Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A k. macska a padlóra pisil...

A k. macska a padlóra pisil de az alomba csinál, miért csinálja?

Figyelt kérdés
Szóval kicsi macska, kb. 2 hónapos, de ez elviselhetetlen, hogy oda pisil az alom mellé vagy épp ahova akar, amikor szarni bele tud menni a kur.va alomba. Mi lehet az oka? Plusz a nagy cicától is látja, hogy az alomba kell pisilni..
tegnapelőtt 19:45
 1/7 anonim válasza:
100%
Zavarja, hogy koszos vagy hogy nem csak ő használja..., de ez inkább a nagyokra jellemző. Szerintem még nem tanulta meg. Figyelj rá és vidd az alomba, ha pisilni készül. Okosak ők, megtanulja csak türelem.
tegnapelőtt 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az alom mindig friss, barátnőm kb. naponta cseréli 🤷 Arra gondoltam én is ,hogy még nem tudja 🤦🏼
tegnapelőtt 19:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljatok meg beiktatni egy másik almosládát. Nem feltétlenül kell elrohanni venni - majd akkor, ha beválik -, egyelőre (próbaképpen) egy alacsonyabb peremű kartondoboz is megteszi.

Ahová meg már odapisilt, azt mossátok fel hipós vagy domestosos vízzel, hogy eltűnjön a pisi szaga.(Gyakran a szag miatt mennek ugyanoda vissza elintézni a dolgukat)

tegnapelőtt 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk több macskánk van bent és az egyik nem hajlandó abba pisilni amibe kakilt és fordítva. Tegyetek ki még 1 almos ládát. De megjegyezném 2 hónapos kiscica még bőven az anyjánál kéne h legyen, nagyon kicsi még, legyetek türelmesek vele. Én sajnos legelső cicámat ilyen picinek hoztam el, akkor még nem tudtam h ez nem jó nekik, 2 évbe telt mire hajlandó volt használni a kaparófát, sok mindent nem tanult meg a mama cicától, a korai leválasztásnak mindig van negatív hátulütője.
tegnapelőtt 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hol van az alom? A macska is lehet szégyenlős, egyesek nem szeretik olyan helyen végezni a dolgukat, ahol úgy érzik, hogy rájuk lehet látni. Persze ez nem magyarázza, hogy miért csak a pisi megy félre, de lehet hogy ellenőrizni kellene az alom elhelyezését is. De az is lehet hogy tényleg finnyás, a macska naponta többször is pisil, a napi egyszeri takarítás nem biztos, hogy tetszik neki.

A másik meg hogy a macska szimplán stressz miatt is végezheti máshová a dolgát. Igen érzékeny lelki világukat gyakran nehéz felderíteni, nem mindig derül ki a stresszforrás, de ha két hónapos az azt jelenti, hogy most kerülhetett hozzátok, minden új neki, elválasztották a többiektől, lehet hogy furcsán áll a fogason egy ruha, vagy a fa árnyéka mozog az ablakban, ami zavarja őt, bár ez még igazából mindig nem teljes mértékben magyarázza meg.

Harmadik lehetőség az, hogy egészségügyi gondja van. Ha látjátok pisilni, akkor nem láttok tünetet, minthogy nehezen jön, vagy láthatóan kellemetlen neki? Nem lehet, hogy nehezére esik visszatartani? Ha most érkezett hozzátok és még nem voltatok állatorvosnál, akkor egyébként is mindenképp érdemes elmenni ellenőrzésre, vagy legalább hogy tudják, hogy létezik az állat.

tegnapelőtt 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Két macskára legalább kettő, de jobb, ha három alom van. Nem megy oda pisilni, ahova a másik is, mert az már meg van jelölve, az a másik macskáé. Tessék szépen elmenni a boltba és venni neki egy külön tálcát.
tegnap 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kicsi az alomtálca. Xxl méret kellene, és kettő. Ha már bele van szarva a jelenlegi kis alomba, akkor nem fog belemenni taposni, kaparni a szart. Ki kellene szedni belőle, hogy újra használni lehessen az almot.
tegnap 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!