Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baja lesz a kiscicának ha...

Baja lesz a kiscicának ha olyan 4-5 hetes kor között választják el?

Figyelt kérdés
Már amúgy rendesen iszik tejet,eszik tejszínt,eszik májkrémet.Sajnos a barátomnak már most el kell hoznia őt mer a kistestvére szörnyen allergiás.
2008. jún. 11. 15:17
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék ide hogy az igaz hogyha ilyen korban választjuk el a kiscicát akkor langyos vizes vattával kell masszírozgatni a feneke környékét hogy kakiljon????Mer hogy ez az anyja nyalogatását utánozza????
2008. jún. 11. 15:26
 2/21 anonim ***** válasza:
63%
Én úgy tudom,hogy nem nagy baj....csak kicsit érzékenyebb vagy gyengébb lesz! Erről a vattás dologról meg még nem hallottam.
2008. jún. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Az első cicám 5 hetesen lett elválasztva az anyjától. Háát, elég fura lett. Mindenkit megtámadott, olyan volt, mint akinek "személyiségzavara" van. Persze lehet, hogy csak bebeszélem magamnak. És az sem biztos, hogy emiatt.

A masszírozgatás csak addig kell, amíg nem tud egyedül üríteni, de ha már magától eszik (még ha csak próbálkozik is), akkor a pisilés-kakilás is megy neki. Igaz, az anyja normál esetben ilyenkor még segít neki, de az sem zavarja, ha egyedül kell elvégeznie a dolgát.

2008. jún. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem lesz vele nagy gond, csak sok (nagggyon sok) törődést igényel majd. Én az egyik cicámat úgy kaptam meg, hogy hat hetesen lett elválasztva, és haláli jópofa lett: szerintem engem hitt a mamijának, még szopizott is egy plüss macin :) Ja, és ez nem tudom, hogy emiatt van-e, de csak elvétve dorombol... lehet, hogy azt nem tanulta meg?

Amúgy ő csak most, egyéves kora körül lett magának valóbb és morcosabb, de ez amiatt van, hogy kapott maga mellé egy "kistesót" is :)

2008. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagy baja valóban nem lesz, de több törödést igényel. Az én kiscicám most 6 hetes, és 5 hetes koráig más kaját sem akart enni, csak anyatejet. Szóval sokat kell majd vele foglalkozni. Ma adtam a cicának vizben főtt, majd összetört és saját levével higított krumplit, és beleszeletelt csirkemájat-csirkeszívet és fúúúú, imádta :) Akkora pocija lett tőle xD De még szopizik is.
2008. jún. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kössz szépen hogy segítettetek.Mostmár megnyugodtam:)
2008. jún. 11. 19:18
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
az én cicám 5hetesen került hozzám....harap,nem dorombol,ha simogatod,1percig hagyja,utána belekap a kezembe...de a kezemet szokta nyalogatni:) amúgy nem dorombol szinte soha....és ő még most 10hónapos korára is szokott szopizni...főleg az alvóspólómat...
2008. jún. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Baja nem lesz, bár jobb ha tovább maradhatnak az anyjukkal.

Nekem is van 2 cicám akiket az anyamacska nem gondozott tovább mert beteg lett, és így 5 hetesek lehettek mikor elhoztam őket. Most 1 évesek, az egyik morcibb lett nem szereti ha sokat foglalkozunk vele, a másik pont az ellentéte, állandóan rajtam lóg. Viszont látszik hogy hiányzik az anyjuk, mert még 1 évesen is szopiznának, általában a pólómon teszik, vagy álmukban :)

A vattás dologról még nem hallottam.

2008. jún. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
100%
5 hetesen lett elválasztva a macskám és sok téren személyiségzavart szenvedett. Nagyon okos macska, de hihetetlen mit szenved egyes dolgokon. Például 15kmről hoztuk el kiskorban kocsival, azóta akárhányszor autoba kell szállnia megvadul vernyog végig izzad és teljes shokkban van. A gyerekei közül egynek sem volt soha semmi baja. Aztán a másik ez a szopni akarás reflexe. Most tényleg nem viccelek idén 12 éves(!) és még mindig ha talál egy polot vagy valamit akkor néha elkezdi nyalni és összenyálaz mindent. Ha rászolsz valami olyan dolog miatt ami nem tetszik neki akkor bosszut áll valami modon, ez nem tudom hogy ennek tudhato-e be, de a gyerekei közül egynek sem volt hasonlo idiotasága :)
2008. jún. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképpen nem egészséges, ha ilyen korban el van választva!!! Mint ahogy előttem is írták, személyiségzavar a minimum amit elszenvedhet a későbbiekben, mert nem volt ideje az anyjától megtanulni az alapvető macskatulajdonságokat...stb. Tejszínt eszik? jesszus...még egy felnőtt macskának is csak elvétve lehet adni, mert annyira nem való nekik! Remélem legalább cukros dolgot nem adsz neki. Ha valami jót is akarsz tenni, kérdezz meg egy állatorvost, mivel etesd most, és mivel egyáltalán ne!
2008. jún. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!