Kezdőoldal » Állatok » Macskák » El kellett ajándékozni a...

Vav22 kérdése:

El kellett ajándékozni a cicám, de elkóborolt. Vissza fog menni?

Figyelt kérdés
Nemsokágra szülök és költöztünk a szüleimhez átmenetileg. A szüleim kertszomszédjába került a cica, azért oda, h minden nap megtudjam látogatni. Eddig szoba cica volt, de az az igazi vadász fajta, nem volt lakásba való. Most viszont kinti macska lett, de fedett helyen belül saját fedett kis helyecskét csináltunk neki. Most kb. 8 hónapos a cica. Este ott voltam vele, bent feküdt a helyén, mikor már nem volt ideges épp mosakodott, akkor mentem haza, de ma reggelre eltűnt. (tegnap került új helyre késő délután). Vissza fog vajon menni? Vagy elindul "haza", az 25km ahol eddig laktunk... Imádom azt a macskát, ha sikerülne kertesházba mennünk albérletbe akkor jöhetne vissza.
2009. máj. 14. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vissza fog menni oda ahol eddig laktatok.
2009. máj. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is megpróbál visszamenni a régi helyére, ha sikerül neki...
2009. máj. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

de ha fiú cica, így 8 hónaposan ivarérés felé közeledve, lehet, hogy elindult felfedezni kicsit, és valószínű, hogy tényleg oda fog visszamenni ahol eddig lakott. v agy legalábbis megpróbálja...

(amúgy hogyha van kert-szomszéd, akkor van gondolom szüleidnél is kert, miért nem ott volt a cicc?)

2009. máj. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ivartalanítva van? Ha nem akkor akár lány, akár fiú elcsavaroghat napokra.

"haza" biztos nem indult el, csak akkor menne, ha gyalog jött volna.

2009. máj. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
szüleimnél a dobermann kinyírná... Az előzőt is kinyírta, lakásba meg azért nem mehetne szüleimhez, mert a dobermann idősebb és éjjel bent alszik az előszobába, mióta csoda folytán túlélte a betegségét... :( De hogy indul haza mikor kocsival vittük és 25km-ről???
2009. máj. 14. 13:08
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon el vagyok keseredve. Nagyon megszerettem ezt a cicust.4 hetes kora óta nálam volt és egész nap együtt voltunk, ezért vittem olyan helyre ahol mindennap találkozhatunk... Tegnap mikor kint voltunk vele barátnőmmel fújt a másik cicusára, akivel meg akartuk barátkoztatni (de az a macska inkább kerüli) és utána senki nem tudta megnyugtatni de amikor én hívtam odajött és ráfeküdt a lábfejemre. Nagyon megható volt. Iszonyat lelkiismeretfurdalásom van, de nem volt más megoldásom... Ma délután ismét megyek át (most orvoshoz megyek sajnos...)és ha nem lesz meg a fiúk elindulnak bicóval hátha megtalálják. De nem sok esélyét látom...
2009. máj. 14. 13:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Megvan a cica?
2009. okt. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azóta meglett, viszont el is pusztult. Valami mérget ehetett a barátnőm este 10kor telefonált nekem, hogy mi van a macskával, de nekünk nincs kocsink és 25 km-re arréb voltam épp. Mondta, hogy felhívta az állatorvost elmondta, hogy mi a helyzet a macskával, de azt mondta az orvos, hogy már teljesen feleslegesen vinné be, éjszakára 20ezer az alap csaka megőrzéssel vizsgálatok nélkül és ő már nem fogja túl élni, mert olyan rohama volt, remegett össze-vissza, h sérülhetett az agya, mert nem ismerte fel a barátnőmet, habzott a szája, barátnőm testvérei, szülei hozzá se mertem nyúlni, jah és totál ki voltak dülledve a szemei. Barátnőm végig a karjaiban tartotta és rájött, h hogy kell fognia, hogy gyorsabban lemenjen a görcsös rohama, de már későn jött rá, akkor már nagyon ki volt szegény, kb. 20 percenként felhívta az állatorvos, h milyen az állapota a cicának, azt mondta, h szerinte epilepszia, hát sztem meg baromira nem, sztem mérget ehetett. És nem vagyok benne biztos, h vmi ellenanyagal nem lehetett volna segíteni rajta, vagy legalább elaltatni. Szóval hajnalban jobban lett a cica, akkor kivitte a barátnőm a helyére, de reggelre eltűnt és azóta sincs meg. Véleményem szerint elvonult meghalni, ahogy az állatok szokták. Nagyon rossz volt, én 9. hónapban voltam már, nagyon bántott, h nem lehettem mellette, de ha látom lehet,h nem tett volna jót nekem , mert állítólag nagyon brutálul nézett ki. Szerintem az orvosnak igenis ki kellett volna mennie, mondtam is barátnőmnek, h az orvos ki megy természetets én kifizetem, de az orvos azt mondta, h reggel lesz csak addig éjszakai ügyelet van. Hát így legalább nem az ügyeleten idegen kezekbe ment el. Szerintem a kukoricás sűrűjébe vonulhatatott, mert úgy eltűnt, h nyoma sincs. Sokáig tartott mire hajlandó voltam más macskát érinteni, nagyon kibuktam... Hát ennyi a "rövid, tömör" story... :-( :-( :-(
2009. okt. 21. 08:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!