Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kell póráz vagy szállítódoboz...

Kell póráz vagy szállítódoboz a macskának, ha állatorvoshoz megyünk?

Figyelt kérdés
Kb fél éves nőstény, valahogy ide keveredett valamelyik szomszédtól, és ittragadt, senki nem tart igényt rá. Kedves dorombolós macska, úgyhogy megszerettük, és szeretném ivartalaníttatni, meg ami még kell ilyenkor. Még soha nem voltam allatorvosnál. Mi ilyenkor a protokoll? Kell póráz, vagy speciális macskaszállító? Mert ha nem muszáj, akkor nem szívesen költenék erre, úgysincs tervben, hogy a jövőben majd macskával fogunk utazni vagy sétálni.

tegnapelőtt 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj valahonnan kölcsön kérni egy szállítódobozt. Nálunk az állatorvos megelőlegezi, és ha nem kell már, visszavisszük. (De ez nem mindenütt opció).

Kézben, vagy csak úgy, a kocsi hátsó ülésére ültetve/szállítva nem a legoptimálisabb. Megriad a zajtól, utcai kutyák ugatásától, az autó berregésétől és kész a baj.

És a frissen operált, alvó cicát is valahogyan haza kell juttatni.


Ha semmiképpen nem megoldható, egy nagyon erős kartondoboz is megteszi, de óvatosan..Ne ugorjon ki belőle.

Az állatorvost nem érdekli, hogy miben viszed el hozzá a macskát.

tegnapelőtt 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A hordozó alap, anélkül el se indulj vele orvoshoz! Márcsak azért is, mert az ijedtségtől karmolni, menekülni fog, a kezedből kiugrik és a váróban szétkapja egy kutya. Póráz nem kell, nem kutya.
tegnapelőtt 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én azt javaslom, próbálj meg valahonnan kölcsönkérni egy hordozót. Talán valami facebook-csoportba is feltehetnéd a kérést.
tegnapelőtt 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
12%
Hordozó kéne de én vittem már be kézbe is macskát mikor bem volt 😂
tegnapelőtt 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Ha mégis kézben viszed, akkor tekerd be jó vastagon egy fürdőlepedőbe, vagy plédbe!
tegnapelőtt 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát most gondolj bele, hogy mi van, ha a váróteremben lesz még 3 kutya... nem biztos, hogy kézben meg tudod tartani.
tegnapelőtt 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ezek nélkül biza bajosan viszed el. Kiugrik a kezedből, aztán pápá.
tegnap 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hogy akarnád vinni, ha nem hordozóban?? Persze hogy kell! Póráz nem muszáj, vannak akik az extra biztonság miatt raknak azt is.
tegnap 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Érdekes hogy lepontoztak azért mert azt írtam hogy vittem már kézbe macskát mikor nem volt hordozóm....

Gondolom jobban tettem volna ha hagyom szenvedni az állatot és ahelyett hogy rohanok vele a dokihoz inkább el kellett volna mennem egy hordozóért és utána vinnem orvoshoz

tegnap 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9

Nem kéne “elmenni” érte, kéne hogy legyen hordozó otthon annak, akinek van macskája.

tegnap 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!