Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Talált kiscica? Szükségem...

Talált kiscica? Szükségem lenne pár tanácsara.

Figyelt kérdés

Nos az a helyzet hogy ma meglepetés szerűen újra kiscica gazda lettem. Már nem az hogy nincs jelenles is macskám, de ez váratlan és sos dolog volt. Kiraktak az utcában két hosszú szőrű három hónap körüli keverék cicát, csont és bőrök, bár ez elsőre a nagy bundától nem látszott, csak az hogy putriban élhettek és nagyon mocskosak. Elvoltam velük dokinál, kaptak féreghajtót, antibiotikumokat (három szurit fejenként, amiből egy biztos hogy antibiotikum volt egy pedig valamilyen erősítő vitamin). Kaptunk haza 2 fecskendő antibiotikumot, amiből hat napig kell nekik szuriznom. Hazahoztam őket, a szomszéd magához vett egyet, egyet pedig én, az enyémet megfürdettem. Aki nálam maradt soványabb és rosszabb állapotban van, egyébként bújós hízelgős és barátságos cicák, az ő szeme könnyezett, náthásnak tűnik. Bolhás is volt, ezen a fürdetés nagyjából segített, bolhairtót még nem adott a doki mert fiatal és gyengécske is.


A probléma ott kezdődik hogy van egy benti cicám, aki mellé kicsit félek egyből odaengedni, nehogy a nagy elkapjon valamit az új cicától. Kirakni semmiképp sem szeretném, a kutyusoktól fél nagyon és bár azok nem bántanák őt, a barátságos közeledésüket nem tudná kezelni. Van egy törpenyúlról ránk maradt nagy fa alapú rácsos ketrec, talán méterszer hatvan centi, így nem túl nagy. Ez viszont kint van az udvaron.


Az orvos két hét "karantént" javasolt az ismeretlen származás miatt, de nincs szívem kirakni a ketrecbe (főleg ezekben a hidegekben, sajnos melléképület és hasonló nincs), de félek is még így a házban tartani.


Mi a véleményetek, mit tennétek a helyemben? Esetleg alternatívák?



2017. okt. 4. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megèrtem, hogy nem akarod összeengedni őket, sajnos tènyleg elkaphatnak egymàstòl dolgokat.A lakàsban nem tudod külön szobàba zàrni őket? Vagy a fürdőszobàt kijelölni a kiscicànak? A kertbe nem raknàm ki. Egyrèszt hideg is van màr, màsrèszt a szocializàciò szempontjàbòl fontos lenne, hogy ingerek èrjèk, talàlkozzon emberekkel.
2017. okt. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Én is valami ilyesmiben tudnék csak gondolkozni, nagyon nem szeretném a kertbe rakni. Szívem szerint már most hagynám hogy felfedezze az új otthonát csak a kétely ugye benne van az emberben.


Mindenképpen ki kell várni egyébként a két hetet? Nem bliccelni akarok csak remélem pár nap múlva javulni kezd az állapota és gyarapodik, azt jó jelnek veszem majd és hátha nem kell kivárni a két hetet.

2017. okt. 4. 18:16
 3/9 A kérdező kommentje:
Most hányt egyszer szegény, elég kemény állagú volt és úgy tűnt mintha valami tészta meg a szomszédnál behabzsolt táp lenne, mert ott megtalálta a kutyájuk tápját és amennyit tudott megzabált belőle, lehet hogy ezért hányta ki?
2017. okt. 4. 20:14
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a lakáson belül próbálj karanténozni, vagy esetleg szóba jöhet garázs, pince, ilyesmi. Én semmiképp nem mernék utcáról mentett cicát engedni a saját benti cicámhoz, sajnos rengeteg betegséget el tud kapni tőle. Ha már a látható bajaiból meggyógyult a kicsi, akkor én mindenképp leteszteltetném FIV-re és FELV-re is, mielőtt a másikkal összeengedném.
2017. okt. 5. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A hányás az önmagában nem egy súlyos tünet, a tápváltás már eleve okozhat ilyesmit, meg az is ha éhgyomorra hirtelen sokat evett. Akkor kell aggódni, ha sokszor hány egymás után, vagy esetleg vért hány.
2017. okt. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Szerencsére többször nem hányt, az biztos a rossz táplálék miatt volt. Bent van a lakásban, úgy tudtuk megoldani hogy egy szobában szabadon lehet amikor itthon vagyunk, de ha elmegyünk vagy estére a hordozójában alszik, sajnos a szoba olyan hogy sok helyre felkapaszkodva megsérülhetne vagy magára boríthatna valamit. Vettem neki kölyök macskának való tápot, valamiért nem szívleli, mindenáron nem neki való ételt (a maradékunkat) akarná kunyerálni, gyanítom ilyesmivel etethették.


Valami tipp esetleg? Csak egy kis konzervet adtam neki a tápra keverve hogy egyen valamit azért. Áztassam be a tápot, úgy megenné?

2017. okt. 5. 16:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Jò ötlet beàztatni. Szàraztàp, kis nedves tàp ( az illata kedvèèrt), kevès vìz. 5 perc alatt kellően megszìvja magàt. Ha hasmenèse lesz az valòszìnűleg a tàpvàltàs következmènye. Nem kell tùlaggòdni, de figyelni kell rà, max 1 hèt alatt be kell àllnia.
2017. okt. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó hírek, mára megjött az igazi étvágya a cicának! Tegnap még csak piszkálgatta, nem igazán evett csak szemezgetett, ma reggel már szépen jó étvággyal ette az áztatott picit ízesített tápot. A széklete is viszonylag normális, enyhén lágy de úgy gondolom ez belefér. Nekiállt szépen fürdetni magát (ami az első nap nem volt jellemző), rendszeresen tisztálkodik, alszik, játszik, eszik, iszik, szinte mindig a nyomunkban van. :) Úgy látom hogy az antibiotikum is megteszi a hatását!
2017. okt. 6. 21:45
 9/9 anonim ***** válasza:
De jo! Nagyon rendes vagy, hogy befogadtad őket ès ìgy törődsz velük :)
2017. okt. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!