Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Időszakos hasmenés táptól?

Időszakos hasmenés táptól?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos ragdoll cicám. Úgy vettem át a tenyésztőtől 3 hónapja, hogy egy bizonyos fajta tápot és nyers darált csirkehúst evett. Én ezt egy ideig folytattam, illetve annyi változással, hogy itt evett némi felnőtt tápot is, mert belekajált a másik macska tápjába, de ez nem okozott problémát. Majd megpróbáltam konzervre szoktatni inkább a hús helyett (Cosma, fokozatosan adagoltam), viszont nagyon lágy lett tőle a széklete. Nem volt klasszik hasmenése, mert csak kb 2 kaki volt egy nap, de az túl puha. Így feladtam, visszaálltam a csirkehúsra, amitől kb. azonnal rendeződött a probléma, szóval el is könyveltem, hogy akkor a konzerv volt.

Kb egy hete viszont a felnőtt cicának ugyanabból a márkából csirkés helyett halas tápot vettem, és a kicsinek ismét menni kezdett a hasa. Arra gondoltam, hogy akkor talán a hal a probléma, mert az ő tápja csirkés és az nem változott.

Viszont ami érdekes, hogy tegnap este óta kétszer volt széklete, az egyik hasmenéses, a másik teljesen normális, kemény, amilyennek lennie kell. Biztos, hogy az övé és nem a másiké, mert egyből mentem direkt megnézni, ahogy kijött az alomból.

Hogy lehet, hogy egyszer normálisat produkál, pár óra múlva pedig megint hasmenéses? Lehet ez tényleg a halas kaja miatt, tapasztalt valaki ilyet?

Ja, egyébként a cica kedve jó, játszik , aktív, rosszalkodik, eszik, iszik. Orvosnál már járt, fertőzés nincs.



aug. 24. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A cica székletének váltakozása valószínűleg az étrend változására, különösen a halas tápra adott reakció lehet. Valószínűleg, hogy a cica érzékeny a halra, ami a hasmenéses székletet okozza. Érdemes visszatérni a korábbi, jól bevált étrendhez, és elkerülni a halat tartalmazó ételeket. Ha a probléma továbbra is fennáll, vagy súlyosbodik, jöhet az állatorvos!

aug. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
19%
Tudod, hogy miből és hogyan készülnek ezek a tápok ?
aug. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Azért lehet, hogy csak időszakosan van hasmenése, mert nem mindig a másik macska halas tápját eszi, csak időszakosan, mert máskor a nyers csirkehúst vagy a saját tápját eszi, amikor ugyebár nincs gond.
aug. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is Ragdollom van. :)

Mi amikor elhoztuk a tenyésztőtől, rá 4-5 napra ugyan így lágy volt a széklete,pedig azt a tápot adtuk neki amit a tenyésztő is. 1 hónap után meguntuk a dolgot és elvittük orvoshoz. Kapott speciális tápot,szurit,antibiotikumot és probiotikumot és normális lett a végtermék.

Azt mondta a doki,hogy utána visszaállhatunk a rendes tápra.

Visszaálltunk, 1 hétig rendben volt,aztán megint újrakezdődött..:/

Újra elkezdte kapni a speciális tápot, ezzel egyidejűleg pedig fokozatosan megpróbáltuk átállítani egy másik prémium tápra. Az is működött 1-2 hétig,aztán megint újrakezdődött.:/

Utána csak speciális gastros tápot evett jó sokáig, most kb 2-3 hónapja kapja a gastros tápot egy másik táppal 70-30%-os arányban, és így rendben vagyunk.

A Ragdolloknak elég érzékeny a gyomra…:)

aug. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4-es, megkérdezhetem, milyen speciális tápot eszik a cicátok? Én nagyon hajlok arra ,hogy nálunk a hal a bűnös, mikor konzervre próbáltam átállítani, az is halas volt. Eléggé szeretik, de sajnos úgy tűnik, le kell mondaniuk róla. Most első körben megpróbálom a halat elhagyni, de ha nem működik, ismét orvos lesz a vége valószínűleg.

Nektek mennyi idő után látszott az eredmény?

aug. 24. 18:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Royal Canin Gastrointestinált kap-Real Naturrel vagy Carnilovevval vegyítve :) Ezek mind csirkés tápok.

Igazából már aznap ahogy elkezdte ezt a fajtát enni, nem volt probléma vele :)

Esetleg probiotikumot próbalhatsz adni neki, az nem árt, és lehet bőven elég is ha nem olyan durva a hasmenés.

aug. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!