Miért nem tanítják az iskolákban, hogy a kutyák, macskák és más háziállatok életveszélyes kórokozók köztes gazdái lehetnek?
Napi provoKATIv
Oké ha már feltaláltad a spanyolviaszt, sorolhatod, hogy egy megfelelően tartott, gondozott és oltott kutya/macska, milyen zoonozóst terjeszt...hallgatom.
Igazából a legveszélyesebb betegség a veszettség. Ez ellen a kutyákat kötelező oltani, a macskákat, aki gondolkozik oltja.
Az emberre veszélyes betegségek errefelé nem igazán elterjedtek. Az élősködők okoznak valós gondot, ez alapvető higiéniával megoldható (igen a kutyám, amikor arcon akar nyalni leteremtést kap). Sokkal nagyobb veszélyt jelentenek a macska és kutyatámadások (Igen a macska is komoly sebet ejthet)
A kérdésedet inkább úgy fogalmaznám át:
Miért nem tanítják az állattartás alapjait. Az egyszeri ember ne kapjon frászt a kölyökkutyától, amikor az játszani hívja, ne akarja megsimogatni, amikor borzol és morog, a macskát ne akarja simogatni, amikor az ellenkezik . Ha állathoz nyúl mosson kezet...
Szerintem fontosabb, mint sok magas óraszámban oktatott tantárgy.
Ha a gyerekeket megtanítjuk, hogyan közeledjenek az állatokhoz, sokkal kevesebb harapás karmolás történne
Mert az emberek csak szélsőségekben képesek gondolkodni. Aki állatszerető, az sok esetben totálisan figyelmen kívül hagy mindenféle biztonsági óvintézkedést, olyannyira, hogy sok majom újszülött gyereket is képes a kutya mellé pakolni, "hadd szokja", úgysem lesz tőle baja.
Nem ismerek olyan embert, aki nálam jobban szeretné az állatokat, de a büdös életben nem hagynám, hogy egy kutya az arcomat, vagy a majdani gyereke(i)m arcát nyalogassa.
Megnézném például, hogy megfelelő tartással hogyan kezeled egy macska toxoplazmózisát például, mivel hivatalos kezelési módja nincs, bizonyos esetekben bizonyos gyógyszerek effektívek lehetnek, de nem mindig. Javaslom, aki annyira szereti az állati nyálat, látogasson át a terhesség topikba, és tekintse meg, hány terhes nő rimánkodik, hogy eshet-e toxoplazma miatt a gyereknek baja.
Azt sem értem, a megfelelő tartás hogyan küszöböli ki például a kutya/macska szájában az étrendje miatt inherensen jelen lévő baktériumokat, amik mondjuk egy gyerek kötőhártyájára jutva brutális gyulladást tudnak okozni, lenyelve pedig gyakorlatilag bármit.
Szerintem is inkább a helyes állattartást és az állatokhoz való közeledés helyes módját kellene már alapfokú iskolában, sőt, óvodában tanítani.
Mert bár valamekkora veszély mindig van, szerintem sem az a megoldás, hogy essünk át a ló túlsó oldalára, és tüntessük el az állatokat a háztartásokból vagy féljünk közeledni hozzájuk vagy mindig az egészséget veszélyeztető lehetőség jusson róluk az eszünkbe.
Az állatok nagyon sokat tudnak adni az embereknek, fizikailag, szellemileg és lelkileg is, de igaz, hogy meg kell(ene) lennie a magukhoz való helyüknek az ember mellett.
Nekünk is van két kutyusunk és két cicánk. Minkét kutyus ivartalanított és chipezett és értelemszerűen a kötelező védőoltással ellátott.Családi házas övezetben lakunk a kert és az udvar a kutyusoké a cicák nem kérdezik mehetnek e vagy sem. Az utcán nincs keresnivalója a kutyáknak ez náluk szabály.
Amitől a kérdező tart és jogosan az talán abból adódik hogy a kisgyermekek izoláltak a háziállatoktól és nem fejlődik ki bennük egy minimális immunitás sem ezen a téren. Ez olyan mint ha kimegyek s érik az alma leveszem a fáról megtörlöm és eszem. Városi gyermek csak a piaci almával,paradicsommal találkozik és libát,tehenet,vagy bárányt csak a tv.-ben lát. Azért ha lejtettünk egy szelet kenyeret "megsóztuk" ráfújtunk és ettük tovább játék közben. Egy tisztán tartott gondozott kutyussal minden különösebb veszély nélkül lehet játszani csak hát puszilkodni nem kell a kedvenccel sem. Ma már a falut is a közeli áruház látja el hússal és a származása bizalom kérdése úgy ránézésre.
A toxoplazmózist sem kell csak a macskákra kihegyezni.
A vírus elkapható számtalan más módon: fertőzött, nem kellőképpen átsütött húsfogyasztással, mosatlan zöldséggel / gyümölccsel, és igen, szennyezett földel és a macska ürülékével is (vagyis aki épp teherbe próbál esni vagy terhes, az jól süsse át a húsokat, alaposan mossa meg a zöldséget / gyümölcsöt, ne nagyon kertészkedjen kesztyű nélkül és egy másik családtag tisztítsa ki az almostálat.
A népesség harmada már úgyis fertőzött, de egy már fertőzött nő magzata ettől még nincs veszélyben. A toxoplazmózis "csak" akkor károsítja a magzatot, ha a nő élete első fertőzését közvetlenül a terhesség előtt vagy alatt kapja el. Ha időben felfedezik, kaphat rá antibiotikumot. A baj az, hogy a fertőzés ugye szinte tünetmentes, így nehéz "kiszúrni", és időben orvoshoz fordulni. DE van rá laborszűrés, csak kérni kell (és gondolom kifizetni). Ezt a terhesség előtt is érdemes megcsináltatni (ha valaki már fertőzött, akkor nyugodtabb lehet), és terhesség alatt többször is érdemes lenne erre is labort kérni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!