Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macska való lakásba?

Milyen macska való lakásba?

Figyelt kérdés
valamint nőstény, vagy hím nyugodtabb, barátságosabb?

2013. okt. 4. 20:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Az én cicám kint él, lassan 10 éves, és még mindig boldog, vadászatra éhes, játékos cica. Nem ütötte el autó, nem csípte meg kullancs, nem beteges, életvidám cica. Még így közel 10 évesen is gyakran hazahozza "áldozatait", és addig nem végez velük, amíg nem büszkélkedett vele nekem. De te lakásban, nyilván megtudod adni neki ezeket a körülményeket.. az a szegény állat a betonfalak között legfeljebb a gombolyaggal fog büszkélkedni.


Annyit még hozzátennék, lehet általánosítani, de falun élek, és a falun élő (normál körülmények között, persze) cicák nem betegeskednek, ha kint kell élniük, ellenben a városi cicákkal.

2013. okt. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 emir72 ***** válasza:
96%

Van két gyönyörű nőstény cicám (10 hetesek), akiknek gazdit keresek - Csipke és Bizsu (Képek Kedvesem oldalán: facebook/Miskó Mónika), ha valami ismerősöd jár felénk ingyen elvihetőek. Eddig csak lakásban éltek mivel az anyjuk egy kölyökkori nyaksérülés, és ebből adódó egyensúly-zavarok miatt miatt nem mehet ki - szétkapnák a kutyák.

Egyébként szerintem is jobb egy maccsnak ha kijárhat, de néha más szempontok erősebben esnek latba. Pl. jobb egy cicának egy szerető gazdi mellett lakásban, mint egy menhelyen, ketrecben, stb.

Mi néha kivisszük az anya-cicát hámmal sétálni, de gyakran pár perc után vissza akar menni a lakásba, ha "meglóg" nem megy egy méternél távolabb a bejárati ajtótól, csak ha mellette vagyunk.

2013. okt. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor örülj annak hogy a te cicádnak még nem esett soha baja. Örülj hogy olyan helyen élsz, ahol a sok retardált nem mérgezi a cicákat, kutyákat. Bár nem hiszem el, hogy egy 10 éves kinti cicában még sohasem volt kullancs. És tehetsz bármit ha egyszer egy fertőzött kullancs megy bele a cicába, hatalmas szerencse kell hogy ne történjen baj.

Rengeteg macskát felneveltem már, van akit öreg korában, teljes, boldog életet élve, sérülés-betegség nélkül vesztettünk el, volt akit hirtelen fiatalon ereje teljében, mert megmérgezték, elkapta a kutya, megcsípte a kullancs. És egyikőjükön sem segíhetett már az állatorvos. Úgyhogy ez a faja hozzáállás hogy az enyémmel soha semmi nem történhet. De történhet, lehet hogy nem fog de kinti cica bármi történhet vele, és nem kíván neked azt az érzést mikor megtalálod őt, csillog a szeme, és tudod hogy nem segíthetsz rajta.

A szoba cicám pedig teljes életet él, mert neki a megszokott környezete ez, és mivel pici volt nem is hiányzik neki. Természetesen egy már felfedező körútra indult macskát soha nem hoznék haza, hiszen neki hiányozna az a környezet. 4 hetes volt mikor egyedül maradt, kihűlve találtuk meg december közepén a hétvégi nyaralóban. Hazahoztuk. Mi nem élünk kertes házban. Szóval a te álláspontod szerint hagytuk volna ott, mert egy macskának kint a helye. Ha a hétvégi házban vagyunk elvisszük magunkkal, kimehetne, ki is megy, de hiába nézelődik, szaglászik, fél óra alatt megunja, bekéredzkedik, neki a benti élet a természetes. És mivel nem ismeri a kinti életet nem is hiányzik neki. És hiába mondod, őt nem érheti olyan baj, ami a kinti cicákat. És tudom miről beszélek, mivel nekem is van 5 kinti cicám.

2013. okt. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!