Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rühes a cicám! Mit tegyek?...

Rühes a cicám! Mit tegyek? Nagyon szeretem már 1,5 éve él velem és nagyon közel került hozzám.

Figyelt kérdés
3-4 napja rühes a cicám. Nagyon vakargatja magát és a szőrt a fejecskéjéről teljesen leszedte! Elvittük az állatorvoshoz, felírt 1-2 krémet és azzal bekentük. (Kertes házban lakunk és a szüleim nem engedik be a lakásba főleg most hogy rühes szerintem pedig szüksége volna rá.. Legalább egy nagyon kis zárt helyiségbe. kb: 2 hete született egy kiscicája és nagyon valószínű akkor hogy majd később az is elfogja kapni. Félek! Az egyetlen kincsem a kiscicám! Nagyon szeretem és próbálok mindent megtenni érte! :(

2012. szept. 14. 18:27
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Én egy normális válaszoló voltam. Gondoltam amúgy, hogy még fiatal vagy.

Azt tudod tenni ezentúl, hogy ha elmész állatorvoshoz, kérsz tőle tanácsokat, mikre kell odafigyelned egy állat tartásánál, ha kapsz zsebpénzt, érdemes lenne ivartalanítattni a macskáidat, oltást mit kapjon meg, egy évben csak egyszer kell oltatni. így sok betegséget megelőzhetsz, lehet, hogy most is valami elkapott szegény a rühesség mellett. És ha nagyobb leszel, már könnyebben tudsz majd állatot tartani, tanulsz az eddigiekből.

2012. szept. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:

21. vagyok. Régen nem engedték szüleim, hogy macskám legyen, pedig nagyon szeretem őket.

Most már külön lakok, 5 macskám van, mindegyik bent lakik, úgyhogy tudom milyenek tudnak lenni a szülők.

2012. szept. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:
Kedves érdeklődők! A cicát és a gyerekét is elaltatták. Nem bírt már felkelni sem. Nem evett, nem ivott. Csak is az én hibám.Iszonyúan bűntudatom van és soha többet nem lesz már semmi ugyanúgy mint eddig. Örökre okolni fogom magamat. Köszönöm a válaszokat! és vigyázzatok a házi kedvencetekre!
2012. szept. 17. 17:49
 24/31 Vicuska87 ***** válasza:
47%

Óóóóó basszus!


Ne okold magad, attól nem lesz jobb!


Nagyon sajnálom őket!


Ha most jót akarsz magadnak, akkor fogadjatok örökbe egy kiscicust! Ő viszonylag gyorsabban be tudja tölteni a cicád által hagyott űrt, persze sosem lesz olyan, mint a mostani cicád volt!


De egyre figyelj, a megfelelő korban ivartalanítsd!

2012. szept. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom. :( A kicsinye is elkapta?

Amúgy a gyász sokáig fog tartani, de szerintem próbáld meg enyhíteni egy kiscicával. Amúgy hány éves vagy?

2012. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
Igen sajnos! Mert mi csak akkor jöttünk rá hogy beteg az anya cica és elvettük a kiscicát de akkor már sajnos késő volt. Amúgy 14 éves vagyok.
2012. szept. 17. 22:26
 27/31 anonim ***** válasza:

Értem. Nekem 11 éves koromban altatták el a cicámat, mert rákos volt. Nagyon sokat sírtam utána, de egy idő után már csak a szép emlékek maradnak. Mondjuk nekem könnyebb volt, mert volt/van egy másik cicám, de új cica csak 3 év múlva került a hűzhoz. Amúgy, mivel betegségben halt meg a cicád, fél évig ne hozzatok új cicát a házhoz. Utána pedig fogadjatok be egy ajándék vagy egy kis kóbor cicát. :)

(én vagyok az, aki drukkolt, és aki kérdezte, hogy hány éves vagy)

És részvétem a cicád miatt.

16/L

2012. szept. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Mármint úgy értem, hogy volt/van, hogy az egyik cica akkor is megvolt, amikor a rákos cicámat elaltattuk. Egyébként 3 cicám van.
2012. szept. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Van egy 6-7 hónapos kutyusom aki talán elterelheti a gondolataimat a cicáról... De minden nap bőgök és amikor a képeit nézem, borzasztóan bűntudatom van és hiányzik.. Csak az jut eszembe ahogy szenvedett, elaltatták és szinte 2 hétre ahogy megszülte a cicáját, mindketten meghaltak. Fel sem tudta nevelni a picijét a kis drága.Istenem.... Miért ezek az ártatlan csöppségek halnak meg akik nem tehetnek semmiről? Csúnya ilyet mondani tudom de az a sok gyilkos meg kap 4-8 évet a börtönbe és vígan élheti életét. Utolsó válaszolónak pedig átérzem a helyzetét és köszönöm a drukkolását! Legközelebb legalább én is figyelmesebb leszek a következő cicámmal/cicákkal. Mert ez az aztán tényleg az én hibám volt! Olyan érzés ez nekem, mint ha én öltem volna meg. Akkora hiba volt hogy 1-2 hónapig nem vittem el az orvoshoz őket. És képzeljétek hogy a telefonomon van egy kép amin a cica arca el van torzulva (persze amikor a kép készült, a cicának nem volt még semmi baja)Talán ez egy jel lehetett amit nem vettem észre.
2012. szept. 18. 20:21
 30/31 Csillagok válasza:
Felesleges egymást bántani, ez az oldal információk hasznos cseréjére jött létre. Senki sem tehet arról, ha rühes a cicája, hiszen patkány is terjeszti a betegséget, ami éjszaka észrevétlenül járkál az udvaron. Azt biztosan tudom a rühről, hogy idegen helyen elhullajtja az atkákat. Remélem tudtam segíteni.
2013. máj. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!