Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyek a jó minőségű macskaele...

Melyek a jó minőségű macskaeledelek? Ezekről tudtok véleményt mondani?

Figyelt kérdés

1 felnőtt egyéves macskám van és neki született 4 kiscicája, akik most három hónaposak, szóval most 5 macskám van (megjegyezném, hogy több macska nem lesz, már ivartalanítva van).

Száraztápot eddig Smillát kaptak, juniort és felnőttet.

Alutasakosnak Whiskast szoktam venni.

Konzervből pedig Smilla kölyökmacska és a DM-s konzervet szoktak kapni. És ezt szeretném nekik megrendelni legközelebb: [link]



2015. okt. 19. 00:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Hill's, Acana, Orijen, Royal Canin: ezek a jó minőségűek, ezekből az Acana a legolcsóbb. Érdemes online rendelni, 6,8 kg-s zsákkal.
2015. okt. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 macdln ***** válasza:
100%

A legjobbak -szerintem- : Orijen, Acana, Purizon.

Royal caninért egy csomóan úgy odavannak, közben meg csak pénzkidobás. Nem is gabonamentes, tele van olyan anyagokkal, melyek függővé teszik a cicákat. Utána már nagyon nehéz átállni másik tápra. Az összetevők szörnyűek. csak egy példa :

Royal Canin Mother and Babycat :

"Összetevők:

Szárnyasfehérje (szárított), állati zsír, rizs, kukoricaglutén, növényi fehérjekivonat*, állati fehérje (hidrolizált), ligno-cellulóz, élesztő, szárított répa-apríték, szójaolaj, halolaj, ásványi anyagok, frukto-oligo-szacharidok, élesztő-hidrolizátum (mannán-oligo-szacharidok forrása), körömvirág-liszt (lutein forrás).

*L.I.P.: kitűnően emészthető, magas értékű, válogatott fehérjék." ennek a tápnak a fehérjetartalma csak 34 %.

25 % -a zsír, ami azért nem túl egészséges. A kalcium tartalma 1.11 % .

Ezzel szemben :

Orijen Cat and Kitten :

Összetevők:

Friss csirkehús (20%)*, szárított csirkehús (15%), friss, friss csirkemáj (4%), friss egész hering (4%), friss pulykahús (4%), szárított pulykahús (4%), friss pulykamáj (3%), friss egész tojás (3%), friss szálkamentes fogas (3%), friss egész lazac (3%), friss szárnyasszív (3%), szárnyasporc (3%), szárított hering (3%), szárított lazac (3%), szárnyasmájolaj (3%), szárnyasmájzsír (2%), vörös lencse, zöldborsó, zöld lencse, lucerna, jamszgyökér, borsórost, csicseriborsó, tök, vajtök, spenótlevelek, sárgarépa, piros delicious alma, bartlett körte, áfonya, tengeri alga, édesgyökér, angyalgyökér, kömény, körömvirág, édeskömény, mentalevél, kamilla, pitypang, borsikafű, rozmaring. "

Fehérjetartalma : 42 %. Zsírtartalma : 20 %. Kalcium : 1.4 % Ráadásul nincs teli egy csomó egészségtelen, semmit nem érő összetevővel. Royal canin táp akkor se kellene, utánam dobnák. Biztos, hogy soha nem fogok vásárolni egy csomag royal canin tápot sem. Azok a tápok amikben szárított szárnyas fehérje vagy szárnyashúsliszt van azok nem jók. (ismételten ez az én véleményem, mindenki maga dönti el, hogy mivel eteti a cicáját)

Konzervek és alutasakosok közül szerintem ezek a legjobbak : Almo nature, Moments, Applaws, Greenwoods, Schesir.

Kérdezőnek jó tanács : Mielőtt valamit megvennél a cicáknak ,olvasd el az összetevőket! Whiskas- nak összesen 4 % a hústartalma. Mintha egyfolytában chipset ennénk. (ugyanebbe a kategóriába tartozik még a friskies, darling, kitekat stb...) Ezeket mindenképp kerüld el. A Smilla annyiból jó, hogy gabonamentes és valamivel több a hústartalma, mint a whiskasnak.

Hát nem tudom, hogy mennyit szánsz rá, de amiket felsoroltam elég drágák, nem a whiskas kategória. Viszont nagyobb mennyiségben jóval olcsóbbra jön ki kilója a tápoknak. A mac's nek a saját árkategóriájában jó a hústartalma, mindenképp jobb, mint a whiskas.

Ezen az oldalon nagyon sok jó és hasznos dolog van :

[link]

[link]

[link]

Én házi koszttal és orijen táppal etetem a cicáimat. Nagyon szépen fejlődnek és mióta így etetem őket, nincs hasmenésük. Sajnos, mikor még csak 2 hónaposak voltak néha adtam nekik whiskas -t is. Nem olvastam el az összetevőket. Nem értettem, hogy miért nem akarnak nőni (házi kosztot már ekkor is kaptak) és miért van folyton hasmenésük. Elolvastam az összetevőket és hát nagyon meglepődtem. Nagyon sok időt töltöttem azzal, hogy megtaláljam a megfelelő tápot, sokat kipróbáltunk, de végül csak az orijen vált be. Egyik cicámnak hasmenése volt minden csirkés ételtől. (főtt csirkemell, főtt csirkemáj, csirkés tápok és alutasokosok, szóval mindentől), kipróbáltuk az orijen 6 fish -t és már nincs hasmenése, nagyon szépen fejlődik, gyönyörű a szőre és még ízlik is neki. Neki pl. a rizstől is hasmenése van, így, amikor kiskorában főtt rizs-főtt csirkemell diétát ajánlottak, nagyon meglepődtem, hogy még csak rosszabb lett a helyzet. Mióta halas és marhás ételeket kap végre nincs semmilyen egészségügyi problémája.

Ja még egy dolgot kifelejtettem a hills, sem túlságosan jó, bár legalább oda van írva, hogy hány % a csirke benne (ellentétben a royal canin-nal). Hill's Kitten csirke :

"Szárnyashúsliszt (csirke (min. 40%), kukorica, állati zsírok, halolaj, fehérje-hidrolizátum, szárított répa-apríték, kálium-klorid, lenmag, nátrium-klorid, magnézium-oxid." Sok ilyen tápban van kukoria meg hasonló dolgok, amire semmi szüksége nincs is a cicának, tudtommal a cicák meg sem tudják emészteni a kukoricát.

Remélem segítettem :)

2015. okt. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 macdln ***** válasza:
Házi koszt alatt nem zsíros, fűszeres, emberi ételeket értek, hanem direkt nekik készített só, olaj és mindenféle fűszertől mentes ételeket.
2015. okt. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek! :)
2015. okt. 19. 21:29
 5/5 Maxitabi ***** válasza:

Amit kinéztél, nagyon jó!!! Vedd meg nekik!

A W...s-t felejtsd el, a smilla közepes.

2015. okt. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!