Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért támad meg a macskám?

Miért támad meg a macskám?

Figyelt kérdés
Engem és a férjemet is gyakran megtámadja a macska miközben sétálunk a házba, a lábunknak ugrik és harapja, nem akarja elengedni. Fájdalmat, sebeket okoz. Sokszor lesből támad, meg amikor elfordulunk. Játszunk vele, gondoskodunk róla, szeretjük. Kipróbáltuk, hogy eltereljük játékkal a figyelmét, magára hagytuk, rákiabáltunk, ráfújtúnk, már az utobbi időben “veréssel” (rácsapunk a fenekére) próbálkozunk, de semmi. Másfél éves, ivartalanitott nőstény macska. Már bele vagyok betegedve, sírni tudnék, hogy ilyen hálátlan… kérlek adjatok tanácsokat vagy, hogy kihez fordulhatnék? Amúgy nagyon kedves, bújós cica, de naponta többször előfordulnak ezek nála…. Családalapítás előtt állunk, nem szívesen adnék túl rajta, mert nagyon szeretjük, de így kisbaba mellett nem lehet…
tegnapelőtt 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
Hát pedig unatkozik és játszik. Nem hálátlan, macska. Még több önállóan használható játékszer, még több játék, esetleg egy macskatárs.
tegnapelőtt 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Játszik csak durván. Az én kismacskám is konkrét vörös fognyomokat hagy a kezemen pedig belefér a tenyerembe kb. Jackson Galaxy videóit/tv műsorát ajánlom.
tegnapelőtt 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Rengeteg játéka van. Igyekszek vele sokat játszani, de legtöbbször 5 perc alatt ráun a botos játékra.
tegnapelőtt 21:28
 4/17 anonim válasza:
0%
néha mikor megyek a mamámhoz látom hogy tiszta véres a keze, mert megkaparja a macska. Ez egy hülye macska, jön oda hogy simogassam meg dorombol meg hízeleg a következő pillanatban meg rákap a kezemre, és harapni kezdi (mondjuk soha nem harap erősen, csak úgy bekapja), játszik valószínűleg de tény hogy a karma tud sebezni még játékból is. A macskák ilyenek, öntörvényű seggfejek, ezek nem kutyák hogy tanítani lehet. Legközelebb valami nyugis macskát vegyetek, az a main-coon meg az ilyen direkt szoba macskák általában normálisok, ezek a minden sarkon előforduló fekete,fehér,cirmos stb... macskák nagyon lutrik főleg ha ilyen utcáról szedett amiben össze vissza keverednek a gének.
tegnapelőtt 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen ő egy befogadott cica, 4 honapos korától van nálunk, 6 honapos kora óta ilyen vad :(
tegnapelőtt 23:14
 6/17 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem őrül meg a bezártságtól lehet vágyik más macskák társaságára, kijárni
tegnapelőtt 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
17%

#5 4-es vagyok, nem tudom hogy értetted a hozzászólásomat úgyhogy kicsit helyre próbálom rakni. Szóval igen, a macskák olyanok amilyenek, ez csak rajtad múlik hogy elfogadod vagy nem. Az említett véres kezű mamám is amúgy imádja ettől függetlenül, ő elfogadja hogy ilyen vad fajta, mert sokszor meg aranyos is tud lenni.


Szép dolog tőletek hogy befogadtátok, de a fajtatiszta macskákat meg kutyákat sem véletlenül nagyon odafigyelve tenyésztik, hogy a jó gének tovább örökőldjenek, az utcai macskák meg kutyák meg ugye nem fajtatiszták, és sok gén keveredik bennük, és ez lesz a végeredmény, hogy instabilak, vadak, de lehetnek jámbor bárányok is. Meg ott a lehetőség, hogy kitudja mit élt át az utcákon mielőtt befogadtátok, lehet napi szinten kellett harcolnia a többiekkel, és ez maradt meg benne, kinevelni belőlük az ilyet szinte lehetetlen.


Szóval ha tényleg szeretitek akkor elfogadjátok így, vagy próbálkozhattok tovább változtatni de nagy reményeket azért ne állítsatok. Van az a sorozat: Pokoli macskák, sokszor a "profi" macskaszakértő csávó se tud mit csinálni a rakoncátlan macskákkal.

tegnapelőtt 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Pont úgy tudtam, hogy a fajtiszta kutyák és macskák lesznek instabilak es vadak a túltenyésztés miatt….

A keverékek meg egészségesek

tegnap 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
#8 A túlszaporítottak lesznek idegdengék. Normális tenyésztő figyel az állatai idegrendszerének egészségére.
tegnap 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
A fajtiszták jobb természetűek, nyugodtak? Csak kérdem, kiváncsi vagyok
tegnap 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!