Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől hányhat? Mit csináljak...

Mitől hányhat? Mit csináljak vele? Tehetetlennek érzem magam.

Figyelt kérdés
Fiatal cicám reggel óta öklendezik, mintha hányni akarna, de nem tud. Pár cseppet hányt nem rég, elég vizes volt, olyan színe volt mint a mustárnak. Evett reggel, de látom rajta, hogy sz*rul van. Csak alszik, meg próbál hányni. Az állatorvos 18-19-ig rendel, de addig is mit csináljak vele?
2011. márc. 6. 14:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem rághatott meg valamilyen növényt? Nálam van egy csavarpálma, annak reszelős széle és ha lecsípnek belőle a ciccek, nemigen tudják lenyelni, mert megakad vagy a nyelvükön vagy rosszabb esetben a torkukban. Addig öklendeznek, amíg sikerül kiköpni.
2011. márc. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Változtattál mostanában az ételén? Tápváltáskor előfordulhat hányás, ha a cica gyomra érzékenyebb. Ebben az esetben gyomorkímélő gyógytáp javasolt (pl: Royal Canin Sensible), és pár napos diéta (magyarul: a konzerveledelek teljes nélkülözése).


Tudnod kell, hogy a cicáknál az időnkénti hányás természetes jelenség, hiszen így szabadulnak meg a gyomrukban felgyülemlett szőrlabdáktól. Ha a hányás csak egy, maximum két napig tart, és nem kíséri hasmenés, valamint a cica jókedvű, és van étvágya, akkor csak a szőr lehet a ludas. (Ez ellen szőroldó pasztát javaslok, minden állatboltban kapható, pl: Gimpet Malt Soft.) Ha azonban a hasa is megy, vagy nagyon levert, gunnyaszt, rosszkedvű, netán lázas(ha megfogod is érzed, hogy melegebb a megszokottnál, de végbélben mérhetsz is lázat neki) akkor orvoshoz kell vinni. Addig is nagyon fontos, hogy gyakran kínáld meg friss vízzel, mert a legnagyobb veszély ilyenkor a kiszáradás.


Üdv,

egy cicatenyésztő


Utóirat: Oltva van?

2011. márc. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nincs itthon semmilyen növény. Pont miatta. Fogalmam sincs mi lehet vele, mérgezés biztos nem lehet, mert panelban élünk, benti cica. A tisztítószerek szintén miatta direkt el vannak dugva.
2011. márc. 6. 14:21
 4/14 A kérdező kommentje:
Tápváltás nem volt. Minőségi kaját kap, ma csak egy fél alutasakosat evett reggel, de szerintem nem azt hányta ki. Hogy szárazat evett-e azt nem tudom. Hasmenése nincs, de az utóbbi 2-3 napban nem is láttam, csak pisilni. Ez először furcsa is volt, de mivel nem régóta van nálunk egy másik cica, ennek tudtam be a dolgot. Szőr nem volt a hányásában, nem érzem melegebbnek mint szokott lenni, rosszkedvű, és aludni próbál, csak néha rájön ez az öklendezés. Ha simogatom, tetszik neki, de nem dorombol (bár nem az a dorombolós fajta). Vízzel kínáltam, de nem kell neki. Egyébként sosem evett meg semmit, a kaján kívül.
2011. márc. 6. 14:26
 5/14 A kérdező kommentje:
Jah, persze be van oltva.
2011. márc. 6. 14:26
 6/14 anonim ***** válasza:

Az is előfordulhat, hogy benyelt valami apró játékot, idegen anyagot. Esetleg valami felsérthette, irritálhatja a nyelőcsövét. (Erre abból következtetek, hogy csak öklendezik, de nem hány ki semmit.)


A szőrhányást attól még, hogy a hányadékban nem találtál szőrt, nem lehet teljességgel kizárni. Lehet, hogy éppen ez a baj, hogy nem jön ki, de irritálja a gyomrát.


Egy állatorvosi vizsgálat mindenképpen indokolt, főleg, ha a hányás mellé rosszkedv is társul.

2011. márc. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utóirat: nem tudom, hogy mit értesz "minőségi" táp alatt, de a Whiskas, a Friskies és társai nem azok, rengeteg olyan összetevőt tartalmaznak, amik irritálhatják a cicád gyomrát. Ha nem azzal etetsz, akkor bocsánatot kérek.
2011. márc. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem, nem azzal etetek. Egyébként közben eszembe jutott valami, nem tudom, hogy fontos-e. Ő 4 hetesen került hozzánk, (most 1 éves) macskanáthás volt. Oltva is csak 7 hónapos korában lett, mert annyira beteg volt. Igazából akkor, játékos volt, de a szeme borzalmasan csúnya volt, rengeteg orvosnál voltunk vele, de senki nem tudott segíteni rajta. Aztán meggyógyult, leküzdötte. Igaz, akkor nem hányt. De a szeme most is csúnya. Emiatt is lehet esetleg?

Remélem, este tudnak vele valamit kezdeni.

2011. márc. 6. 14:47
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a macskanáthának ehhez nincsen köze, de azért a dokinak majd szintén mondjad el, lehet, hogy ő lát majd összefüggést.


Nagyon szép tőletek, hogy ennyi mindent megtettetek érte, nagyon örülök, amikor ilyen történetet olvasok! :)


Egyébként a másik cica, aki most érkezett hozzátok, ő is hasonló rossz körülmények közül jött? Mert akkor lehet, hogy hozott magával valami vírust. Ő jól van?


Délutánig nem sok mindent tudsz érte tenni, de ennyi idő alatt nem fog tudni kiszáradni, tehát ne aggódj! A fontos, hogy elvidd a rendelésre.

2011. márc. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, ő is hasonló körülmények között élt. Ő még kicsi 3 hónapos lehet. A nő akitől elhoztuk, egy tenyésztőtől vette meg az egész cica családot. Nem adott nekik enni, stb. Neki kiáll egy csontja ezért is nem lehetett törzskönyveztetni. Neki egyébként hasmenése van, (azt mondják, az új hely miatt, ő elég kis besz*ari) úgy hogy most diétázik. Nincs még oltva, de nem kizárt, hogy ő hozott haza valamit. Egyébként, ha gondolod átküldhetek egy rövid történetet amit a cicámról írtam. :) Megható.
2011. márc. 6. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!