Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám 10 éve nem csinált...

A macskám 10 éve nem csinált olyat, hogy fölmászott a konyhaasztalra, pultra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már asztalra csapok, rászólok, leveszem, de mind hiába. Pár hónapja kezdte ezt el.
2016. szept. 15. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Valószínű csinált, csak akkor amikor nem láttad.

Gondolom 10 évesen öregszik, és makacsabb. Szokd meg szerintem.

Én sem erölködök azon hogy megneveljem a macskám. Így is sokmindent megtanult hogy mit nem szabad.

2016. szept. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Amint meglátod hogy felmegy az asztalra brutál hangosan üvölts rà. Szerintem ettől meg fog ijedni és rögtön el ugrik valószínűleg még párszor fel fog menni de akkor is erélyes hangon üvölts. Nàllam ez vàlt be. Ne rà szolj hanem üvölts.
2016. szept. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk büntesd meg érte.
2016. szept. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nálunk a ráüvöltés hatásos, de csak addig amíg nem vagyunk ott.

Az ágyra sem mehet fel. Mindig lezavarjuk. Tudja hogy nem szabad. Amikor ott vagyunk, akkor nem is megy. Amikor nmem vagyunk ott és észreveszi hogy jövünk, akkor gyorsan leugrik, és úgy csinál mintha ott sem lett vola. Persze meleg az ágy.:)


Amikor meg nem veszi észre, mert elaludt, akkor amikor felébred, és nézünk rá, akkor nyávog kb. olyan képpel "hogy ne bánts!"

És felesel, ha le akarjuk zavarni. Aztén bökdösésre lemegy.

(korábban másképp is csináltuk, de makacs. nem azt tanulja meg hogy nem szabad. csak azt hogy amikor ott vagyiunk akkor nem szabad)

2016. szept. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vízipisztoly. Amikor felugrik, spricceld le egy kicsit, néhány alkalom után valószínűleg redukálódni fog a felugrálási kedve. Amúgy pedig alap, de ne hagyj semmi ehetőt a konyhaasztalon/pulton.
2016. szept. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi úgy neveltük a macskánkat, hogy egy spriccnibe vizet tettünk és valahányszor valami rosszat csinált lespricceltük vele. :D

Még azok a macskák is utálják ezt, akik szeretnek úszni. És ezzel a módszerrel nagyon hamar leszoktattuk a rossz szokásairól és nem megy fel a pultra, asztalra; nem élesíti a karmát vagy ilyesmi. :)

2016. szept. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!