Purina One Vs. Happy Cat?
Melyik a jobb táp?
Happy cat-ről vélemények? Jelenleg Purina One-nal etetek, csak az a baj, hogy nagy kiszerelésben nem kapok belőle sehol.
Na, hogy ha 750-es kiszerelést nézzünk. utána néztem kb 1000 ft, akkor az 1333ft/kg.
Nem tudom miért lettél ideges... szidtam a perfect fit-et?
Amúgy is a kérdező egyetértett velem hogy orijen olcsóbban jön ki nézd vissza.
Mit mondtam hülyeségeket? xD
Nem sokkal tévedtem... Amúgy én meg juniorrol beszéltem a számításnál, ott a max 190grammos kiszerelés. (kis macskám van)
Segédlet a tápok címkéjének olvasásához:
Sterilizált döghús tápokban felhasználását semmilyen jogszabály nem tiltja. Viszont a tápgyártók szabványa pontosan előírja, mikor írható rá a tápra, hogy húst tartalmaz, és mikor nevezhető meg a húsforrásként szolgáló állat.
A feltüntetett adatok valódiságát a fogyasztóvédelmi hatóságok ellenőrizhetik, ezért aztán kialakult egyfajta "szleng" a címkéken:
"Animal":
Fogalmunk sincs miféle állatokat tartalmazott az alapanyag (biohulladék megsemmisítőből beszerzett alapanyagra utal, különben a marketing osztályunk kedvéért megneveznénk az állatot)
"Meal":
Mindenféle szemét, vágóhídi nyesedék, esetleg egész állat fülétől a farkáig (utóbbi esetben némi hús is, de hogy mennyi, fogalmunk sincs, ezért bármennyire is szeretné a marketing osztályunk, nem írhatjuk a címkére, hogy "hús").
"Protein":
Ezt az alapanyagot sajnos teljesen szét kellett főznünk, hogy sterilizálva fogyasztható legyen. A nyakadat teheted rá, hogy foszladozó dögökből készítettük, mert valódi hús felesleges szétfőzésére nem szórnák ki a pénzt.
A fentiek kombinációi (az állat megnevezése nélkül) halmozottan döghús alapanyagra utalnak, közte az elaltatott kutyák, macskák millióira.
Érdekes cikk...
Mostmár ezt nézni fogom :).
KÖSZI!
Ahogy a prémium tápok felé haladsz, úgy tűnnek el a táp címkéjéről a (legalábbis kombinációjukban) kétes eredetű (biohulladék), illetve értéktelen nyersanyagokra utaló "animal", "meal", "protein" szavak, és a növényi alapanyagok, és úgy szaporodnak az ellenőrzött/értékes alapanyag eredetre utaló állatnevek, és a "meat" szó.
De azt, hogy semmi biohulladék (vau-vau, miau, nyusz-nyusz) nincs a tápban, valójában csak egy dolog garantálja biztosan: ha a nyersanyagot minimális hőkezelés után, félig nyersen is el merik adni tápként.
Ilyen jelenleg csak egyetlen gyártó két márkájánál fordul elő.
Természetesen a macskád a tápként árult szemetet nem enné meg mert a macska nem növényevő, és nem is dögevő, hanem szigorúan húsevő.
Ezért aztán illatanyagokat és ízfokozókat kevernek bele a "tápba", amivel vonzóvá teszik a szemetet. Csakhogy a macskák nem egyformák. Amelyik ízfokozóra az egyik macska "bukik", azt esetleg a másik macska utálja. Ezért aztán a különböző tápokban különböző csali vegyianyagokat használnak.
Néhány folyomány:
- nincs olyan, hogy a "macskám ette a csirkés kitekat-ot, enni fogja a csirkés whiskast, vagy RC-t is". A csirkehús íze-bűze ezekben a tápokban már nyomokban sincs jelen. Ne az állatnevet figyeld a csomagoláson, hanem azt nézd, milyen ízfokozót tettek bele,
- ha a macskád zabál egy tápot, az nem azt jelenti, hogy az a táp különösen finom, netán jó minőségű, hanem azt, hogy telibe tafálták azt az illatot, vagy ízfokozót, amire a macskád különösen fogékony,
- ha a macskád minden tápból épp csak annyit csipeget, hogy fel ne forduljon, az annyit jelent, hogy a macskád nem eszik szemetet (mert húsevő), és egyik szokásosan alkalmazott illatanyagra/ízfokozóra sem fogékony.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!