Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért támad meg a macskám?

Miért támad meg a macskám?

Figyelt kérdés
Engem és a férjemet is gyakran megtámadja a macska miközben sétálunk a házba, a lábunknak ugrik és harapja, nem akarja elengedni. Fájdalmat, sebeket okoz. Sokszor lesből támad, meg amikor elfordulunk. Játszunk vele, gondoskodunk róla, szeretjük. Kipróbáltuk, hogy eltereljük játékkal a figyelmét, magára hagytuk, rákiabáltunk, ráfújtúnk, már az utobbi időben “veréssel” (rácsapunk a fenekére) próbálkozunk, de semmi. Másfél éves, ivartalanitott nőstény macska. Már bele vagyok betegedve, sírni tudnék, hogy ilyen hálátlan… kérlek adjatok tanácsokat vagy, hogy kihez fordulhatnék? Amúgy nagyon kedves, bújós cica, de naponta többször előfordulnak ezek nála…. Családalapítás előtt állunk, nem szívesen adnék túl rajta, mert nagyon szeretjük, de így kisbaba mellett nem lehet…
tegnapelőtt 20:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
76%

#8 Ez egy baromság, de hát mit is várunk attól, aki fajtisztának mondja a fajtatisztát. Tenyésztő meg tenyésztő között is van különbség, pont a keveréknél van az, hogy ki tudja, milyen idegrendszerrel születik a macska, a normális tenyésztő meg olyan párosításokat csinál több generáció ismeretében, hogy ne elgyengült beltenyészet alakuljon ki, hanem diverz, a jó tulajdonságokat erősítő, a gyengéket kiszűrő állomány.


Macskáknál meg ott van még az is, hogy nem mindegy, meddig van az anyjánál, mert 8 helyett az első 10-12 hetet nyugodtan mellette kéne töltenie, hogy eltanulja, mi a játék normális mértéke.

tegnap 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
26%

Életemben nem volt ilyen macskám pedig rengeteg macskám volt már.

Kizárólag kertesházban tartottunk macskát és kintiek mind.

Egyszer az egyik csinált hasonlót, de megfogtam a szürét (ettől lebénul akármilyen hülye) és kidobtam, aznap már be se engedtem, utána nem volt vele sem gond soha többé.

Igazából akkor kell erélyesen fellépni mikor még kicsik és először próbálják feszegetni a határokat, akkor tanulják meg hogy mi az ami még belefér és mi az ami már nem.


Ha körülnézel, mindíg benti macskák kattannak meg. Szerintem a macskáknak óriási a mozgásigényük és ezt főleg éjszaka élik ki, így napközben szunyálnak és odabújnak vagyis nagyon nyugisak és cukik, de éjjel a kintiek is ugrálnak, kergetőznek és vadásznak mindenre is, ha nem lennének prédák amiket kinyírhatnak szerintem azok is minket vadásznának és egymást mint a kicsik.

tegnap 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#11 pontosan írta le. A fiatalkori szocializációjában lehetett probléma, túl korán lett elválasztva az anyjától, vagy kis cica korában hagyták durván játszani. Olyankor még nagyon cuki, ha ránk támad, később pedig nehéz leszoktatni róla.

Amikor megtámad, játszik. Azért Titeket támad, mert Ti vagytok a társasága, a játszótársai. Nagyon-nagyon következetes neveléssel le tudjátok róla szoktatni. Elsősorban, ha olyasmit csinál, amit el akartok kerülni, legyen ennek egy egyezményes jele. A "sicc" vagy a "nem" szó tökéletesen megfelel. Mást ne! reagáljatok ezekre a támadásokra. Ne fujjátok le, ne üssetek rá, mert azt is a játék részének fogja tekinteni. Ha támad, szóljatok rá és utána kerüljétek el a cicát és ne foglalkozzatok vele. Ha viszont olyasmit tesz, amit erősíteni szeretnétek, pl. játszik a botos játékkal, kaphat utána valamilyen jutalomfalatot.

tegnap 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem akkor csinálja a cicám, ha idegen szagot érez rajtam. Más kutya, vagy macska szagot, például amikor barátnőmtől jövök haza,ott van cica es kutya is. Ilyenkor egybol megyek zuhanyozni.

Állítólag a szaglásuk sokkal kifinomultabb, mint a kutyáké.

tegnap 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
16%

Szokasos. Erkezik a baba, a macska meg azonnal menne…

:D

Azt se tudod vele hogy viselkedne, de mar kiraknad.

2 macska, 2 kutya es 2 gyerek utan en egyszeruen csalodott vagyok az ilyen emberek miatt.

tegnap 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
24%

15 elég ha egyszer eljátsza a gyerekkel azt amit a kérdező említ és máris végleges károsodásokat okoz, de gondolom akkor is ő a rossz felelőtlen ember...

Attól még mert te kísérted a sorsot a saját gyermekeid épsége árán is ne várd ezt el mástól. Én meg attól vagyok csalódott akinek fontosabb az állat mint a saját gyereke.

tegnap 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
60%

Eleg, ha megnezi, hogy hogy viselkedik vele. Ez se tortenik meg. Lehet engem lepontozni, de gyerek sincs meg 🤷‍♀️


Nekunk is van jatekos macskank, a gyerekhez eleteben kozel se ment, keruli, minket meg harapdalt egy idoben.

Azt se tudja milyen lenne. En csak erre irtam.


Senki nem kisert semmit. Igazan nem egy nagy cucc figyelni, aztan majd kesobb elgondolkozni a tovabbiakon.

Nyilvan ha valaki erre se veszi a faradtsagot, lelke rajta. Talan en vagyok a hulye, hogy feltetelezni mertem, ha mar egyszer felelosseget vallalsz egy allatert, akkor nem rakod csak ugy ki.


De ha ebben tevedtem, hat akkor naiv vagyok. Es szomoru.

tegnap 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!