Melyik lenne jó megoldás?
A helyzet a következő. Külföldön élünk, és Magyarországról vinnék ki külföldre egy macskát. A szabályok szerint csak úgy lehet átvinni a határon élő állatot (legyen az kutya vagy macska) ha megkapta a veszettség elleni védőoltást (ami nem kell ha nem menne át a határon) és a védőoltás után 21 napig "karanténban " lenne, vagyis 21 napig nem szállítható.
Sok helyen olvastam hogy 8-10 hetesen már beadják az oltást, de több állatorvostól kérdeztem, és mind azt mondta hogy 3 hónapos kortól lehet csak beadni.
Mi június 14-én utaznánk vissza Angliába, de a macska csak június 23-án töltené be a 3 hónapot. Sajnos sem a 23-a sem a + 21 napot nem tudjuk megoldani.
Így két lehetőség jutott az eszünkbe.
1. Keresünk egy állatorvost aki papíron "öregíti" a macska életkorát, és beírja hogy megvolt a 21 nap "karantén" is , így a szabályoknak megfelelően, nyugodtan ki tudjuk vinni a macskát
2. teljesen titokban visszük ki, nem szólunk senkinek. Így viszont rizikós, hiszen mi van ha szúrópróbaszerűen a mi autónkat akarják a határon átvizsgálni??
Voltaképpen egészen a Francia határig nem lenne gond, mert csak kétszer van útlevél vizsgálat. Amikor szállunk fel a vonatra és amikor szállunk ki a vonatból.
Szerintetek mennyire lenne rizikós a 2-es verzió?
Volt már valaki aki állatot szállított autóval külföldre??
Atya úristen! Nem semmik vagytok!!!!! :)
Fúúúú, nagyon jó leírás, köszönöm szépen, végig izgultam, hogy mi lesz a vége!
Szegény ti, na és szegény cica!
Nagyon örülök, hogy minden oké volt.... és hogy mostmár minden nyugis... és a cicának is tetszik a hely!
Esetleg egy-két képet a cicáról kérhetek?
Nagyon szép! Gyönyörű a mintázata!
Jó egészséget hozzá!
A nevén nem csodálkozom! :D
Tényleg elég akció volt ebben a dologban, de örülök, hogy jó véget ért. Szerintem "szerencse" is, hogy hallották a cica nyávogást, mert ahogy írod lehet érezhető/látható volt rajtatok, hogy valami sumák van, és igen én is azt gondolnám, hogy ezek az emberek már messziről levágják, hogy szitu van.
Köszi, hogy leírtad a történet végét, jó, ha kerek a dolog és ez az.
Szép a cimic és én is sok boldogságot kívánok mindhármótoknak!
Mi hivatalos allat szallitok vagyunk [link] es tudom mondani hogy szerencsetek volt az angol hataron.
Torvenyek szerint a chipnek kell benne lenni elosszor es utanna a veszettsegi oltast megkapni, de ha mindketto ugyanaz napi datummal van azt is elfogadjak.
A 21 nap nem karanten, hanem varakozasi ido aminek azert kell eltelnie hogy a veszettseg elleni antibodikat a szervezet rendesen fel tudja epiteni es tok mindegy hol a kutya/macska otthon vagy a szomszednal.
A vamosok se hulyek hogy ne lasak hogy egy allat 8 hetes vagy 4 honapos. Torveny szerint 12 hetesnek kell lenni mielott a veszettsegit megkaphatja, nem mert fiatalabban nem adhatjak be, hanem hogy a szervezete jobban ki van fejlodve hogy az ellenallast felepitse.
Tehat az allat majdnem 4 honapos mielott hivatalosan beutazhat angliaba. A 8 hetes es majdnem 4 honapos cica egesz maskepp nez ki igy a vamosok sokszor el is veszik oket a hataron es beteszik egy kennelbe es ott ujra megkapja az oltast es akkor tobb szaz font kivaltani. A kennelbe elvinni kb 400-at szamolnak, plusz a napi tarolasi dij plusz az oltas, az allatorvos, stb.
A kocsit is elvehetik csempeszesert es meg mas penzbeli buntetes is lehet. Nem eri meg hisz csak egy extra par hetrol van szo.
Mostanaban nagyon ra vannak szallva a kutya macska businessre es a TV-ben, ujsagokban, weblapokon mindenhol hatalmas negativ kampanyt folytatnak az angol kennel klub es tagjai nyomasara.
Ugyanis rengeteg penzt veszitenek az angol tenyesztok a sok kelet europai kutya macska miatt. Ami eddig 500 font volt most le esett 300-ra es az nagy vesztesseg nekik. Francia bulldogok ami eddig volt 2000 font most 1200 a sok keleti kutya miatt. A magyaroknak, Cseh-nek, romannak az is jo penz es olcson eladjak.
Az Angol kennel klub meg terjeszti a remhireket a "sotet" kelet europai korulmenyekrol es ha igaz ha nem az angol akkor is azt hiszi amit lat es olvas meg hall a radioban.
A mult honapban azt mondta a hataror hogy meg a kocsi tetodobozaban is probalnak becsempeszni kutyakat.
Mig egy eve eleg konnyu volt eladni import kutyat, ma mar nagyon nehez. Feljelentik az eladot az allat egeszsegugynel, a rendorsegen es a legtobb kutyas weblap is hozza adta az oldalukhoz hogy import kutyat nem lehet hirdetni es kizarjak a hirdetot ha kiderul. Altalaban bejelentes alapjan tudjak meg. Valaki felhiv, vagy kimegy megnezni es bejelenti hogy inport kutya es valoszinu kutya farmrol van es annyi az egesz.
Az Europai Unio minden orszagaban kotelezo az ervenyes veszettsegi oltas es a chip. Nemely orszagokban mint Anglia, Svedorszag, Norvegia mas kovetelmenyek is vannak.
Ha valaki letelepedik kutyaval macskaval egy orszagban akkor meg megint mas kovetelmenyek lehetnek orszagonkent. Utanna kell nezni az interneten.
tegnapelőtt 09:47
Köszönöm a válaszodat.
Bár sok mindent nem úgy tudtunk meg ahogy írtad
A cica 3 hónapos volt amikor átléptük a határt. Chip az van benne, de a veszettség elleni oltást nem kaptuk meg, és emiatt lett a "titkos" utunk. Egyetlen egy állatorvos nem adta be 12 hetesen a veszettség elleni oltást. A mi állatorvosunk (régi ismerős) a budapesti állatkert főállatorvosa. Még ő sem adta be, mert ahogy mondta csak 3 hónapos kortól adható be.. Így meglep hogy te 12 hetes kölyökről írsz.
Mi nem tenyészteni vagy eladni szándékozzuk a cicát. Csupán csak egy kis családtag. Így nem is értem miért írsz nekem ilyeneket. Én nem kérdeztem hogy miképpen lehet egy állattal kereskedni, mert nem áll szándékomban.
Bár nem írtam, de több hónapunk ment rá arra hogy hivatalos helyeken (még az angol állatorvost is megkérdeztük) hogy mik a szabályok, mire kell figyelni. Szóval tájékozódtunk. Így tudtuk meg hogy mikor adható be veszettség elleni oltás, ami csak azért kell mert a cica egyik országból a másikba megy. Anglián belül például nem is kell veszettség elleni oltás egy állatnak sem. Így tudtuk meg hogy chip kell, amit meg is kapott. Ahogy megkapta a féregtelenítő tablettát és a kötelező oltásokat is. Nem csak zsebre vágtuk és kihoztuk..
Pár nappal idősebb volt mint 3 hónapos amikor útnak indultunk. A karantén miatt aggódtunk amit már régebben is megtudtunk hogy nem egészen azt jelenti amit mi gondolunk a szóról. (az angol állatorvos mondta hogy a karantén azt jelenti kutyák és macskák esetében, hogy amíg tart a karantén nem lehet nyilvános helyen tartózkodni az állatnak, vagyis otthon kell lennie) Mindent végig jártunk, csak hát az a bűvös 21 nap ami nem jött volna össze..
De már túl vagyunk mindenen. Már voltunk a helyi állatorvosnál aki beadta a veszettség elleni oltást a kérésünkre, a chipet is ellenőrizték,regisztrálták, hiszen még Magyarországon kapta a chipet, és kellet az adat.
Még egyszer köszönöm az információt, bár nem a kérdéshez nem tartozik..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!