Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 éves macskát hogy neveljek...

2 éves macskát hogy neveljek meg? Pofátlan nagyon. Asztalra ugrál, hisztizik, függönyre mászik, stb.

Figyelt kérdés

Felugrik az asztalra, lepakoljuk onnan, már fél perc múlva újra ott van. Van, hogy elég ha meglátja, hogy valaki dühösen közelít felé, már ugrik le és rohan. A függönyt mindíg figyelemfelkeltésnek használja. Elkezdi piszkálni és mászna rá. Leszedem róla, utána már szalad és szinte hallom, ahogy röhög. Reggelente kiffejezetten azt csinálja sokszor, hogy felugrik az asztalomra, amit tudja, hogy utálok. Én kiugrom az ágyból, ő már rohan kifele (hátha lap valami finomat), visszafekszem, pár perc és újra ott van, ezt eljátszuk ötször, és utána már csak ha felülök is röhögve elrohan.

Az ajtóval meg kiakaszt. Ugrál a kilincsen, ez oké, engedjem be, engedjem ki. De az, hogy kimyeg, és rá 10mp-re már jönne vissza, és ezt a ki-be jűtékot el tudja játszani ezerszer, ez csúcs. Már megint. Ha nem engedjük ki, akkor ugrál-ugrál és nyávog, hisztizik. Tudom, elkényeztettük. Amúgy eszméletlenül szeretjük, nem kell félreérteni. De erre ki kéne találni valamit, tudok javasolni valamit?


2009. márc. 11. 23:47
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Reggel meg ne vedd észre. Nála ez egy szertartás. Jó muri. Ne játszd a szertartásait. A macska se hülye, fölöslegesen nem csinálja majd.
2009. márc. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
A mienk már 14 éves, úgyhogy tapasztalatból írom: túl kell ezen az időszakon is lenni. (Tisztára, mint a szülőknek a kisgyerekkoron és a kamaszkori időszakon.) Nevelni nagyon nehéz, mert ha bántod, megjegyzi, nem felejt. A mienk ráadásul bosszút állt (ahányszor jól "lecsesztük", annyiszor a szobában végezte el a dolgát az amúgy kényesen szobatiszta macs'). Szóval, mi adtuk fel. Szerencsére a "felnőttséggel" csitultak ezek a problémák. Ma már komolyan mondom, hiányzik egy kis pofátlanság a részéről!
2009. márc. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Na én akkor meg se szólalok...Az én macsekom 2éves lassan...Összetört már 2vázát,a mikrót vhogy lelökte a polcról,fogalmam sincs hogyan történt...Felmegy az asztalra,lop ebből,lop abból,belezabál,kirágja a zacskót,anyum táskájába is belepisilt egyszer,utána az enyémbe is..Persze rohadt ideges lettem,mert benne voltak a leleteim,és macskahugyosan kellett visszavinnem a dokinak...Na meg persze jó drága táska,amiből nem tudom hol fogok kapni mégegyet...:S
2009. márc. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
10:13-as vagyok: a mienk egy időben -amikor még nem volt elterjedt a mobil-, a vezetékes telefon zsinórjára "szakosodott". Ha beszéltünk rajta, ugyebár mozgott a vezeték, emiatt egy óvatlan pillanatban rávetette magát és elharapta. Többször is... Már furcsállták a telefonszalonban a zsinórvásárlásaimat.
2009. márc. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a macska elég bosszúálló állat, ha sértve érzi magát.

Az enyém is teljesen szobatiszta, még fiatal is a jelölgetéshez, de egy alkalommal a konyhában hagyott zacskóra pisilt egy akkorát, hogy egy lónak is becsületére vált volna! Pedig az alom mindig tiszta. A cicánkat úgy vettük magunkhoz, hogy lakásban lesz és összeszoknak a kutyával, majd mehet kinti cicának! Hát... ennek csak az első része teljesült. A cicát csak felügyelettel lehet kint hagyni a kutyával, pedig nem félős a cica, nem fut a kutya elől, az mégsem viseli el. Nálunk "csak" virágföld kipiszkálás szokott lenni, néha virágburogatás. Az asztal abrosszal van letakarva, és semmi nincs rajta hagyva ami érdekelné. Bár így is észreveszem, hogy járt az asztalon, rajtakapni soha nem tudtam, pedig akkor tudnám nevelni. A konyhapultra nem jár fel, ott szoktam neki csalikaját hagyni, eddig mindig érintetlen volt. Ha felszokna oda is, akkor sajna kint cica válna belőle. Az már kicsit sok lenne! A konyhaasztalt keveset használjuk, előtte mindig fertőtlenítős ruhával letörlöm, de ugyanezt a konyhapulttal már nem viselném el.

2009. márc. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
40%

A macskák öntörvényűek. Nehéz dolog az biztos... nem fogod tudni megnevelni ennyi idősen az tuti.

Nyírd ki :DDD - csak vicc volt.

2009. márc. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
100%
Nekem egy másfél éves ivartalanított kandúrom van. Ő is sokszor pofátlan. Én hiába sprickálom le vízzel, akkor is felmegy az asztalra, harapdálja a virágokat. Erőteljes hangon mondom neki, hogy nem szabad, de csak néz rám, aztán később ugyan úgy megcsinálja. Sőt, ha rászólok, akkor visszabeszél. Fel is vettem mobilra. Felesel és szabályosan vitatkozik. Tiszta muris. A leszúrás után elkapja a bokám. Olyan kis bosszúálló. Én is le szoktam szorítani és nem engedem megmoccanni, de eddig nem igazán értem el semmit. Nagyon öntörvényűek. Biztos cicája válogatja, mert az első cicánkkal nem volt semmi ilyen probléma, tök nyugis volt.
2009. márc. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az enyém is harap!! Elbújik valami mögé, onnan támad. Odarohan, átkarolja a lábam a melső mancsaival és belém harap. Ezt akkor csinálja őkelme, amikor jó kedve van... Ráadásul csak velem kivételezik így (aki eteti-itatja-gondozza), más családtagokat megkímél ettől a "kedveskedéstől".

Beszélgetni viszont a lányom tud vele a legjobban. Kinyúlunk a röhögéstől ilyenkor. Panaszkodik, morog, nyög, mondja a magáét, mintha neki volna a legrosszabb sora a világon. (De cserélnék vele!) Aztán ha megunja, még nyög egyet lemondóan, és ott hagy bennünket, mint akikre felesleges az időt pazarolnia és királynői tartással elvonul.

Macskafüvet hiába vettem neki. Az egyik pálmámat csócsálta el. Régen a gyerek miatt bújtam a növénykönyveket, hogy nehogy mérgezőt egyen, most miatta kéne!

2009. márc. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az enyém is ugyanilyen pofátlan, 1,5 éves. Amikor ettem valamit, szabályszerűen kiszedte a kezemből! A kajákat mindig lejmolja, de az sem segít, ha fejbe verem egy kicsit.... Néha megőrjít. Remélem, azóta rendben van a macskád! :)
2013. márc. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!