Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi időbe telik,hogy...

Mennyi időbe telik,hogy feloldódjon a macskám?

Figyelt kérdés
Én mindig is egy nagyon bújós,nagyon barátságos,igazi kis szeretetgombóc kismacskát szerettem volna,olyat ami vágyik a szeretetre.Én egy kölyök macskát szerettem volna,olyat ami már kézhez van szoktatva,nyugodt természetű,szoba tiszta.Viszont múlt hétvégén az Oxigèn állatmentő alapítványtól örökbe fogadtunk egy lány macskát,a hölgy szerint 2 éves de nem tudom hogyan lehetne megállapítani a pontos korát. Tőlem az Amanda nevet kapta ( én csak Amy-nek hívom ).Az első pár napban nagyon félős volt,az első napon mikor haza hoztuk,felmászott a ruhásszekrényünk tetejére és egész nap ott gubbasztott.Minden zajtól megrémül,még egy kis zacskózörgéstől is,ha megmozdulunk egyből elmenekül,elbújik,ha hívogatóm nem jön oda hozzàm,próbáltam játékkal is előcsalogatni,de attól is megrémült,most már viszont egy fokkal jobb a helyzet,fel jött az ágyamba és velem aludt,van amikor hagyja a simogatást,már játszani is tudok vele,a szivacs labda a kedvence,viszont még mindig elég félénk,nem jön oda hozzám,nem üdvözöl,ha hívom még akkor sem jön hozzàm.észre vettem,hogy sokszor csóválja a farkát,mikor simogatom akkor is,maga mellé húzza,illetve nem egyenesen fel tartja hanem görbén;ez mit jelent?Sokszor simogatom,hogy érezze azt,hogy szeretve van.Mikor fog megtörni a jég?Most csak a kezdeti szakasz miatt ilyen félénk és később már egy tök barátságos macska lesz?Mennyi idő mire tényleg egy bújós szeretet gombóc macska lesz belőle? Szerencsére már fel tudom magamhoz hívni az ágyba de még alvás közben is be húzza a farkát.Ő egyébként a második macskàm,az első 3-hónaposan került hozzánk ő 2nap alatt megszokta az új helyét,imádni való volt de egyben egy kis szörnyeteg is így meg kellett tőle válnunk.De valószínűleg a mostani macskám nem lesz a szívem csücske,ha ez így megy tovább,és lehet,hogy olyan macska után nézek ami megfelel az igényeimnek.Egyébként ő van,hogy fel ugrik az ablak párkányra és ki tekintget illetve az asztalra is fel megy.Hogy tudnám leszoktatni ezekről,hogy szeressen bent lenni a lakásban?

ma 13:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nincs kedvem végigolvasni. Valaki összefoglalja, hogy miben akarja feloldani szegény macskát? Attól függ az idő...
ma 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Kólauborkával ***** válasza:
100%
A lényeg az, hogy cserélgeti az állatokat, mint más a játékait, mert nem úgy működik, mint ahogy ő gondolta.
ma 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
36%

Nekünk olyan 1,5 - 2 hónap volt, amíg a bársonytalp beszokott. A macska nem kutya. Hagyd, hogy ő közeledjen hozzád. Ezt kis kézből etetéssel tudod gyorsítani.

A hozzáállásod valóban nem szimpatikus. Adj időt az állatoknak, hogy hozzád szokjanak. Ne az igényeid szerinti állatot keresd (olyan nem lesz, olyat csak rajzolni lehet), hanem legyél nyitott. Nézd meg, hogy Karminca mint szeretne neked adni. Lehet, hogy nagyon mást, esetleg jobbat kapsz, mint amit elterveztél. Velem például élt egy karminca, aki ha beállt a derekam, ráfeküdt és "megdorombolta". Egy rövid szundi után nem volt gond... A macska olyan, hogy neked kell nyitottnak lenni, nem olyan, mint egy kutya, aki a lelkét kiteszi, hogy látványosan megfeleljen neked. A macska legfeljebb akkor fog utasítást végrehajtani, ha nagyon sokat foglalkozol vele, de enélkül is hatalmas dolgokat tud neked adni. Hogy mit? Honnan tudjam. Ez rajtatok múlik.

A Kedvesem most nagyon beteg. Éppen szundizik. A macska hozzábújva hangosan dorombol. Ez az, amiben a macska más, mint a kutya. Megérzi, hogy hogyan tud segíteni. Ha megérezte, megpróbálja, de ehhez kölcsönös bizalom kell.

ma 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
#12 Köszönöm, megnyugodtam, hogy nincs szükség a kémiai tudomásomra. Az ilyen ember szégyellje el magát!
ma 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!