Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megférnének egymás mellett?

Megférnének egymás mellett?

Figyelt kérdés

Fél éve kaptam egy kiscicát elég fiatalon, nagyon szerettem volna ezt a fajtát és elég drága is volt, meg nehezen beszerezhető. Részben azért szerettem volna állatot mert egyke vagyok és kis lakásban lakunk, elég magányosnak éreztem magam, nagyon sokat olvastam erről a fajtáról, és mindenben megfelelt számomra. Nem volt még a családban cica ezért nagyon nem is értünk az ilyen dolgokhoz, hogy például nagyon vad, úgy értve, játékos nagyon és pörög, de lehetetlen megsimogatni, azt nem szereti csak akkor ha aludni készül. Kislány cica ezért apukám társaságát keresi főképp és csak neki dorombol. Ebből a viselkedésből kinőne? Vagy egyszerűen ilyen a személyisége? Már azon gondolkodtam, hogy örökbefogadnánk egy kisfiú cicát, de benne van a pakliban, hogy akkor még jobban tojna rám a macska?:D Olyan cicát szerettem volna akit nem lehet levakarni, mindig jön, dorombol, bújik, de lehet a cicám még túl fiatal ehhez?

A válaszokat előre köszönöm!

16L



2017. okt. 13. 11:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Egyrészt még túl fiatal, ezért ilyen pörgős, játékos. Ha még nincs, ivartalanítani is esedékes, mert közeleg az ivarérettség, tüzelés (=megőrülés) ideje.


Másrészt, sajnos azt nem lehet megjósolni, hogy egy-egy cicának milyen lesz az egyénisége, mind más és más. Mint ahogy azt sem, kihez bújik szívesebben, illetve van olyan, amelyik senkihez.


Ötletem: menhelyről fiatal, de már nem kicsi kölyök (nekik már ismert a jellemük), ivartalanított cicát fogadj örökbe, olyat, amelyik emberrel is bújós, barátságos, de a többi cicával is kijön.

Érdemes először próbaidőre hazavinni, mielőtt örökbefogadod, mert az sem biztos, hogy a te cicád barátságosan fogadja.

2017. okt. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Na igen, cicóknál kicsit nehezebb mint a kutyáknál. Ha ők elkönyvelik hogy nem vagy szimpi akkor így jártál. Nem próbáltad magadhoz szoktatni? Pl mindig te adj neki enni/inni, te takarítsd az almot stb hogy a cicában kialakuljon egy megszokás irántad. Simogatás, bújás után adhatsz jutalomfalatot. A kora biztos közrejátszik hogy nem ilyen bújós, bár az enyém sajnos túl korán került el az anyjától és csak a közelemben volt hajlandó aludni amíg meg nem szokott nálunk. Nem ártani kifárasztani a cicót és persze ivartalanítani.
2017. okt. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Menhelyi heréltem van és le sem lehet vakarni rólam. Lehet vele játszani is, de birkózni inkább az "apjával" szokott. Belém inkább "szerelmes".

Amúgy én azt tapasztaltam, hogy a kandúrok hízelgősebbek. Főleg a mentettek.

2017. okt. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Nekünk is ivartalnított kandúrunk van, nagyon bújós. De ha bújós cicát szeretnél, legjobb, ha befogadsz egy már nem kiscicát menhelyről, akinél már látszik, hogy bújós egyéniség.
2017. okt. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Figyelj, ha eddig nem volt előtte macskátok, nem is nagyon értetek hozzá, akkor gyorsan leszögezném, hogy a macskák territoriális állatok, tehát védelmezik a saját területüket. Ha egy idegen macska betéved a területre, abból baj is lehet, verekedés, fújás, morgás, de össze lehet őket szoktatni, de ahhoz nagyon érteni kell a viselkedésükhöz, és türelem kell hozzá, mert hetekig is tarthat. Akkor sem biztos, hogy összebújva fognak aludni, hanem felosztják maguk között a területet.


A macska nem falkaállat.

Persze az is lehet, hogy gyorsabb lesz, ezt nem lehet megmondani, de ezt figyelembe kell venni, kell nekik a saját terület, az már más, hogy egymást beengedik-e egymás területére.


Ivartalanítás pedig minden macskának javasolt.

2017. okt. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Hány hetesen vetted a cicát?

Azok a cicák, amelyeket túl korán elszakítanak az anyjuktól, nem tanulják meg, hogy kell játszani, agresszívek lesznek.

Erről hosszasan lehetne írni, mi az oka.

Nem lenne szabad 12 hetesnél fiatalabb cicát az anyjától elhozni.

Tudom, tündéri édesek 6-8 hetesen, 12 hetesen meg már kezdenek nyurgulni, "kamaszodni" és a bájukat elveszteni, de aki normális viselkedésű cicát szeretne, inkább várni kellene vele, nem beszélve arról, hogy még a cicának is az anyjával kéne lennie. Nagyon megviseli az anyjától ilyen picin elszakadás.

Nekem mentett cicáim vannak, amelyeket 12 hetes koruk után fogadtuk be, mindegyik bújós, dorombolós, mászik ránk, nem karmol, stb.

Van 2 cicám, amelyik 1-2 naposan került hozzám, kidobták őket, cumin neveltem fel.Pici korukban nem volt gond, de ahogy nőttek, egyre vadabbak lettek velünk is, a többi cicával is.Rám támadtak, nem lehet őket simogatni, szeretgetni, mai napig vadócok.Többi cicával normálisan nem tudnak játszani, harapják őket durván, terrorizálják.

Van 2 cica, akik nagyon fiatalon kerültek hozzánk, szintén mentett cicák, kb.6-8 hetesen. Ők is hasonlóak, kicsit talán enyhébb formában. Nekik néha van olyan, hogy odajönnek, dorombolnak, engedik a simogatást, de nem mindig, nagyon szeszélyesek.

Amúgy a személyiségüktől is függ a dolog, mindegyik cica más.Az hogy pörög ilyen fiatalon, természetes, később nem lesz ilyen játékos.

Ha másik cica lenne mellette, hozzád való viselkedése nem változna, sőt lehet javulna kicsit, mert lenne kivel játszania.

2017. okt. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Honnan vettétek a cicát ? Nekünk rendes tenyésztőtől van ragdoll kislányunk és olyan, mint a nagy könyvben meg van írva. Hihetetlenül szelíd, okos és bújós. Gyönyörű is. Minden ragdollos ismerősömnek ilyen a cicája. Mondjuk egyikük sem jófogásról vette, hanem tényleg elismert tenyésztőtől. Az pedig nagy hülyeség, hogy egy lány cica a férfiak társaságát keresi inkább. A húgom lány cicáját alig lehet levakarni húgomról és ha ő nincs itthon, akkor édesanyámról. Nekem egy fiú maine coon cicám van és én is fiú vagyok. Ez a cica hozzá ragaszkodik nagyon és szintén anyuhoz.
2017. okt. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja és nekünk a ragdoll simán elfogdta utólag a maine coon cicát és a kutyát is. Ez is fajta standard, hogy a ragdoll barátságos más állatokkal.
2017. okt. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

A kutyák és macskák természete egyénileg eltérő, függetlenül attól, hogy fajtatiszták, és melyik fajtának mi a fő és leginkább általános jellemvonása. Az, hogy melyik családtagot nézik ki maguknak, érzelmi döntés, és az övéké.

Most vettél egy macskát, amelyik nem úgy viselkedik, ahogy te előre elképzelted, megálmodtad. Ez azért van, amit fent leírtam. Meg azért, mert egy önálló élőlény.

Akkor most nem egy újabb macskát kéne venni, hogy majd az hátha álmaid ölmacskája lesz, hanem ennél, amit megvettél, be kell vágódnod. Be kell hízelegned magad, illetve teljesen alapvető dolog, hogy a háziállatunkkal ki kell alakítanunk egy kapcsolatot, mind érzelmi téren, mind a napi tevékenységeket tekintve. Meg kell dolgoznod a macskádért. Ez van.

2017. okt. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!:)


6 hetesen került hozzánk a cica rendes tenyésztőtől. Lehet tényleg az a probléma, hogy túl kicsiként került hozzánk:/ Remélem azért ahogy felnő kicsit "megnyugszik" és nem lesz mindig ilyen kis agresszív mikor játszik velem.

2017. okt. 14. 13:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!