Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rühes a cicám! Mit tegyek?...

Rühes a cicám! Mit tegyek? Nagyon szeretem már 1,5 éve él velem és nagyon közel került hozzám.

Figyelt kérdés
3-4 napja rühes a cicám. Nagyon vakargatja magát és a szőrt a fejecskéjéről teljesen leszedte! Elvittük az állatorvoshoz, felírt 1-2 krémet és azzal bekentük. (Kertes házban lakunk és a szüleim nem engedik be a lakásba főleg most hogy rühes szerintem pedig szüksége volna rá.. Legalább egy nagyon kis zárt helyiségbe. kb: 2 hete született egy kiscicája és nagyon valószínű akkor hogy majd később az is elfogja kapni. Félek! Az egyetlen kincsem a kiscicám! Nagyon szeretem és próbálok mindent megtenni érte! :(

2012. szept. 14. 18:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
76%
ha az orvos csak krémet adott rá, valószínűleg attól majd rendbe is jön. nem értem mi itt az aggódás tárgya?
2012. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
40%

Én nem értem ezt a nyafogást. Az orvos adott rá krémet, ezen kívül semmi mást nem kell csinálnod.

És naná, hogy a szüleid nem engedik be, én se engedném.

2012. szept. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Nyafogás? Szerinted ez nyafogás? Hát mindjárt úgy pofán b@szlak b@zd neg! Azt mondta az orvos ha túléli a jövőhetet akkor meglesz, ha nem akkor nem! Lehet hogy ez senkit nem érdekel.. a "nyafogásom" de hogy nem ilyen válaszokat kértem az biztos! Ha nem tudsz normális választ adni arra, amit kérdeztem akkor mi a fenének küldesz választ?
2012. szept. 14. 19:00
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kutyám volt rühös, 3 hét alatt teljesen meggyógyult! Ha a te cicád 3-4 napja beteg, akkor az nem lehet életveszélyes! Ha ezt mondta az orvos, akkor már nagyon súlyos állapotban kell lennie szegénynek, tehát hamarabb el kellett volna vinned hozzá.

Én lehet hogy elvinném egy másik orvoshoz is, hátha szüksége van a krémen kívül immunerősítőre is. Ja, és vennék neki macskáknak való béres cseppet, biztosan nem fog neki ártani.

(ez a stílus, amivel kommenteltél....inkább nem is írok rá semmit..)

2012. szept. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:

Bekalálok, hogy itt senki sem tud normális válaszokat adni! :) Na, itt van legalább egy:

Először is, csináld meg azt, amit az orvos mondott, hogy kenegesd a krémmel. Ha ez nem válik be, akkor vidd el egy másik orvoshoz, és ha az is ezt mondja, akkor inkább utasítsd vissza. Vegyél neki olyan vitaminokat, amivel a szőrét ápolják, és azzal etesd az adagolási utasítás szerint. Ezen kívül a Freshnapf-nban lehet kapni macskasampont, amit bolhák, meg rühek ellen lehet kapni. Ha anyukád a lakásba nem engedi be, akkor egy lavorban melegvízzel fürdesd meg a samponnal. Ha ezután sem múlik el, vidd el egy másik orvoshoz, és oltasd be. Amúgy aztán ivartalaníttasd ki, ha a rühe elmúlt, mert így a következő cicái biztos rühesek lesznek!!! A kicsi cicát meg ne engedjétek hozzá, és inkább más tejjel itassátok. Remélem tudtam segíteni, és egyáltalán nem nyafogsz. Nagyon vigyázz a cicádra, az enyém megszökött, és nem jött vissza, azóta depressziós vagyok.

2012. szept. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 Vicuska87 ***** válasza:
42%

Ahha, ha a macskád a szemed fénye akkor már rég ivartalaníttatni kellett volna. Valószínű annyit ellett az idén, hogy teljesen le van gyengülve, és megtámadta a rühös betegség. Egy rüht simán túl él egy macska.

De szerintem a te macskáddal más baj is van ha az orvos azt mondta hogy megéli e a jövő hetet!

2012. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
47%
Tiszta dr. Jekyll és mr. Hyde vagy. Először sírdogálsz az egyetlen kincsem kiscicán, aztán meg olyan alpári káromkodásban törsz ki, mint egy repedtsarkú.
2012. szept. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
49%

Vicuska87-nek van igaza. milyen érdekes az én macskám nem rühes.. pedig ő is kijár és elkaphatna akármit csak, hogy 2-3 havonta visszük orvoshoz oltásra/bolhanyakörv plusz ivartalanítva van.

azt pedig nem írtad, hogy ennyire előrehaladottan beteg.. de azért "bassz pofán" mindenkit. istenem.

2012. szept. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
A 3. és 4. válaszolónak köszönöm szépen! Aki meg azért oltogat mert szeretem a cicám és nem teszek meg mindent érte elmondanám hogy sajnos még én nem dolgozom. Tehát a szüleimen múlik mit vesznek meg és mit nem!..Ennyi aki tudott értelmes választ adni abban van egy kis szeretet aki meg nem, annak ajánlom hogy vegyen egy házi kedvencet! Ez a pár nap bizonytalanság ez borzasztó! Ahogy látom hogy nem hajlandó enni/inni, szoptatni még csak éppen hogy van ereje a kicsi cicáját, a fejéről már teljesen leszedte a szőrt.. Áhh..
2012. szept. 15. 06:55
 10/31 Vicuska87 ***** válasza:
0%

Nekem van 2 cicám is!


Ha ilyen trehány vagy, megérdemled. Csak akkor viszed a macskád orvoshoz amikor már haldoklik!

2012. szept. 15. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!