Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha férges a macskám én is...

Ha férges a macskám én is kezeljem magam valami gyógyszerrel a biztonság kedvéért, vagy csak az állatot?

Figyelt kérdés
Hegyesfarkú orsógiliszta

2014. dec. 6. 10:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Másik hogy megelőzésre van valami természetes gyógymód, amit állandóan lehet használni? Pl. Sok foghagymát eszek az segít? Nem akkor amikor fertőzött vagyok hanem megelőzésre.
2014. dec. 6. 11:58
 2/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire fertőzött a cica, de gyógyszertárban kérdezz utána. A jövőben pedig 3 havonta féregtelenítsd a cicát, az elég. A fokhagyma, hát, ...nem hiszem, hogy valóban segít.
2014. dec. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm. most kezeltem a macskát Cestral-lal. Nézem a székletemet majd és ha látok vmit feliratok egy Vermox-ot az egész családnak.
2014. dec. 6. 12:29
 4/11 A kérdező kommentje:
Gyógyszertárban azt mondták hogy kézmosással és megfelelő higéniával elkerülhető, de inkább nem bízom a vak szerencsére.
2014. dec. 6. 12:30
 5/11 anonim ***** válasza:
78%

Az emberek 95%-a fertőzött valamilyen féreggel. Ezek ugyan leggyakrabban nem fejtenek ki semmi hatást az emberi szervezetre, de ott vannak. Nekem nem egy cicám (kidobottak) férgesek voltak, nekem semmi bajom. Amíg nem puszilgatod a hátsóját, vagy nem simized meg és utána nyalogatod a kezed, addig nem sok bajod lehet. Azért nem ránézéssel terjednek ezek a dögök. Ráadásul ha kijött a cicából a kifejlett féreg, az már nem is fertőz, csak a lerakott lárvái juthatnak át a te szervezetedbe, de azok meg széklettel ürülnek, szóval csak akkor kapod el, ha a kakiját fogdosod, aztán a szádat. De azért nem gondolom, hogy ilyen eset áll fenn. Arról nem is beszélve, hogy a macskák férgeinek csak kis százaléka fertőz embert is, nem tudom, hogy az általad írt fajta közéjük tartozik-e.

Röviden, nagyon kicsi az esély, hogy a macska megfertőzött, arra viszont annál nagyobb, hogy akár már születésed óta valamilyen féreg benned is élősködik.

2014. dec. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszönöm a tartalmast választ. Az viszont elgondolkodtat hogy esetleg él bennem egy olyan féreg ami születésem óta bennem van és nem is tudok róla? Nem okoz az problémát? Édesanyáméknak gyermekkorában rengeteg macskájuk volt. Szinte mindig férgesek voltak, néha ők is a gyerekek is elkapták. Édesanyám is, én is, testvéreim is nagyon vékonyak vagyunk és vérszegények(állítólag ez az egyik tünete)amióta csak az eszünket tudjuk. Lehet hogy mindegyikünkbe vannak ilyenek? Vagy hogy értelmezzem a válaszod?
2014. dec. 6. 13:24
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
A köztudatban a leggyakrabban megjelenő féreg a bélféreg. De ez mellett ezeknek a parazitáknak rengeteg más előfordulási lehetősége is van. A lényeg az, hogy vannak férgek, melyek ugyan paraziták, de nincs jelentős hatásuk a gazdaszervezet életfolyamataira. Ha anyukád, testvéred meg te is vérszegények vagytok, meg soványak, az inkább tudható be a genetikának, mint a férgeknek. A férgekkel, ugyanúgy, mint a baktériumokkal gond nélkül együtt lehet élni, pont ezért a legtöbb esetben ki sem derül, viszont orvosi adatok vannak róla, hogy a föld népességének közel 95%-át valamilyen féreg fertőzte. Mivel ezeknek nincs befolyása a te, az én vagy bárki életére, ezért többségében ki sem derül, és pont ezért a ti problémátokat nem a féreg fogja okozni, hanem az öröklött genetika. Nem kell ettől megrémülni, nyugi, nem lesz tőle semmi bajod. Én is sovány vagyok, vérszegény is, pedig én jópár éve már féreghajtót is vettem be. Pont ez volt nálunk is a helyzet, teljesen betojtam, rohantam patikába, kaptam is rá tablettát jó drágán, utána meg a doki közölte, hogy fölösleges pénzkidobás volt, mert tényleg csak nagyon szélsőséges esetben van lehetőség arra, hogy a macska megfertőzzön (egyébként ezért gázos a szabadtéri homokozó, mert picúrok a szájukba veszik a homokot, amibe a férges macsok belekakiltak, így ők is elkaphatják, de azért az tudni kell, hogy csak a friss kaki fertőző, ami már néhány órája, esetleg napja ott van, abból már kipusztultak a dögök!). Viszont ő mondta nekem ezeket az adatokat, és hogy ezekkel gond nélkül együtt lehet élni. Vettem be féreghajtót, az előírásnak megfelelően, ugyanúgy vérszegény és sovány maradtam. :) Ez genetika, nem férgek, nem kell aggódni. Ami az ember számára veszélyes, az hamar ki is fejti a hatását, fel fog tűnni, véreredmény, székletminta hamar kimutatja, egészségi állapotodban hamar változás következik be. De ha téged megnyugtat, nyugodtan vegyél be féreghajtót, tulajdonképpen bajod nem lesz tőle, de azt azért tudd, hogy ha pl párodban is vannak ilyen "hatás nélküli férgek", akkor az első csók alkalmával vissza is fertőződsz. De nem kell megijedni, ha megnyugtat, vegyetek be féreghajtót, a leírt problémáitokon segíteni nem fog, de legalább megnyugszatok. :)
2014. dec. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2014. dec. 6. 14:21
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Macska imádók valóban önszántukból szeretik a cicákat, vagy ők is Toxoplasma gondii elmebefolyásolása által vonzódnak a cirmosokhoz???


A kórokozók egyik alábecsült csoportjába tartozik az egysejtű élőlény, a Toxoplasma gondii. A világ népességének kb. egyharmada fertőzött. Magyarországon egy ezredforduló körül végzett felmérés alapján a népesség 28% -ában mutatható ki ez a kórokozó. Az idősebb korúaknál azonban a fertőzés gyakoribb és elérheti az 50-80% -ot is. A fertőzésről idáig azt hitték, hogy az emberek többségében ártalmatlan. Az utóbbi évtizedek kutatásai viszont kimutatták, hogy elsősorban az agyban megtelepedő kórokozó az összes fertőzöttnél alapvetően megváltoztathatja az emberi viselkedést, magatartásformákat, azon kívül, hogy számos agybetegség előfordulását elősegítheti ill., fokozhatja azok lefolyásának súlyosságát. Minek is köszönhető, hogy az egysejtű befolyásolhatja magatartásunkat? Az evolúció a parazitát arra tanította a túlélés érdekében, hogy a vele fertőzött élőlények viselkedését befolyásolja. Mivel csak a macskafélék beleiben képes hatékonyan szaporodni, mindent megtesz azért, hogy a macskák megfertőződjenek tőle. Ahhoz, hogy a macska hozzájusson a parazitához, sikeres vadászat után el kell fogyasztania a fertőzött állatokat, többnyire egereket vagy patkányokat. A fertőzött áldozatok viselkedését úgy befolyásolja a kórokozó, hogy azok a macskák számára könnyen elfogyaszthatók legyenek. A patkányok természetüknél fogva rendkívül óvatosak és bizalmatlanok, rettegnek a macskák, ill. azok vizeletének illatától. A paraziták az agyban, különösen az agy érzelmi központjában (amygdala) cisztákat képeznek és megváltoztatják a megfertőzött állatok agyműködését és viselkedését. Növelik aktivitásukat, csökkentik az újdonságoktól való félelmüket. A fertőzött patkányok gyorsabban lépnek csapdába, és ami a legfontosabb változás, nem irtóznak a macskák illatától, hanem egyenesen vonzódnak hozzájuk, kialakul egy öngyilkos vonzódás irántuk. A macska elfogyasztja áldozatát, az áldozata agyában és főleg izomszöveteiben, ill. belső szerveiben megtelepedett cisztákból távozva a parazita a ragadozó bélrendszerében eredményesen szaporodik, majd a macska ürülékével együtt távozik és potenciálisan megfertőzi a környezetet. A Toxoplasma gondii-t 1908-ban fedezték fel. Csak 1939- ben ismerték fel, hogy a parazita a teherbe esés előtti, ill. a teherbe esett anyák magzatainál és gyermekeinél súlyos károsodásokat okozhat. A súlyos következmények csak akkor jelentkeznek, ha a fertőzést az anyák terhesség alatt kapták. Ugyanis a Toxoplasma fertőzésnek van egy akut és későbbi krónikus, ill. latens fázisa, amely az emberi élet végéig tart, mert a kórokozó teljesen soha nem távolítható el a szervezetből. A terhesség alatti akut fertőzés alatt a parazita a placentán keresztül megfertőzheti a magzatot. Az akut fertőzés spontán vetéléshez, a magzat elhalásához, értelmi fogyatékossághoz, szemgyulladáshoz, vaksághoz, süketséghez, epilepsziához, vízfejűséghez, agykárokhoz, az agy elmeszesedéséhez vezethet.

2014. dec. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne felejtsd el két hét múlva ismételni és onnantól három havonta+rá 2 hétre. Ha kezet mostok, nem nyalogatjátok a macskát... :) ...nemigen tudjátok elkapni. Nem érdemes házipatikázni, annyira olcsó és ártalmatlan a féreghajtó, hogy nyugodtan lehet adni.
2014. dec. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!