Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a MUSLICA tulajdonképpen...

Mi a MUSLICA tulajdonképpen és honnan kerül elő?

Figyelt kérdés
Szinte hermetikusan szigetelt,tisztán tartott lakásba hogyan kerül muslica a tél közepén egyszer csak??
2011. jan. 28. 09:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon érdekel. Nálam most a fürdőben jelentek meg. Nem tudom mire jöttek.
2011. jan. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 cipi8 válasza:
4%

én ezt találtam:

[link]

2011. jan. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Nekünk is ezt mesélte a biosztanárunk:OEgyszerűen,,keletkezik".A papucsállatka is ilyen tudtommal,még általános bioszkönyvben volt is egy ilyen kísérlet,hogy ha vizet meg pár dolgot teszünk egy befőttesüvegbe és lezárjuk,pár nap múlva,,megjelenik"benne a papucsállatka.
2011. jan. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Platypus ***** válasza:
65%

A muslica más néven gyümölcslégy. Nagyon apró petéi vannak, amiket akár a boltban, akár a raktárban lerakhat a gyümölcsödre. Aztán ha megveszed és hazaviszed a gyümölcsöt, és nem eszed meg pár napig, azalatt az idő alatt kifejlődnek a muslicák.


Élet nem keletkezik csak úgy, az ősnemződés elméletét már 1860-ban megcáfolta Pasteur.

2011. jan. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket. DE.

Hetek óta nincs gyümölcs a lakásban viszont két nap óta az őrületbe kerget egy muslica az érintőképernyős HP PC-men landolva és ablakokat nyitva-zárva a progik közt....

Látni láttam,tutira az de eddig gyorsabb volt...

:p))

2011. jan. 28. 21:21
 6/10 Platypus ***** válasza:
Egy muslica simán túlél pár hetet, ha talál magának vizet és táplálékot. Ezt pedig simán megoldja a mosogató vagy a mosdó környékén.
2011. jan. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

09:57:

Bocsánat, de ez fájt. Régen azt hitték, a dohos ruhákat és vizet téve egy szobába pár hét múlva egerek "keletkeznek". Ezt ugye nem hiszed el?

Mustlica mustlicátúl keletkezik, papucsállatka is csak papucsállatkából.

-----------

Szerintem nem létezik olyan gyümölcs, ami ne lenne beköpve mustlicák által... Azt nem tudom, miért megy a gépre, de nálam is rendszeresen megjelenik egy a laptop környékén...

2011. jan. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A válasz írója 80%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 01-28 09:48


A linkelt oldalon jót mosolyogtam. Köszönöm. :D

2011. okt. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Hol buj­kál­nak, amíg nincs gyümölcs a lakásban? Természetesen sehol: kis petéiket magával a gyümölccsel visszük haza. A mus­lica a romló, erjedő gyümölcsön képződő gombákkal, bakté­riumokkal táplálkozik, és mivel bámulatosan szapo­ra – a nőstény naponta akár száz tojást is lerak –, néhány nap alatt képes benépesíteni a lakást. A megoldás: a friss gyü­mölcsöt tegyük be a hűtőbe, fogyasztás után a maradékot se hagyjuk elöl, a konyhapultot gyakran tisztítsuk fertőt­lenítő hatású lemosóval, és sűrűn vigyük le a szemetet.
2011. nov. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ÓÓ:/Mostmár látom,két diplomával is lehet hülyeséget mondani...Én meg elhittem kapásból:/
2011. nov. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!