Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki macskát tart, az tulajdonk...

Aki macskát tart, az tulajdonképpen mazochista?

Figyelt kérdés
Szívesen olvasom az állatok kategóriát, és a macskákkal kapcsolatban elég negatív véleményem lett. Karmolnak, harapnak, nem az alomba piszkítanak és vannak, akik ezt elviselik? Miért? Csak valami pozitívat is szeretnék olvasni, miért tart valaki macskát? Jelenleg nincs jobb magyarázatom, mint a mazochizmus.

tegnap 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

A mi benti cicánk nem harap, nem karmol, hanem bújik és maximum játékból "támad" :)

Az almot is használja, nagyon ritka a "baleset".

Cserébe nagyon kedves, és hihetetlen vicces is tud lenni, én előtte sosem gondoltam volna, hogy egy benti cicával ennyit lehet nevetni (gondolom láttál már tipikus "vicces macskás videót", na pont olyanok az életben is) 😀

tegnap 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Ne felejtsd el, hogy aki idejön, annak kérdése van. Kérdés általában akkor van, ha probléma van.

Azért nem jön a gyk-ra kérdezni senki, hogy ma is hangosan dorombolt a cuki szőrgombócom, ugye ez jó? :)


A macska egyébként alapvetően szobatiszta állat, ösztönösen használja az almot. Egészséges macska nem harap, és a karmolás is maximum véletlen baleset. Cserébe ad egy csomó szeretetet, cuki, és van abban valami különleges, hogy egy miniatűr ragadozóval osztod meg az otthonod. :)

tegnap 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

A macskák karmolnak, néha alom mellé hugyozhatnak, hasmenést kaphatnak és telefoshatják a szobát, ha bármi baja van állatorvoshoz kell vele menni és kifizetni egy vagyon. Amikor kicsi, akár egész éjszakát is végignyávoghatja.


De aztán elkezd dorombolni, hozzád dörgölőzni, vígasztalni ha szomorú vagy, nekiáll hülyeségeket csinálni, ami mosolyt csal az ember arcára. Meg aztán dorombol, dorombol és dorombol, ami egy nagyon szívmelengető érzés. És bár a combodon dagaszt a kis mancsával és a karmaival tönkreteszi a gatyád, le van szarva, mert a cicus dorombol🐈


(Kicsit olyan mint hogy miért szülne bárki gyereket? Életképtelenek, miattuk repülőplüssshangyabálnaló*aszra költöd a pénzed, néha szemtelenel, nem tudsz tőlük aludni. Aztán meg rádmosolyognak, és minden oké:) )

tegnap 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Ha a gyerekem sír, a cicánk azonnal ott terem. 1,5 éves volt a kislányom, amikor egy idegen macska kinézte őt magának, engem levegőnek nézve nyílegyenesen a gyerekhez ment és azóta, 9 éve elválaszthatatlanok. Addig nem sokat tudtam a macskákról, rideg távolságtartó állatoknak tűnnek. El se tudtam képzelni, hogy lehet egy ilyen vadállattal ép bőrrel megúszni egy állatorvosi vizsgálatot. Ehhez képest a kislányomon soha nem ejtett semmi karmolást, a kezéből úgy vette el a tápot, hogy végtelenül óvatosan vette ki az ujjacskákból, állatorvosnál pontosan tudja, hogy csak segíteni akarunk, vérvételnél is tartja a lábát, de közben a fejét eldugja a karomba bújva. Amúgy utál minden más macskát, de az embereket, főleg a gyerekeket szereti. És tényleg rém idegesítő tud lenni, mert egész nap alszik, aztán éjszaka unatkozik és jön a fülem mellett dagasztani a párnát meg olyan hangosan dorombolni mint egy traktor. Mióta idősödik, időnként az ágy mögé kakil, amivel az agyamra megy. Szerintem erős szagnyomot akar hagyni, mert féltékeny a másik cicánkra. Annyira nem tudok tőle aludni, hogy újabban kicsukom a szobából estére, de látszik rajta, hogy ezen bánkódik. Amikor a másik cicát befogadtuk, annyira felzaklatta, hogy 2 hónapig nem volt hajlandó bejönni a házba, csak amikor már befagyott a valaga. Akkor simogatni se engedte magát, reszketett az idegtől. Egyszer meguntam, erőszakkal ölbe vettem és nem engedtem sehova, minden tiltakozása ellenére egy film alatt végig simogattam, amit ő sértett önérzettel, égnek álló szőrszálakkal elviselt, aztán az első adandó alkalommal meglógott az ölemből és ki a házból. De reggel felnyávogott és az ajtóban egy cickány várt megbocsájtása jeléül. Akkor már 2-3-éve nálunk volt, de sose hozott egeret korábban. Azon a héten kaptam még egyet és onnan kezdve hajlandó volt bent aludni és azóta ugyanaz a bújós, simogatásra vágyó cica, mint volt. Szóval akkora egyéniség, nem tudom nem szeretni.🙂
ma 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem az összes macska egy karmoló őrjöngő vadállat, de vannak problémásak, azoknak gyakrabban ír ide a gazdája segítségért ahogy a 2-es is írta.

Így is fel lehetne tenni ezt az eléggé értelmetlen kérdést:

Aki kutyát tart, az tulajdonképpen mazochista?

Szívesen olvasom az állatok kategóriát, és a kutyákkal kapcsolatban elég negatív véleményem lett. Ugatnak, harapnak, a szőnyegre piszkítanak és vannak, akik ezt elviselik? Miért? Csak valami pozitívat is szeretnék olvasni, miért tart valaki kutyát? Jelenleg nincs jobb magyarázatom, mint a mazochizmus.

ma 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi erővel az is mazochista aki:

- gyereket nevel

- barátnőt/barátot "tart"

- barátokat "tart"

- családja van

- munkája van


csak mert minden ilyen tevékenységnek vannak hátrányai, nehézségei rendesen. Talán a munkán kívül minden opcionális, bár a munka se kötelező, lehet csövezni is helyette.

ma 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Te már eleve utálod a macskákat, így csak ezt szűröd le a kérdésekből, noha nem csak ezek hangzanak el. Másrészt jól írta valaki előttem: ide kérdéssel jönnek az emberek, általában akkor, ha probléma van, tehát azt fogod látni, hogy probléma van.

Egyébként ha egy macska karmol vagy harap, azért 99%-ban a gazda a hibás. Vagy nem megfelelően tartja az állatot (stressz, frusztráció, diszkomfort), vagy az állatnak valami rejtett problémája van (betegség, fájdalom). Többségében amúgy azt látom, hogy a macskatartók többsége nem bánik kellő hozzáértéssel az állattal, tehát pl piszkálja, ha az pihenne, vagy kéretlenül hozzányúl, simogatni akarja, de a macska nem akarja... ezek piszkosul tudják frusztrálni a macskát, aminek könnyen karmolás lesz a vége. Jobb esetben a gazdi tudja, hogy ő maga okozta ezt, rosszabb esetben ide ír ki kérdés, hogy miért "agresszív" a macska.

Az alom mellé piszkítás pedig 100%-ban egy probléma tünete, de a többség egyszerűen nem veszi a fáradtságot, hogy törődjön vele, inkább elkönyveli azt, hogy az állat innentől nem szobatiszta, pedig ez nem így van. A macska a más helyre piszkítással "üzen" a gazdának, hogy valami nem oké. Én kb 6 milliárdszor írtam erről ilyen kérdésekre, elmagyaráztam, hogy milyen tényezőket kell nézni a macska életében, mik hathattak rá, de a többsége a kérdezőknek és válaszolóknak egyszerüen nem törődik vele. Őket valójában nem érdekli a macska, csak az zavarja őket, hog, a macska rávizelt/tojt a drága kanapéra, szőnyegre. Sajnos itt sem a macska a hibás... (hozzáteszem, láttam már olyan FIC-es macskát, aki összevissza pisilt, és a gazdi tényleg mindent megtett, ami tőle telt, de rá sem jöttünk, mi lehet a gond. De az itteni kérdezők többségét még az a tanács is hidegen hagyja, hogy helyezze át az alomtálcát.)

Szóval nem, nem mazochisták a macskatartók. De az emberek többsége olyan buta, mint a kő. Ha buta ember tart macskát, aki ignoráns is és nem a probléma forrását kutatja, az csak rinyálni fog a macskáról. De egyébként ezt a kutyákkal kapcsolatban ugyanúgy megtalálod: miért morog, miért kap oda, miért ugat, miért szrik mindent össze, stb

ma 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Van aki foglalkozik is a macskájával, és cserébe a macska tud normálisan viselkedni, szeretni.


Pl nekem tündérek. Bengáli és sziámi. Velem alszanak. Egész este csendben vannak, 8kor már szundizni akarnak. Rendesen karikás a szemük.

A kakival megvárnak, akkor csinalják ha otthon vagyok, mert tudják hogy rögtön kiviszem, nem akarják szagolni ők sem.😂

Nem mennek fel a szekrényekre, függönyre, stb.

Nem pofátlankodnak, ha eszek. Tudják, hogy adok a kajámból. Türelmesen megvárják hogy odaadjam a részüket. Nyugodtan kint hagyhatom a kajámat hülni az asztalon, nem lopják el.

Foglalkozni kell velük és tanulnak.

ma 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Már több mint 10 éve élek együtt egy nagyon jófej, ivartalanított kandúrral. Nem karmol, nem harap, mindig az alomtálba piszkít. Nyugodt, megvárja amíg kiteszem neki a kaját, egész este csendben van, alszik a lábamnál. Bőrülő garnitúrát nem karmolja, elintézi a kaparófán. Napi 10-15 perc intenzíven játszom vele. Nyugodtan egyedül tudom hagyni, akár egész nap, (úgy is, hogy nem otthon alszom) nem szedte szét a lakást. Annyi van, hogy hajnai 5-kor kéri az alutasakost (száraz kajája mindig van kint), ilyenkor finoman rám mászik, és mancsával az arcomat nyomkodja. :D Felkelek megkapja és utána fekszünk vissza. Szóval lényeg, a lényeg én ezt nem érzem mazochizmusnak.
ma 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Értelemszerűen nem olyan fog kérdezni, akinél minden rendben, hanem olyan kér segítséget, akinek problémája van. Mivel az oldalra az olyan emberek írnak kérdést, akik valamiért segítséget kérnek, ezért sokkal több lesz a kérdés a problémás macskákról, de ez csak torzítás, hiszen 100 macskatartóból kb. 10 lesz, aki kérdést ír ki.

Szóval azért látod az oldalon, hogy probléma van a macskákkal, mert szinte csak azok írnak ki kérdést, akiknek problémás a macskájuk, de egy problémás macska mellett van 9 nem problémás, akiről nem születik kérdés, így nem is hallasz róla.

ma 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!