Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi időbe telik,hogy...

Mennyi időbe telik,hogy feloldódjon a macskám?

Figyelt kérdés
Én mindig is egy nagyon bújós,nagyon barátságos,igazi kis szeretetgombóc kismacskát szerettem volna,olyat ami vágyik a szeretetre.Én egy kölyök macskát szerettem volna,olyat ami már kézhez van szoktatva,nyugodt természetű,szoba tiszta.Viszont múlt hétvégén az Oxigèn állatmentő alapítványtól örökbe fogadtunk egy lány macskát,a hölgy szerint 2 éves de nem tudom hogyan lehetne megállapítani a pontos korát. Tőlem az Amanda nevet kapta ( én csak Amy-nek hívom ).Az első pár napban nagyon félős volt,az első napon mikor haza hoztuk,felmászott a ruhásszekrényünk tetejére és egész nap ott gubbasztott.Minden zajtól megrémül,még egy kis zacskózörgéstől is,ha megmozdulunk egyből elmenekül,elbújik,ha hívogatóm nem jön oda hozzàm,próbáltam játékkal is előcsalogatni,de attól is megrémült,most már viszont egy fokkal jobb a helyzet,fel jött az ágyamba és velem aludt,van amikor hagyja a simogatást,már játszani is tudok vele,a szivacs labda a kedvence,viszont még mindig elég félénk,nem jön oda hozzám,nem üdvözöl,ha hívom még akkor sem jön hozzàm.észre vettem,hogy sokszor csóválja a farkát,mikor simogatom akkor is,maga mellé húzza,illetve nem egyenesen fel tartja hanem görbén;ez mit jelent?Sokszor simogatom,hogy érezze azt,hogy szeretve van.Mikor fog megtörni a jég?Most csak a kezdeti szakasz miatt ilyen félénk és később már egy tök barátságos macska lesz?Mennyi idő mire tényleg egy bújós szeretet gombóc macska lesz belőle? Szerencsére már fel tudom magamhoz hívni az ágyba de még alvás közben is be húzza a farkát.Ő egyébként a második macskàm,az első 3-hónaposan került hozzánk ő 2nap alatt megszokta az új helyét,imádni való volt de egyben egy kis szörnyeteg is így meg kellett tőle válnunk.De valószínűleg a mostani macskám nem lesz a szívem csücske,ha ez így megy tovább,és lehet,hogy olyan macska után nézek ami megfelel az igényeimnek.Egyébként ő van,hogy fel ugrik az ablak párkányra és ki tekintget illetve az asztalra is fel megy.Hogy tudnám leszoktatni ezekről,hogy szeressen bent lenni a lakásban?

ma 13:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Na, kicsikem, nyugodj mar meg, tokmindegy hany kerdest irsz ki. Ne baszogasd a macskat. Napok, hetek.


De az, hogy mennyire felel meg majd az elvarasaidnak, lutri. Beszarok tenyleg, hogy nalatok csak igy jonnek-mennek a macskak,mert a kishercegno nem ugy kepzelte…

Fu, szuleid nincsenek? Ennyi eszuk van nekik is? A macska egy ontorvenyu allat. Nem mindig viselkedik ugy, ahogy akarod. Ha ezt nem birod felfogni, ne tarts macskat baszod.

Szanalmas.

ma 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Neked nem való macska. Egyébként pár hónap, adj neki jutalomfalatot.
ma 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#1 Állítsál magadon és tedd magad takarék lángra,hogy jössz te ahoz,hogy személyeskedjél?!!!
ma 13:49
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Lehet elkeseritelek, nem minden cica bújós, barátságosabb lesz, ha megérti, hogy szeretetben, biztonságban van. A cicáink egyik félős, a másik kevésbé, ő néha utálatos, mindkettő bújós. A régi cicám kicsit se volt bújós, egyéniség volt, szerettük. Az előéletüktől, érte-e rossz (kiscsaj örökbecica, az előélete miatt félt, 3 év kellett mire magától jött, most is rajtam lóg :)), és a természetüktől függ, milyenek lesznek. Sok türelem, közös játék, simi. HA viszont tényleg azt érzed, hogy sehogy se passzoltok, hamar keress neki új gazdit, amig nem szokott meg ott. Az ablakban mind imád nézelődni, cica TV-zni, ez nem baj, csak legyen biztonságos.
ma 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%

Ezt nem lehet megmondani, egyéni. Van aki 1-2 nap után is egészen otthon érzi magát, más macskának meg hetek, hónapok is kellhetnek ehhez. Erősen függhet attól, hogy hogyan van szocializálva, vannak-e negatív tapasztatatai, ami miatt félős.

Mivel hagyja magát simogatni, játszik és még melletted is alszik, azt mondanám, hogy elég jól álltok. De arra nincs garancia, hogy valamikor olyan igazán bújós lesz. Egyszerűen nem minden cica ilyen, ezt el kell fogadni és az tényleg nem megoldás, hogy ha valamelyik nem felel meg minden igénynek, akkor csak lecserélitek. Az előzőt se kellett volna csak azért, mert rosszalkodott. Szépen, türelmesen meg lehet tanítani nekik, hogy mit szabad és mit nem.

ma 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

Húbazz.

Elolvastam.

Kétszer.

Nem felel meg az igényeidnek? Egyem a lelked.

Egy 3 hónapost már kidobtatok, mert "kis szörnyeteg" volt? Kölyökmacska volt, játszott. Meg kellett volna nevelni.

A benti cicák pedig szeretnek az ablakpárkányon ücsörögni és nézelődni kifelé.

Jól írták fentebb. Neked - egyelőre - nem való macska.

ma 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
Keress mas hobbit kerdezo, ne allatokkal szorakozzal. :(
ma 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%
Tartsál halat.
ma 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Kólauborkával ***** válasza:
81%
Csatlakozni tudok az előttem írókhoz, neked semmilyen állat nem való, ha pedig a szüleid támogatják ezt így ebben a formában, akkor ne is legyen állatod soha, mert egyszerűen nincs meg benned, aki a hobbi állattartáshoz kell…
ma 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

"Sokszor simogatom, hogy érezze azt, hogy szeretve van. [...] De valószínűleg a mostani macskám nem lesz a szívem csücske, ha ez így megy tovább, és lehet, hogy olyan macska után nézek ami megfelel az igényeimnek"


Ez nem szeretet. Ha valóban szeretnéd - nem csak ezt a macskát, hanem az állatokat -, akkor 7-8 nap után fel sem merülne benned, hogy túl adj rajta. A velük való kapcsolatot ugyanúgy idő kiépíteni, ahogy az emberekkel is. Nem ezt a macskát szereted, hanem egy ideát, elképzelt jószágot keresel, akit nem fogsz tudni "varázsütésre" megteremteni. Így persze, hogy csak csalódások érnek.

ma 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!