Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicakarmolás..Milyen bajunk...

Cicakarmolás..Milyen bajunk lehet ettől?

Figyelt kérdés
A padlásunkra fialt egy valószínűleg utcai (nem biztos)cica. Már nagyobbacskák a kiscicák és ma jobb helyre költöztettük őket,de kicsit megkarmoltak,csak felszíni sérülés volt,nem vérzett komolyabban.Lehet ettől valamilyen fertőzést kapni?
2009. máj. 24. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Sztem semmi bajotok nem lesz!
2009. máj. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem,semmi bajotok nem lesz,ne aggódj!
2009. máj. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm,akkor nem aggódom.:D
2009. máj. 24. 13:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért figyeljétek az anyacicát, ha elpusztul pár hét alatt, orvoshoz kell menni, és a cicát is bevizsgáltatni. Mivel ismeretlen, valószínűleg utcai a cica, lehet veszett is. De erre azért nagyon kicsi az esély, ne aggódj!
2009. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A macskák nem nagyon szoktak veszettek lenni.

Ha a karmolás körül feldagad, akkor allergiás vagy rá.

Ha nem dagad fel, akkor semmi baj.

2009. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Engem össze-vissza szabdalnak a macskáim, nincs semmi bajom attól eltekintve, hogy néz ki.

Fogtam már vad kiscicát is, olyat aki senkié nem volt, az meg úgy megharapott, de attól se lett semmi bajom.

Arra, hogy veszett legyen minimális az esély, egyéb bajod meg nem lesz tőle. :)

2009. máj. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. máj. 25. 17:56
 8/9 anonim válasza:

Én a többiekkel ellentétben úgy gondolom, hogy lehet.

Pár hónapja a barátomat nagyon durván megkarmolta a szobacicám (tisztántartott, nem beteg cica) és elmentünk a biztonság kedvéért az ügyeletre. Azt hittük, le fognak cseszni, hogy minek rohangálunk egy karmolással, ennek ellenére a barátomat azonnal átküldték a sürgősségi baleseti osztályra, ahol tetanuszt kapott. Lehet, hogy nem veszett, de gondoljatok bele: az enyém pl. alomba piszkít, délelőtt nem vagyok itthon, ha többször kell pisilnie ugyanoda csinál, csak később tudom eltakarítani. Addig viszont ott kaparja be a kakiját, pisijét, és nincs garancia arra, hogy nem jut belőle a körme alá. Akkor viszont egy karmolással a bacikat be tudja jutattni a véráramba, és közel sem biztos, hogy nem lesz tőle bajunk.

Hozzátenném, hogy engem is állandóan karmol a macskám (sokat birkózunk) és eddig még nekem sem lett tőle bajom, de úgy gondolom jobb félni, mint megijedni. Én a biztonság kedvvéért a karmolást mindig bekenem Betadiennal.

2009. máj. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ha engem megkarmol a játék hevében én rakok rá ecetet...baromira fáj de fertőtleníti :)
2009. júl. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!