Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görögteknős, mint háziállat? ...

Görögteknős, mint háziállat? Milyen nehéz őket tartani? Mennyire kényes állatok?

Figyelt kérdés

Akinek van, tudna mesélni róla?

Köszönöm!

Minden fontos infó érdekelne. Lakóhelyének berendezése, lámpák, étrend, párásítani kell-e, állatorvosi dolgok, minden érdekel!



júl. 30. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
16%

nekem volt több is de sajnos borzalmasan kényesek kb 1-2 évet bírnak utána torz lesz a házuk

amit nekem tanácsoltak anno és működött is mindig: gyümölcs és zöldség maradék héj stb talajnak meg kerti föld kell nekik egy edény is ami akkora hogy belemehessenek úszni de nem kell nagy mert nem vizi csak kétéltű életmódú inkább a szárazat szereti csak mint a varangyosbékák néha szeretnek ők is belemenni

júl. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

Pont az ilyen etetés miatt lett "torz" a "házuk"...

Első válaszoló a páncél deformációjáról beszél, ami a nem megfelelő táplálás és a metabolikus csontbetegség miatt alakul ki, ami a nem megfelelő kalcium, magnézium és D3 vitamin-ellátottság miatt alakul ki.

Gyümölcsöt egészen minimálisan szabad nekik adni, és zöldséget is. Fő táplálékuk az ú.n. "szedett zöld", ami a számukra ehető, vadon termő növényeket jelenti: pitypang, útifűfélék, tyúkhúr, árvacsalán-félék, herefélék stb. Ezt lehet kis mennyiségben mással kiegészíteni.

Nagy hely kell nekik, nyáron a legjobb a szabadban, föld talajú de biztonságosan körbekerített helyen tartani őket, ahol nap és árnyék is van. Ásnak, tehát a kerítésüknek a föld alatt is folytatódnia kell.

Ha csak bent tudod őket tartani, akkor nagy hely, kerti föld aljzat, UV-B lámpa.

ezen az oldalon sok hasznos infót találsz:

[link]

Amúgy nem egyszerű tartani őket, arról nem is szólva, hogy 50-60 évre szóló felelősség...

júl. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Értem! Köszönöm szépen az információkat! ^^

Mert vagy egy teknőst, vagy törpenyúlban gondolkodtam. Ezért inkább kérdezek, mielőtt bármi ilyen jellegűt hoznék haza, és baja lenne.

júl. 31. 06:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!