Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most akkor mennyi idős a macska?

Most akkor mennyi idős a macska?

Figyelt kérdés

Furcsának tűnhet elsőre a kérdés :)

Menhelyről hoztunk cicát a másik (szintén menhelyes) cicus mellé. Azt mondták, fél éves, júniusi kölyök, ez tavaly volt. Nem Magyarországról van szó, SEMMIT nem mondtak róla, hogy honnan szedték össze. Az első két napban hasmenése volt, nem aggódtam túl a dolgot, gondoltam ha elhozom a "megszokott" helyéről, berakom egy "új" macska mellé, előfordulhat, stresszel. Nyilván a harmadik napon már kezdtem megijedni, még az állatorvos időpontja előtt (csak időpontra lehet menni...) utána próbáltam járni a dolgoknak, szerencsétlen már véres hasmenést produkált. Ettől függetlenül teljesen aktív és jókedvű volt. Szerencsém volt, a gyors gluténmentes kajára váltás AZONNAL megoldotta a dolgot (magyarul gluténérzékeny a cicus).

Igazából azt nem értem, hogyha tényleg 6 hónapos volt, mikor elhoztuk és senkinek nem tűnt fel, hogy véres hasmenése van, hiszen egy szóval nem mondták, és már így került hozzánk, akkor hogy a francba nem száradt ki (minimum) vagy pusztult el ennyi idő alatt, ha normál tápot kapott ott? (Nyilván megértem, hogy 10 másik macska mellett nem fogják tudni beazonosítani, melyik kaki kihez tartozik), de akkor is ez a legbizonytalanabb pont az egész történetben. Másrészt most múlt nyáron elvileg egy éves, de még mindig kölyökként viselkedik és erősen limuzin alakú - mikor még a testhosszához nem nőttek hozzá a lábai :D (csak a másikkal tudom összehasonlítani) és nem úgy tűnik, hogy abba akarná hagyni a növekedést. Most, az elmúlt pár hétben kezd kicsit többet elvonulni, nem játszik-bújik annyit, kezd komolyodni, de szeptember van, nem június. A másik cicó egy éves korára teljesen kifejlődött.

Pusztán csak kíváncsi vagyok és elképzelhetetlennek tartom, hogy min. három hónapot tévedtek a korával kapcsolatban, ha meg igen, akkor a kis bogaram igen nagy testű cica kell, hogy legyen.

Bocsánat a kisregényért :)


2016. szept. 12. 16:25
 1/1 anonim válasza:

Szia!

Szerintem a fajtájától függ hogy hogyan növekszik, (pl a neten csomó limuzin alakú cicáról van feltöltve videó) de persze az is lehet hogy tévedtek a korával; az én cicámrol is azt monták hogy 3 hónapos közben meg sokkal kisebb volt szerintem ezt nem lehet pontosan eldönteni.

2016. szept. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!