Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 2 éves macskát hogy neveljek...

2 éves macskát hogy neveljek meg? Pofátlan nagyon. Asztalra ugrál, hisztizik, függönyre mászik, stb.

Figyelt kérdés

Felugrik az asztalra, lepakoljuk onnan, már fél perc múlva újra ott van. Van, hogy elég ha meglátja, hogy valaki dühösen közelít felé, már ugrik le és rohan. A függönyt mindíg figyelemfelkeltésnek használja. Elkezdi piszkálni és mászna rá. Leszedem róla, utána már szalad és szinte hallom, ahogy röhög. Reggelente kiffejezetten azt csinálja sokszor, hogy felugrik az asztalomra, amit tudja, hogy utálok. Én kiugrom az ágyból, ő már rohan kifele (hátha lap valami finomat), visszafekszem, pár perc és újra ott van, ezt eljátszuk ötször, és utána már csak ha felülök is röhögve elrohan.

Az ajtóval meg kiakaszt. Ugrál a kilincsen, ez oké, engedjem be, engedjem ki. De az, hogy kimyeg, és rá 10mp-re már jönne vissza, és ezt a ki-be jűtékot el tudja játszani ezerszer, ez csúcs. Már megint. Ha nem engedjük ki, akkor ugrál-ugrál és nyávog, hisztizik. Tudom, elkényeztettük. Amúgy eszméletlenül szeretjük, nem kell félreérteni. De erre ki kéne találni valamit, tudok javasolni valamit?


2009. márc. 11. 23:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"és szinte hallom, ahogy röhög."

Ezen mekkorát szakadtam LOL:))

Nekem is volt pofátlan macskám,én a pákosztosságról úgy szoktattam le, hogy vízipisztollyal lesben álltam, és adtam neki a megfelelő pillanatban. A hisztizéssel kapcsolatban, esetleg nem lehetne néhány napra kizárni a lakásból? Vagy pedig nem belemenni a játékba, tudod mint a gyerekeknél. Lehet neki is segítene egy pohár víz.

2009. márc. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos a macskákat nem nagyon lehet nevelni, pláne ennyi idős korban. Esetleg az asztalra felmászás ellen jó, hogy lesbe (véletlenül se lásson!) meglövitek vizipisztollyal, vagy egy befőttesgumival. Vagy egy kis tálkát odatesztek tele aprópénzzel, és ha lelöki, hátha annyira megijed, hogy megjegyzi. Nem biztos, hogy bejön, de egy próbát megér.

A többivel sajna nem igen lehet mit csinálni. A macsekok ilyenek, végtelenül pofátlanok tudnak lenni. :) (de én is imádom őket :)))

2009. márc. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
22%

NEM LEVENNI KELL AZ ASZTALROL MEG LESZEDNI A FÜGGÖNYRÖL HANEM LERUGNI AKKOR MJD MEGTANULJA A BÜDÖS MACSKA HOL A HEJE

EGYÉBKÉNT ÉN BE SE ENGEDNÉM A HÄZBA

2009. márc. 12. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az előttem szólók írták a vízzel spríccelés zörgés (én egy nagy kulccsomót dobáltam, nem a macskához, hanem mögé) az egyetlen megoldás. És nem hagyni, hogy terrorizáljon titeket. Igen az ember jót röhög rajta, még egy kicsit büszke is, hogy neki ilyen egyéniség macskája van, csak fárasztó. :)

Olyan mint a gyerek, addig csinálja, amíg te is benne vagy a játékban, és látszik, hogy ez a játék tetszik neki. Tehát kimegy, ne engedd vissza egy pár órát, semmi baja nem lesz tőle.

Másik megoldás a macskaajtó. Felszereled és meg van oldva a dolog egy életre. (Én hasonló okból szereltem fel az enyémet, utána megszüntethettem a macskaalmot, mert már nem kellett nekik, és önállóbbak lettek, kint is többet tudtak játszani, mert nyugodtak voltak, hogy visszajutnak.)

2009. márc. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szinte hallod ahogy röhög. ez úgymond igaz is lehet, csak nem úgy. Nekem a kutyám hasonló, és tényleg van egy kis huncut nézése, hogy ismét csak bajt okozott. Direkt csinál dolgokat, hogy bosszúságot okozzon, és látni amint mosolyog, (mert a kutyák is tudnak mosolyogni, nevetni, átvitt értelemben). A vízipisztolyos dolog hatásos lehet, jól írták előttem páran, de akármennyire is szeretitek kell egy kis nevelés. Ki kell engedni ha ki akar menni, de én már csak később engedném vissza, hogy tanulja meg, hogy ha egyszer kimegy, akkor nem tud egyből visszajönni. Meg lehet tanítani egy kutyát, macskát még akkor is ha 10 éves, csak akkor több időbe telik. Ezt egy kiképző mondta nekem, de mindenképpen el kell érni, hogy érezze, hogy te vagy a "felsőbb rendű". Sok sikert. Bár a macskák mindig is ilyenek lesznek
2009. márc. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
25%

kösd ki két hétre aztán majd megjön az esze hogy ne ugráljon be kell törni mint egy kutyát az hatásos

de ki a friss levegőre az esőre és majd akkor értékeli majd a jo meleg szobát és utána is csak aludni engedd haza

2009. márc. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

Nekem egy 5 hónapos kiskandúrom van. Az előttem szólókhoz csatlakozom: hírtelen sokkolni kell, ha rosszat tesz. Ha dilizik és már iszkol, akkor be kell szorítani pl a wc-be, majd rácsukni az ajtót legalább fél órára. Az enyém az ilyenek után mindig feltűnően jól tud viselkedni és nagyon hízeleg. Eleinte az ágyra is fel akart ugrani mellém, de még szinte fent sem volt, már rávágtam az ágyra. Azzal a lendülettel ugrott le, többet nem próbálkozott.

A legjobb az amikor rajtakapod, de nem veled köti össze a büntetést, erre tényleg jó a vizzel való lövöldözés vagy egy puha rongylabdával megdobni. Ha menekül, akkor javaslom azt is, hogy kapd el és nyomd le a földre fél percig, de nem tudjon karmolni, ha kapálózik és nem tud menekülni, abból ért a legtöbbet.

2009. márc. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez a cica nem egy lusta Garfield típus. Az ilyen macskának kert kell. Mivel a lakásotokban már teljesen kiélte magát, így újdonságot csak a ti reakciótok okoz neki. A kertben meg minden percben érné valami érdekes dolog, amire ráugorhat, megszagolhat, megfigyelhet. A lakásba max csak aludni járna haza, de akkor biztos, hogy tényleg csak aludna:)
2009. márc. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%

Ez a cica mindent játéknak vesz. Ha rászólsz, azt hiszi játszol. Te rendezd el magadban, hogy ki hány kiló?Ki a főnök. Ha rendetlen, dobd, ki, hogy nyekkenjen! ha visszajön egyszer, nagyon csúnyán zavard el.Hogy 2-odszor ne jöjjön. Csapj rá egy újsággal!

Ha az asztalra megy nagy sicc mellett nagyon csapj rá!Úgy, hogy mégegyszer ne próbáljon!

Nem lehet a lakásból istállót csinálni, te vagy a tápláléklánc csúcsaán, nem kell finomkodni. Nem arra biztatlak, hogy vadállat legyél, csak egyszer tedd helyre a dolgokat, amit te eresztettél ki az irányításod alól.

Tudni fogja, hol a helye, ne félj. A macskának se jó, ha ő a főnök, ez természetellenes.

Nem kell finomkodni, látnád mit csinál a rangsorban feljebb álló kandúr az alatta levővel, ha csak közelít az ő helyéhez!!(hetekig 3 lábon járt a vakmerő, úgy megsebesítette)

Ez egy állat, és ő van a rangsor alján. Csak így tarthatod lakásban.Meg egyáltalán.

Attól játszhatsz vele - mikor Te is akarsz. Hálás lesz.

ha nincs rá szükség, vonuljon vissza! Csak határozottan.

2009. márc. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ja, most jut eszembe, ha nem akarod megütni: Ami a macskáknak legszörnyebb: a zaj. Tapsolj egy nagyot, hatalmas SICC mellett. Ha rosssz. Nem fogja akarni, ha rájön, hogy mindig akkor történik.

A miénk legfőbb büntetése, ha előveszem az alufóliát.

Nem is büntetni akarom, csak kell. De ha tudná, befogott füllel menekülne.

2009. márc. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!