Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SÜRGŐS! Mit csináljak a...

SÜRGŐS! Mit csináljak a kertünkben levő kóborcicákkal? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Pár hónapja szült 4 kiscicát a kertünkbe egy kóborcica, és megsajnáltuk őket szóval elkezdtük őket etetni. Megpróbáltuk elajándékozni a kicsiket amikor nagyobbak lettek, de 2 közülük nagyon vad, el sem tudjuk kapni őket. A másik kettő pedig fiú, ők nem kellettek senkinek. Van már három cicánk, ők is nagyon stresszesek mióta az új kiscicák elfoglalták a kertet. Nem tudom mit csináljak velük, megtartani biztosan nem szeretnénk mert nem tudunk eltartani 8 macskát. Próbáltunk már keresni olyat aki kijön értük és befogja őket, de ez is 20 ezer forint/macska, nincs ennyi pénzünk. Tehát elég kilátástalan a helyzet, de ha meg nem adunk nekik enni félek hogy éhenhalnak.

aug. 28. 01:35
1 2
 1/14 Sterre ***** válasza:
77%
És a saját anyja nem foglalkozik velük vagy mi? Mert ha foglalkozik én hagytam volna. Általában a téli cicákkal adódnak problémák. Nyári/őszi macskák még átvészelik. Mondani szokás hogy a kölyök macska ha nem beteg az egyik legéletképesebb faj a világon.
aug. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
NE etesd őket! Majd lelépnek. A macska nem hülye, hogy éhen dögöljön.
aug. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Már nem foglalkozik velük az anyjuk, és az egyik beteg volt, őt el is vittük állatorvoshoz és már jobban van. De nem hiszem hogy túlélték volna, errefele nem szeretik annyira a macskákat.
aug. 28. 01:46
 4/14 Sterre ***** válasza:
100%
Ezt akkor már nektek kell tudni, hogy vállaljátok e ezt a feladatod. Vagy Facebookon írjatok valami állatos csoportba egy szívszorító posztot. Jelenleg az ismerőseim is macskát kerestek, de nem Magyarországon élünk.
aug. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Már több csoportba is kiraktam őket, de ugye kettőt el sem lehet ajándékozni mert vadak, a másik kettő meg nem kellett senkinek pedig barátságosak.
aug. 28. 01:59
 6/14 Sterre ***** válasza:
88%

Akkor már tényleg csak a cica alapítványok maradnak sajnos! Kopogtass több ajtón hátha. Küldök néhányat:

[link]

[link]

[link]

[link]

aug. 28. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akiket meg lehet fogni őket fel is raktam. 🫶
aug. 28. 02:21
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha nem érted őket akkor el fognak köpni és más kajaforrás után néznek. Az a baj,hogy az állatvédő szervezeteknél szerintem most a csillárról is macskák lógnak és nem nagyon tudnak már befogadni
aug. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*kopni, bocsánat autocorrect
aug. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Arany szívetek van, hogy gondoskodtatok rólak, de hát ja... Ha egyszer odaszoktattátok őket, akkor onnantól a ti problémátok. Vad cicákkal nem lehet mit kezdeni, örökbe se adhatók. Hírdesd őket kitartóan, hátha lesz rájuk gazdi. Sok skritériumot ne támassz a leendő gazdáknak, különben sajnos a büdös életbe se szabadulsz tőlük.
aug. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!