Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Toxoplaxmózis ellen be lehet...

Toxoplaxmózis ellen be lehet oltani egy macskát?

Figyelt kérdés
Babát várok és nem szeretnékl bajt!
2008. febr. 12. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz semmi baj, ne izgulj. Nekem és sok másnak is van cicája, és még nem hallottam toxo fertőzésről. Az állatdoki is azt mondta, praxisa alatt még nem szűrt + cicát. A lényeg, hogy ne ürítsd az almát, és próbálj nem hozzáérni, de hát ki állja meg, hogy simizze.-) én is simiztem, utána jól kezet kell mostni, és semmi baj nem lesz:-)

Még annyi, hogy ne engedd az ágyba, ahol alszol.

2008. febr. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Ezekket én is nagyjából tudtam, csak mintha hallottam volna valahol, hogy van oltás is nekik...vagy álmodtam :) nemtom! :)
2008. febr. 12. 16:02
 3/7 anonim válasza:
100%
Az álmot is takaríthatod, maszkban, gumikesztyűben. De magadat, sőt a cicát is megszüretheted a dokival. Labor. És be is lehet oltatni...én már ezeket mind megkérdeztem. Engem megvizsgáltak (vérvétel) és negatív. De a cicám nem jár ki, benti cicu és nem kap nyers húst. Ez utóbbi a fontos.
2008. febr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Előző válaszoló vaok. És persze nem álmodtad - be lehet a cicát oltatni. Sőt érdemes, nem csak toxo ellen. Meg kell kapnia a szükséges oltásokat - nálunk is így volt.
2008. febr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Itt elolvashatsz minden alapvető információt amire szükséged lehet a toxoplasmosys-szal kapcsolatban.


[link]

2008. febr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazán nagyon kedves vagy! A mi cicánk is házimacsek, szegény életében még sosem látta a külvilágot, be van oltva mindenfélék ellen. Én tegnap kérdeztem meg egy dokit aki azt mondta nincs oltás ez ellen...de mindegy is, emberem szedi ki a kakit most már, meg azért sokkal óvatosabb vagyok. De azt nem bírom ki, hogy ne puszilgassam a kis dögöt, mert úúúúúgy imádom!!!!!
2008. febr. 14. 07:03
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, be lehet oltatni, de ha nagyon aggódsz, kérj a dokidtól vérvizsgálatot. (Ha indoklod, hogy cicád van, támogatja a TB.) A maccsot is meg lehet szűretni, de általában a kijárós kölyökcicák fertőznek potenciálisan, a felnőtt benti macskáknál nem jellemző.

Én kértem vérvizsgálatot, és régi fertőzésem van, azaz immunis vagyok, védettséget szereztem. A tudat nagyon megnyugtató, jobb így várni a babát, és legalább a kedves szőrpamacsommal sem kellett, hogy megváltozzon a kapcsolatunk. :)

2008. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!