Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen állat tesz ilyet?

Milyen állat tesz ilyet?

Figyelt kérdés
Született pici cicánk és éjszaka valami kilopta az anyjától és lerágta a lábait, a másiknak pedig a hátulját ette meg :( milyen állat tesz ilyet?

szept. 11. 12:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Az nem lehet, hogy a mama cica tette? Volt már erre példa az állatvilágban.
szept. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Akár az anyamacska is, ha betegek, életképtelenek voltak a kölykök.
szept. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Én valami idegen kandúrra gyanakszok, de a kutyák nem engednek be idegen macskákat az udvarra. Lehet akkor tényleg az anya macska, de ez nagyon kegyetlen. Igazából napközben ki is vitte a helyéről a kicsit, és magàra hagyta. Látszott hogy szoptatni se akarja (mondjuk nem egész nap figyeltem) de akkor még nem gondoltam hogy haldoklik a pici. :(
szept. 11. 12:58
 4/14 A kérdező kommentje:
Aki lepontozza a válaszolókat írja meg a saját ötletét pls….
szept. 11. 13:23
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Anya cica, mert érzi, hogy valami nincs rendben a kölykökkel.
szept. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
8%

5/


Én nem vagyok benne ennyire .. kb semennyire... de mi az hogy érzi hogy nincs rendben? Ezt ilyenkor lehet készpénznek venni hogy valóban nincs rendben (betegek) vagy csak az anya macska mentalisan bolond?

szept. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 hollófernyiges ***** válasza:
68%
Patkány.
szept. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
6# hidd el érzi az anyja...Attól mert te nem érted, még nem jelenti hogy nincs úgy.
szept. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

#6 A macskáknak sokkal kifinomultabbak az érzékszervei, mint az embernek. Hallja, ha rendellenesen lélegzik a kölyök, érzi a szagán, ha beteg, látja a mozgásán, hogy nem egészséges. Érzékeli, ha picivel hidegebb/melegebb az egyik kölyök teste. Érzékeli meg van-e a szopóreflex, eszik-e rendesen a kölyök.. Pontosan tudják, ha egy kölyök beteg, vagy haldoklik. A macska ösztönből cselekszik, nem "mentálisan bolond". Az anya szemszögéből a beteg kölykök csak elszívja a tejet a többi, életképes kölyök elől és az a pár nap amíg még esetleg élne is, sokat jelenthet. Pontosan tudja az anya, hogy felesleges vele foglalkozni. Az állatvilágban az erősebb egyedek élik túl, a gyengékről a szülők is lemondanak az életképes utódok javára.

Kölykök betegségén kívül akkor eszi meg a saját kölykét egy anyamacska, ha kimerült (3.-4. szülés egy évben), túl fiatal/idős az anya, saját maga is éhezik, vagy beteg. Tehát ha nem extra szélsőséges esetről beszélünk (bizonyítottan mentális problémás macska), akkor ez bizony természetes ösztön.

szept. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem éhezik sőt a szoptatás miatt kiemelt figyelmet fordítottam arra, hogy még többet is egyen, mint általában.

Sajnos ezekszerint elég morbidan végzik ki a kicsinyeiket, de csak remélni tudom , hogy már nem élt akkor mikor ezt át kellett élnie.

szept. 11. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!