...par perces ezert mondom h ha faj is meg akkor sem fogd fel az egeszet mert nagyon hamar vege van!
2009. nov. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
az eredet nem fogod érezni mert nagyon kevés benne az érzö ideg.. (eü-s vagyok) inkább egy szurás lesz amikor a börödet böki, de ha nem mozditod el a karod, akkor többet nem fog fájni, de ha elrántod a kezed akkor fáj nagyon,ráadásul ujra böknek, ügyi légy, majd ird meg milyen volt.
2009. nov. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az ér falában nincsenek idegek, szóval nem fogod érezni, mikor átszúrják.

Egyedül azt fogod érezni, amikor a bőrödet szúrják át, de miután bent van a tű, semmit sem érzel.

Sokkal "kellemesebb", mint pl. egy izomba adott injectió, mert akkor még feszítő érzés is van, amikor bedaják az oltóanyagot, de itt tényleg csak a szúrást fogod érezni, ami kb. 0,1 másodpercig fog fájni.

2009. nov. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztató válaszokat! :-)
2009. nov. 6. 11:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Én véradó vagyok és még itt vagyok, válaszolok Neked, szóval nem kell félni, megmaradsz. :)

Nem mondom, hogy szuper kellemes érzés, de azt sem, hogy őrjítő kínszenvedés lesz. Inkább kellemetlennek mondanám. Ha kicsit megcsíped magad a körmöd hegyével, nagyjából olyan. Az ideje attól függ, hogy mennyi vért vesznek. De az egész nem több általában fél percnél. Legtöbb esetben sikeres szokott lenni az első szúrás, pláne mivel téged most szúrnak először, halmozottan jó esélyekkel indulsz.

Az illető, aki a vért veszi beszélni fog hozzád és biztos kedvesek lesznek. Ha nem is figyelsz a vérvételre, akkor az egészen villámgyorsan túl leszel. :) Mintha csak dumcsizni mentél volna be. :)

A menete annyi, hogy leültetnek, megkérdezik melyik karodból szabad, azt lefújják fertőtlenítővel, megszúrnak, csatlakoztatják az ampullákat, ha végeznek elzárják a csövet, kihúzzák, rá kis vattakorongot. Egy picit utána ülnöd kell, nehogy elszédülj, aztán viszontlátásra. :)

2009. nov. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Csak annyira fáj, mint egy szuri, szóval túl lehet élni. Annyi a lényeg, hogy ne nézz oda, én például rosszul szoktam nézni, ha ránézek, ahogy folyatják kifelé.
2009. nov. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nagy valószínűséggel én sem fogok oda nézni...

2009. nov. 6. 11:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!